Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bana Talimat Vermeye Kalkışan Şahıs Anasından Doğmadı

12.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sen başbakansın, bu ülkenin ciddiyetini iki paralık ettiniz. Eğer Fetö bana talimat vermişse gereğini yapmalısın. Sana içişleri bakanlığı adalet bakanlığı bağlı yerinden dedikodu edeceğine yalan konuşacağına iftira atacağına, bunu aynı şekilde Sayın Erdoğan için de söylüyorum. İşte Malatya'dayım şurada duruyorum. Ve dokunulmazlığım yok gereğini yap, gel tutukla varsa bir iltisakım, ama yapmıyorsan, yapamıyorsan iftira atıyorsun demektir. İftirasını ispatlamayan şerefsizdir, alçaktır.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Malatya'da vatandaşlarla bir araya geldi. Akşener'i Malatya Turan Emeksiz Meydanı'nda on binlerce kişi karşıladı. Meral Akşener, kürsüye çıkarken "Cumhurbaşkanı Meral Akşener"sloganları ile karşılandı.  İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sahneye gelen Akşener, sıcağa rağmen kendisini bekleyen vatandaşlara teşekkür ederek başladı.

Akşener'in açıklamaları şöyle:

"24 Haziran’da bir seçim var. Ve o seçimde hem vekilleri hem Cumhurbaşkanı seçeceksiniz. Seçimin alelacele öne alınmasının sebebi bu kardeşiniz ve İYİ Parti.Bizi devre dışı bırakmak için bir hile yaptılar ama şimdi çaresiz durumdalar.Gördük ki kimse bizim kadar çalışmamış. Meydanlarda ne söylesek onlarda çıkıp onu söylüyorlar. Biraz çalışsaydınız be kardeşim.

Malatya’da kayısı dışında en büyük problem genç işsizliği. Şırnak’tan, Edirne’ye tüm annelerin sorunu çocuğunun işsizliği. 453 milyar dolar borç alındı. 70 milyar dolar özelleştirme oldu. 2 trilyon dolar vergi alındı ceplerinizden. Soru şu bu para nereye gitti? Sizin cebinize giren bir şey var mı? Fabrikalar kuruldu mu?"

"Fabrikalar kapatıldı, kayısı ağaçları kesiliyor. 2 milyon kayısı ağacı kesildi.Ben size şunun sözünü veriyorum. Siz bundan böyle kayısınızdan zarar etmeyeceksiniz. Devlet sizden kayısıyı satın alacak. Malatya'nın tek sorunu kayısı değil. Gençler işsiz. Biz bu seçimlere çok iyi çalışıyoruz. Ekonomide en iyi arkadaşlar bizde. Dış politikada da en iyi çalışmaları yapıyoruz. Çılgın projelerimiz yok ama vatandaşların elinden tutan çalışmalarımız var. 16 yılda 2,5 Trilyon Dolar para girdi Türkiye'nin kasasına, peki bu 2.5 Trilyon Dolar nereye gitti? Sizin cebinize giren birşey var mı? Fabrikalar kuruldu mu? 

Özal Devrinde dünya çapında bir sağlık üssü projesi vardı. Bunlar bu projeyi devam ettirdi mi? Hayır. Fabrika kurdular mı? Hayır. İnsanımız işsiz. Dünyada en yüksek işsizlik oranlarından birine sahip.  Her yıl 50 Milyar dolarlık yatırım yapacağız. Ve işsizliği çözeceğiz. 

4,5 Milyon insan kredi kartlarından takipte. Bunlar bu parayı bazıları gibi kumar oynayarak harcamamışlar. Bu borçları bir defaya mahsus sileceğiz. Bunu yapacağız dediğimizde hemen kaynak nerede diyorlar.

Birinci kaynak : Bugüne kadar çaldıklarınızı geri alacağım geri.

İkinci Kaynak :8 milyar TL tutuyor yıllık. Bakanı, oğlu, gelini, damadı bu arabalara biniyor. Vatandaşın cebinden her yıl 8 milyar TL çıkıyor.Vatan çocukları aç gezerken bakan çocuklarının trilyonlarla oynadığı bir ülke burası. Her gittiğim yerde gençlere soruyorum oğlum,kızım cebinde kaç para var diye. En fazla 10 TL çıktı ceplerinde.

Üçüncü Kaynak : Devletin resmi satın almalarını herkes kafasına göre yapıyor. Onları bir araya topluyoruz yüzde 10 tasarruf ediyoruz. Alın size bir kaynak daha. 

Bir başka kaynak daha :Binali Yıldırım ve Erdoğan TİKA'yı kapatacağım iftirasını atıyorlar. Fetö bana talimat vermiş ben de TİKA'yı kapatacakmışım.Sayın Binali beyefendi, biiirr milletimin dışında bugüne kadar bana talimat vermeye kalkışan şahıs anasından doğmadı.İki 28 şubatta tankların karşısında durmuş birisi olarak kardeşim sizin çöp kamyonlarınız mı beni durduracak?Sen başbakansın, bu ülkenin ciddiyetini iki paralık ettiniz be iki paralık. Sana içişleri bakanlığı adalet bakanlığı bağlı yerinden dedikodu edeceğine yalan konuşacağına iftira atacağına, bunu aynı şekilde Sayın Erdoğan için de söylüyorum. Eğer Fetö bana talimat vermişse gereğini yapmalısın. Bu ülkenin başbakanı boş boş konuşmaz iftira etmez, yalan söylemez. Yalanı ve iftirayı bir meslek haline getirdiniz. İşte Malatya'dayım şurada duruyorum. Ve dokunulmazlığım yok gereğini yap, gel tutukla varsa bir iltisakım, ama yapmıyorsan, yapamıyorsan iftira atıyorsun demektir. İftirasını ispatlamayan şerefsizdir, alçaktır."

TİKA yıllık 8 Milyar Dolar para harcıyor, 6 milyar doları sizin cebinizden çıkıyor. 

Vatandaşın yayını durdurular uyarısı üzerine : Vız gelir tırıs gider. Ben sarayın ekranlarında olmak istemiyorum ki, milletimin yüreğinde olmak istiyorum. Ben yandaş kanallarda, havuz medyasında görünmeyi kendime hakaret sayarım. Milletin tam ortasında, milletimle beraber olmayı şeref sayarım.  

8 Milyar Dolar Mogadişu'ya 25 kilometre asfalt yol, Kamboçya'ya okul. 6,5 milyar dolar sizin cebinizden çıkmış. Seçilince gelin bakalım diyeceğim nereye harcadınız nasıl harcadınız? Bunlar hopladılar. 

TRT yılda 2,5 Milyar TL para harcıyor. TRT'yi satıp devlet malıyla propaganda yapma dönemini sona erdireceğim. 

Bıktık bu ülkedeki tahtırevalli oyunundan. 

"Şimdi 65 milyar dolarlık bir yatırım var Kanal İstanbul. Hepinize sormak istiyorum. Bu para nereden bulunacak. Gence kaynak yok oraya kaynak var. Bu para cebinizden çıkacak ve bir yandaşa peşkeş çekilecek. Ve sittin sene siz de bunu ödeyeceksiniz. İstanbul’a köprü tüp geçit yapıldı sahibi yandaş şirket. Parasını Malatyalı da  ödüyor.Bir de şehir hastaneleri var. Müşteri diyorlar size Sayın Erdoğan diyor ki, “hastanelerin müşterileri artacak” günahtır be sizlerin hasta olmasını istiyorlar.

Bir de kahve projesi çıktı. Çılgın proje. Koskoca Cumhurbaşkanı diyor ki ‘millet kıraathanesi’ kahve kahve. Bir çay bir kek bedavaymış. Bunlar sizlerle alay etmek, küçümsemektir. Böyle olduğunu birebir görüyorsunuz."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Son günlerde siyasi tartışmaların malzemesi yapılan İş Bankası, CHP hisseleri ve Atatürk'ün Vasiyeti'yle ilgili Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Yekta Güngör Özden’in 18...

MHP genel merkez binasına "Andımız"ın yazılı olduğu dev bir pankart asıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili, "Türkiye’nin ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ya da herhangi bir yetkiliye ses kaydı v...

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de Danıştay'ın Andımız kararına ilişkin açıklama yaptı.

Ak Parti'nin Diyarbakır Belediye Başkanlığı için adayı Nihat Hatipoğlu mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erkeklerde 43, kadınlarda 38 yaş olan emeklilik konusundaki çıkışına, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den sert eleştiri geldi.

Yazarlar
Website Security Test