Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Buyur Birader Canımı Alacakmışsın Ben Buradayım Bekleriz

4.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Kırıkkale’de vatandaşlarla bir araya geldi. Buradan Gaziantepspor Başkanı'na sert tepki gösteren Akşener, "Cumhurbaşkanı adayını ölümle tehdit ediyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Kırıkkale'deydi. 

Akşener'in konuşmasından satırbaşları şu şekilde; 

“Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanı Meral Akşener olacak siz karar vermişsiniz bir kere. Kınalarımızı yaktık yola çıktık sonra bir tülbent devrimi yaptık ve şimdi Kırıkkale’deyiz. Her ne kadar damat bununla dalga geçse de, tülbent vardır. Tülben kadınların bu böyle gitmez çığlığı ve çağrısıdır. Anadolu’nun yurt edinmesinde tülbent vardır. Savaşların bitirilmesinde tülbent vardır. Tülbent kadınların bu böyle gitmez çığlığı ve çağrısıdır. Mesajınızı aldım onun için tülbentleri öpüp başıma koymam bu nedenledir. 24 Haziran’da bir seçime gidiliyor. Bu seçimi iktidar süper baskın seçim olarak gündem getirdi. Biz eyvallah dedik ama onlar daha sonra pişman oldu. Çünkü millet sormaya başladı “16 yıldır neden yapmadın” bunu gördükleri için asabileştiler yollarımızı kesmeye çalıştılar.”

"5 yıl içinde Türkiye’nin gıda ithal eden tarım ürünleri ithal eden kendine yeten bir ülke haline gelmesini sağlayacağız. Diyoruz ki gençlerimize ya iş bulacağız ya da her gencimize aylık 500 TL vatandaşlık maaşı vereceğiz. Onlar diyor ki “Nereden bulacaksın?” Ben de diyorum ki o bakan çocuklarının damatlarının bindiği araçlardan onları indireceğim.Kredi kartı borçları var. 4,5 milyon insan takip altında, hepsinin kapısında bekleyen bir avukat var. Bunları gidermek bizim görevimiz. Bu borcun içinde kumar yok, geçim derdi var, ödeyemediği kirası var. Biz bu borçları bir defalığına silip milleti rahatlatacağız."

Size bir şey söyleyeyim genelde yalancılık çok tutar ama Sayın Başbakan nasıl yaptı şaşırdım. Ben TİKA’yı kapatacakmışım. Ben TİKA’yı değil TRT’yi, YÖK’ü kapatacağım. Ben o kurumlardaki kötü düzeni yola getireceğim…TİKA yılda 4 milyar dolar harcıyor sizin paranızdan. Bu parayı nereye harcadıklarını soracağım ağalara.TRT yılda 2.5 milyar türk lirası harcıyor. Senin çocuğun açken birilerine peşkeş çekilen o TRT’yi satacağım kardeşim. 50 bin çeşit öğretmen oldu. Hepsini kadrolu öğretmen haline getireceğim.Bugün hanımefendiler size sesleniyorum. Bugün çocuklarınız Ak Partiden kağıt getirmeden taşeron işçisi olabiliyor mu? Uzman çavuş olabiliyor mu? Ama onların çocukları trilyonlarla oynuyor.Sorular çalınıyor. Şimdi buradan ilan ediyorum KPSS’ye girmiş ve hakları çalınan çocuklara haklarını iade edeceğim.

"AKP'nin yanlış politikaları sonucunda hepimizin cebinden çıkacak olan 453 Milyar Dolarlık dış borçla karşı karşıyayız."

"Deniz bittiği için seçime gidiliyor. Sadece inşaat sektörü ile kalkınma hamlesi yapmaya çalışan , üretmeyen bir ekonomik düzen. Çiftçi perişan, 300 Lira Emekli maaşı alan var 1.100 Lira Emekli maaşı alan var. Aynı anda hem inek hem saman ithal eden bir Türkiye. Kendine yeten bir Türkiye'den herşeyi dışarıdan ithal eden bir Türkiye. Türkiye'yi kutuplaştıran, ayrıştıran bir dil" 

Şimdiye kadar yaşadığım engellemelerin en çirkinini Gaziantep’te yaşadım. Nerede görülmüştür çöp kamyonlarıyla ön kesilmez. Belediye başkanı mahkemeye verecekmiş. Alıştılar para yemeye. Ama o çöp kamyonunu koyarak bana imalı şekilde FETÖ demeye çalışıyorsanız hadi oradan be. Sayın Erdoğan çevrendeki herkes kendi FETÖ’cülüklerini örtmek için bana iftira atıyor. Sayın başbakan eğer ben FETÖ’den talimat alıyorsam sen bostan korkuluğu musun? Tutuklatsana beni madem FETÖ’cüyüm. Gaziantep spor kulübünün başkanı ise canımı alacakmış. Bekleriz birader bekleriz. Bir Türkiye düşünün bir Cumhurbaşkanı adayını ölümle tehdit ediyorlar.

Mükemmel eğitim çocuklarımızın hakkıdır. Gençlerimizin iş bulmak haklarıdır. Allah şahittir sizlerin desteğiyle biz bunu başaracağız.Benim iki şapkam var. Biri Cumhurbaşkanı adayı şapkası diğeri İYİ Parti şapkası. İkisi için de oy istiyorum.Yalnız size bir şey söyleyeyim. Bu böyle gitmez. Ekonomi böyle gitmez. 24 Haziran’da değişimi sağlayacaksınız. Gençler, bu ülkede üretip bir şeyler kazanabilmek için değişimi sağlayacaksınız.Bugün burada, bu sıcakta, oruç ağzınızla bana güç verdiniz, destek verdiniz. Kırıkkaleliler sağ olun var olun, Allah’a emanet olun.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İlişkilerimiz stratejik ortaklık seviyesine çıkarılmıştır” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir AK Parti’ye karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir...

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 18 Ekim Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanlığına aday adaylığı başvuru dosyasını teslim edecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Mart 2019 yerel seçimleri için Ankara'da Mansur Yavaş isminin ciddi anlamda konuşulduğunu söyledi.

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, yerel basının yaşadığı sıkıntılar konusunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün ya...

CIA Eski Başkanı ve ABD Dışişleri Bakanı Michael R. Pompeo yarın Türkiye'ye geliyor.

Yazarlar
Website Security Test