Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Sen Emanete Hıyanet Ettin

31.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Meral Akşener, iktidara Çanakkale'den yüklendi. " Askerlik yapanlar bilirler bir er komutanı yürü dediği zaman hayır diyebilir mi? Bu harbiye’ye verilen çocuklar kime emanet devlete. Sorular çalınırken muhterem sen bostan korkuluğu muydun? Bu gariban Anadolu çocukları sana emanetti sana. Şimdi bu çocuklara müebbet hapis verdin. Emanete hıyanet ettin."

İşte Akşener’in Çanakkale Mitinginden önemli satır başları;

Bugün de çalışma gününde, oruç ağız buralara geldiniz. Hoşgeldiniz, şerefler getirdiniz. Cumhuriyetin kuruluşunu sağlayan Çanakkale… Dostumuzun türküsü, düşmanımızın korkusu Çanakkale… Çanakkale’yi geçmeye çalışanlara karşı ‘dur yolcu’ diyen Çanakkale. Biz Çanakkale’yi hiç unutmayacağız. O gün nasıl ‘dur yolcu’ denildiyse, bugün de biz ‘dur yolcu’ diyeceğiz.

"Hatırlar mısınız? ‘Hayır’ dediğimiz için parasını verdiğimiz otelde konuşma yaptırmamaya çalıştılar. Elektrikleri kestiler. Bizden korktular, sizden korktular.O gün kınamızı yakmıştık. Kına adanmışlıktır. Anadolu’da bir gelinin eline kına yakılır, bir de askere giden oğullarımıza kına yakarız. Vatan için git, görevini yap anlamı taşır. Şimdi bir tülbent devrimi yapmak üzere buradayız.

Bir yola çıktık… Bu yolun başlangıcı kadınlarımızdır. Dediler ki geç öne yürü ve bu ortaoyununu boz. İyi ki dediğinizi yapmışım.Bu 24 Haziran’da hem genel hem de Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bana yürü, aday ol demeseydiniz. Bugün nasıl bir seçim kampanyasıyla karşı karşıya kalacaktınız.Farkında mısınız? Kadınların sesi daha çok çıkıyor. Çanakkale’ye her gelişimde bir vukuat oldu, bugün güneş açmış…

İYİ Parti’yi kurmasaydık, cumhurbaşkanı adayı olmasaydım bugün nasıl bir seçim kampanyası ile karşı karşıya kalacaktınız? Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abdullah Gül’ün karşılaştığı bir tarafta çatı adayı bir tarafta matı adayı olan bir seçim kampanyası ile karşı karşıya kalacaktık.

7 ayda 74 ile gittim, inşallah 100’ü tamamlayacağız. Türkiye’nin her yerini dolaştık. Dün milletimizle sözleştiğimiz projelerimizi paylaştık.

Birinci sorun ekonomi. Şırnak ile Edirne’de aynı sorun. Genç işsizlik. Yani üniversite ve lise mezunu işsiz.

İkinci sorun, uyuşturucu problemi. Çocuklarımızın beynini uyuşturan uyuşturucu problemi.

Öncelikle kadınlarımızı ve gençlerimizi ön planda tuttuk. Çanakkale’de bile kadınlar belli bir saatten sonra rahat rahat gezemiyor. Belinde silah olan türlü türlü kişiler.

Rumeli göçmeni bir ailenin kızı olarak aranızda göçmenler vardır, kızım biz drama pirinciyiz çok su çekeriz. Bu sabır anlamına gelirdi. Ama bazı şeyleri erkenden söyledim örneğin 3600.  Ben 3 bin 600 ek gösterge dedim, Erdoğan da demeye başladı. Polislerimiz için konuştuk, herkes projesine aldı. Fakat en sinir bozucusu şu oldu gençlerimize iş buluncaya kadar vereceğimiz 500 lira vatandaşlık maaşı. Her gencimize iş bulana kadar aylık 500 lira vereceğimizi söyledik, çok sinirlerini bozdu. Niye sinir bozdu? Kaynak nerede? Bunu söyleyen ülkeyi 16 yıldır yöneten iktidar. Ben size kaynakları sayayım. Hani Mehmet Şimşek’in fındık fıstık dediği bakan arabaları yok mu? Hani Mehmet Şimşek’in dediği fındık fıstık parası var ya… Lüks arabalardan geçilmiyor. Bakan, bakanın eşi, çocukları. Hepsinde araba. Ben bunlara ‘hadi inin arabadan’ diyeceğim.  Bunların kirası o kadar pahalı ki.. Sevgili gençler ben bu adamları o lüks arabalardan indireceğim ve size iş verinceye kadar, ayda 500 lira size maaş vereceğim adını da vatandaşlık maaşı koyduk. Devletin görevi gençlerine iş verme görevidir. Ben size iş bulana kadar vatandaşlık maaşı vereceğim.  Kredi kartlarının borcunu sileceğiz, buna da çok gıcık oldular.

 Bir başka konu, Türkiye Dayanışma Fonu’nu kuracağız. Çocuğunu okutabilmek için, ekmek süt alabilmek için, kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız var. Bu borçları kaldırmaya yönelik projemiz var.Yani sizin vergilerinizle, sizin paranızla keyif çatanları indireceğim.

Sadece inşaat sektörüne yatırım yapılıyor. Çanakkale gibi nispeten sanayi şehri, yine tarım için şehirlere yatırım yok. Fabrikaları satıyorlar. Geçen gün saydım, SEKA, PETKİM, limanları sattı, kömür işletmeleri sattı, Türk Telekom’u sattı, o beğenmediği Atatürk yaptı, bunlar sattı.

Çanakkale’de bizim, orada da Atatürk var. Aynı zamanda Anıtkabir de bizim, orada da Atatürk var. Her vatandaşı benden senden diye bölen, sorumsuz devlet yönetimi anlayışına sahip çıkıp olanları evlerine göndereceğiz. Sözleşmeli er/erbaş konusunda, uzman çavuşlarda belli bir süre sonra kadro alınma durumu var. Çok şikayet geliyor. Onunla ilgili çalışmamız var. Astsubayların da problemi var.

Bu adam ordumuzu mahvetti. Ergenekon, Balyoz, 15 Temmuz… Darmadağın etti.Bir er, bir öğrenci komutanının emrine hayır diyebilir mi? Harbiye’ye verilen çocuklar kime evlatlarını emanet ettiler? Devlete… Sorular çalındı, sen bostan korkuluğu muydun? Şimdi ağababalar kaçsın, en büyüğü 18 yaşında olan çocuklara müebbet verin. Meclis Başkanı’nın damadı kaçak, senin damadın FETÖ okulu mezunu milletin çocuğu ceza alıyor. Türkiye’ye adaleti getirmeliyiz."

Kuleli ve Işıklar Askeri Lisesi’ni tekrar açacağız… GATA’yı tekrar açacağız. FETÖ’nün, KETÖ’nün, METÖ’nün adamlarına soruları çaldırmayacağım.Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip vatandaş, birbirine karşı eşittir, devlette eşit gözle bakmak zorundadır.

Gittiğim her yerde en büyük şikayet Suriyeli mülteciler. Sen elini niye soktun kardeşim? Sananeydi? Suriye ile aramızı düzelteceğiz. 81 ildeki Suriyeli kardeşlerimizle 2019’da inşallah birlikte iftar yapacağız.

"Kıbrıs’ı ilk imza attığım gün sordum. Ne oluyor bu işte? Sürekli İngiltere’ye gidip geliyorsun. Bize milli ve yerli değilsin diyorsun ya. Yorgun ve geveze şoförü 24 Haziran'da evine yollacağız inşallah. 

Siyasetçilerin seçim maratonu devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Çanakkale'de düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Sanayi yatırımlarının durduğu nispeten sanayi ve tarım şehri olan kentlere bir iki küçük yatırım dışında yatırım yok. 70 milyar dolarlık fabrika sattı bu arkadaş. Çanakkaleli çiftçinin cabine para girdi mi, fabrika yapıldı mı? Geçen gün saydım; Bakın SEKA’yı satmış, limanları sattı, TELEKOM’u sattı. Sattı babam sattı.

Çanakkale’yi Anıtkabir’in karşısına diken anlayışa Çanakkaleli karşı bunu da biliyorum. Her alanı birbirinin karşısına diken her vatandaşı bölen devlet anlayışını hayatımıza katanları evlerine göndereceğiz, sorumlu bir devlet anlayışını inşa edeceğiz.

FETÖ adaleti vardı, şimdi Tayyip Erdoğan adaleti var.Her seferinde darbeyi yiyen askeriye. Binalara savaş açtılar. askerlik yapanlar bilirler bir er komutanı yürü dediği zaman hayır diyebilir mi? Kallavileri kaçtı, çaycı çorbacı hapis. Devlete emanet devlete. Bu harbiye’ye verilen çocuklar kime emanet devlete. Sorular çalınırken muhterem sen bostan korkuluğu muydun? Bu gariban Anadolu çocukları sana emanetti sana. Şimdi bu çocuklara müebbet hapisler verin. Emanete hıyanet ettin. Garip kavruk Anadolu çocuklarına sen 116 defa müebbet hapis veriliyor. Türkiye’nin bize birbirimize ihtiyacı var.

Ekonominin ise bu laubaliliğinin arkasında yandaş müteahhitler var. Cumhurbaşkanı olduğum gün Işıklar, Kuleli askeri liselerini hemen açacağım. GATA’yı yeniden açacağım aynı zamanda askeri liseleri yeniden açacağım. Ama FETO’nun METO’nun adamlarına soru çaldırmayacağım. 81 milyon insan bu ülkenin tapusuna sahiptir.

Adam sabah kalkıyor kafası bozuluyor TEOG değiştiriyor, zavallı Milli Eğitim müdürü sabah otobüs durağında öğreniyor.

İsmail Kahraman isimli bir Meclis Başkanı var. Bu adam hem de bir iftarda benimle ilgili benim arkadaşlarıma Meral Kılıçdaroğlu dedi. Bir kadın soyadını ancak evlilik yolu ile değiştirir. Ben buna ailemin erkeklerine telefon açtırırdım ama bir mektup yazdım içinde ‘belam’ diye bir söz vardı. Adam 50 bin liraya bana mahkeme açtı ben de ona 1 liraya. 1 lira tuvalet parası. Mahkeme Belam kelimesini hakaret olarak kabul etti. Adalet burada lazım.

Bir de dış politika meselesi var. Ey Amerika yaptı. Osmanlı tokadı dedi Trump geldi. Bildiğim kadar lisanı yok, kuşdili mi konuştular.

Köprüler yapılıyor, kiracısın sen orda. Geçsen 10 lira geçmezsen 100 lira. Hepimize hain dedin. kendine yerli ve milli dedin. Türkiye yorgun ve geveze bir şoför tarafından kullanılan içinde bir şöförün olduğu bir otobüsün içinde gidiyor, inşallah 24 Haziran’da bu yorgun şoförü evine göndereceğiz inşallah.

İkili bir ol sistemi var kendimi de size emanet ediyorum.Sandığa giderken ‘Tayyip bey karşısında kimi karşısında istemez?’ diye kendinize sorun.Güneşe dön Çanakkale diyorum. Allah’a emanet olun.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye Gençlik Vakfı'nın genel merkez açılışında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''CHP'nin tarihini biz iyi biliriz. Adnan Menderes v...

Milliyetçi hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya üzerinden Eski adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ‘andımız’ tepkisi nedeniyle yaylım ateşine tuttu.

Son günlerde siyasi tartışmaların malzemesi yapılan İş Bankası, CHP hisseleri ve Atatürk'ün Vasiyeti'yle ilgili Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Yekta Güngör Özden’in 18...

MHP genel merkez binasına "Andımız"ın yazılı olduğu dev bir pankart asıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili, "Türkiye’nin ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ya da herhangi bir yetkiliye ses kaydı v...

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de Danıştay'ın Andımız kararına ilişkin açıklama yaptı.

Yazarlar
Website Security Test