Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Gülen'i ABD Vermek İstemiyor, Erdoğan Almak İstemiyor

24.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

“Sayın Erdoğan da bal gibi biliyor ki Fetullah Gülen usulüne uygun istenmemiştir. ABD vermek istemiyor, Recep Tayyip Erdoğan almak istemiyor. Çünkü iade edildiğinde Fetullah Gülen anlatacak; ‘Beraber üniversiteleri şöyle kurduk, Bank Asya'yı şöyle kurduk, istediğim kişileri vali yaptılar, bunları istedim bakan yaptılar. Türkiye'ye beraber ihanet ettik. Ne zaman Türkiye'ye ihanet ederken kardeştik, ne zaman biz Erdoğan'a ihanet ettik o zaman hain olduk’ diyecektir.

İstanbul Barosu'nu ziyaret eden Muharrem İnce, avukatlardan “24 Haziran gecesi cübbeleri ile hazır bulundurmalarını” istedi. İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu da “Biz avukatlar olarak 24 Haziran seçimlerinde seçim güvenliğinin sağlanması açısından bütün Türkiye’de özel bir çalışma sağlayacağız.” dedi.

İnce'nin açıklamalarından satırbaşları şu şekilde ; 

“Halkımız 30 gün sonra sandık başına gidecek. Bu seçimin adil olmayacağı kesindir.Çünkü bir yanda devletin parası, uçağı, devletin helikopteri, devletin tüm olanaklarıyla yarışan birisi, bir yanda da milletin gönlünden kopanlarla yarışan birisi. Muharrem İnce milletin gönlünden kopanlarla yarışıyor, Erdoğan devletin olanaklarıyla yarışıyor. Adalet yok, adil değil. Bunu geçtik, seçimin geçerli ve güvenilir olmasını istiyoruz.Yani yurttaşlarımız sandıktaki oylarımızı özgürce kullansın istiyoruz.”

“Özgür irade dışarıya yansısın istiyoruz. Yani açıkçası sandıktaki oyları devletin gücüne karşı korumak istiyoruz. Belki de bunun dünyada başka bir örneği yoktur. Devlete karşı oyunu korumak. Daha önce mitinglerde defalarca kez söyledim; avukat arkadaşlarımdan cübbelerini araçta tutmalarını.24 Haziran'da oyumu Yalova'da kullanır kullanmaz Ankara'ya gideceğimi ve YSK'nın bir yanlış yapması halinde oraya 50 bin avukatla gideceğimi söyledim.Bu sözüm geçerlidir. Sayın Baro Başkanımızdan da ülkenin en büyük Barosu olarak 81 vilayetteki bütün avukat arkadaşlarımdan hazır olmalarını istediğimi belirttim.”

YSK'nın bir oldu bittiye getirmemesini, getirirse bedelinin ağır olacağını, bu kararlılığımızı baştan söylüyorum. Herkes bunu böyle bilsin. YSK'daki yargıçlara sesleniyorum; ‘Siz Erdoğan'ın yargıçları değilsiniz. Adil olacaksınız. Anayasa'nın ve evrensel kuralların size verdiği hakkı kullanacaksınız. Haricinde bir şey yok. Başka bir şey yaparsanız bir daha söylüyorum Türkiye'nin bütün sokaklarına fotoğrafınızı asarım. Sokağa çıkamazsınız. Biz kimseden ayrıcalık ve torpil istemiyoruz. Sadece hakkımızı istiyoruz. Yani bir köyde 350 oy var, hiç geçersiz oy yok. Oyların hepsi referandumda ‘evet’e çıkıyor. Üniversite mezunlarının % 60 olduğu bir sandıkta iptal oy çıkabiliyor ama hiç üniversite mezunu olmayan bir köyde 350 oyun da Erdoğan'ın istediği gibi çıkması burada hile olduğunun, sahtekarlık olduğu açıktır.

“Başaracağız, buna inanıyorum.‘Nereden anlıyorsun bunu’ derseniz, başbakan milletvekilliğine müracaat etmiş, damat milletvekilliğine müracaat etmiş, eş dost milletvekilliğine müracat etmiş. Demek ki dokunulmazlık kazanıp, önümüzdeki süreçte bakan olma hayallerini yok etmişim. En büyük gösterge budur.Bizim kazanacağımızı onlarda görüyor. Yoksa başbakan niye milletvekilliğine müracaat etsin. Demek ki o da Erdoğan'ın kaybedeceğini görüyor.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir televizyon kanalında yaptığı “Muharrem İnce eğer FETÖ konusunda yaptığı açıklamada samimiyse, elindeki belgeleri MİT'le paylaşmalı”sözüne cevap veren İnce: “Sayın Erdoğan da bal gibi biliyor ki Fetullah Gülen usulüne uygun istenmemiştir. ABD vermek istemiyor, Recep Tayyip Erdoğan almak istemiyor. Çünkü iade edildiğinde Fetullah Gülen anlatacak; ‘Beraber üniversiteleri şöyle kurduk, Bank Asya'yı şöyle kurduk, istediğim kişileri vali yaptılar, bunları istedim bakan yaptılar. Türkiye'ye beraber ihanet ettik. Ne zaman Türkiye'ye ihanet ederken kardeştik, ne zaman biz Erdoğan'a ihanet ettik o zaman hain olduk’diyecektir. 

 “Onun için Amerika vermeyecek, Erdoğan almayacak. Biz ne yapacağız? Çok basit. Allah'ın izniyle cumhurbaşkanı olduğumda ilk işimiz yargıyı düzeltmek. Beni yargılayabilecek yargıç istiyorum. Cumhurbaşkanı olduğumda yargıtay ayağa kalkmayacak. Bu sistemi çok kısa sürede kuracağız. Sonra da Fetullah Gülen'i isteyip, Amerika'ya bahane bırakmayacağız. Barolar Birliği Başkanımızdan rica ettim grup başkan vekilimiz Özgür Özel bu konuda görevlidir. Uzman avukatlarımız ile birlikte gidip yakında belgeleri inceleyecekler. Usulune uygun mu istenmiş diye. Ama ben yüzde yüz eminim usulune uygun istenmedi”.

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye Gençlik Vakfı'nın genel merkez açılışında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''CHP'nin tarihini biz iyi biliriz. Adnan Menderes v...

Milliyetçi hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya üzerinden Eski adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ‘andımız’ tepkisi nedeniyle yaylım ateşine tuttu.

Son günlerde siyasi tartışmaların malzemesi yapılan İş Bankası, CHP hisseleri ve Atatürk'ün Vasiyeti'yle ilgili Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Yekta Güngör Özden’in 18...

MHP genel merkez binasına "Andımız"ın yazılı olduğu dev bir pankart asıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili, "Türkiye’nin ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ya da herhangi bir yetkiliye ses kaydı v...

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de Danıştay'ın Andımız kararına ilişkin açıklama yaptı.

Yazarlar
Website Security Test