Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

BİZ, MİLLETİN PROJESİ OLAN PARTİYİZ.

12.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Vatandaşların ve partililerin çoşkulu sloganları eşliğinde girdiği, partisinin Kayseri il Kongresindeki salonda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Biz henüz 4 aylık partiyiz. Bugün itibariyle 47 ile gittik. 47 ilde vatandaşlarımızla dertleştik. 'İYİ Partiyi kuramazlar, kurdurmazlar' denilmişti, kurduk. 'Yapamazlar' demişlerdi, birlikte yaptık. İnşallah yapılan seçimde en büyük iktidar alternatifi ve Cumhurbaşkanlığı alternatifi olacağız. İktidarı ve Cumhurbaşkanlığını alacağız"dedi.

Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongreye, partinin ağır toplarından Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, İYİ Parti İl Başkanı Hüseyin Tekin, İYİ Parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz dönemine değinen Akşener, "Bizler 1 Kasım'dan sonra demokrasi mücadelesini edepli olarak sürdürdük. Biz demokrasinin uygulanabilmesini istedik. Kim seçilebilirse seçilsin demokratik seçim olsun istedik. Allah'a şükürler olsun iyi ki 'Haydi' demişsiniz. Herkesin iç yüzünü, nasıl görünmeye çalıştığını ve gerçeğin nasıl olduğu görevini gösterdik. 15 Temmuz oldu. 15 Temmuz hain kalkışma sonrası OHAL ilan edildi. Arkasından saray koalisyonu var ya küçük ortağı başkanlık sistemini önerdi. Referanduma gidildi. Referandumda 'Eğer kabul edilirse Türkiye için yanlış olur' dedik ve onlar da 'Bunlar hain, PKK'lı, FETÖ'cü' dediler. Biz de 'Bütün bunları söyleyenler aynaya baksınlar' dedik. Sağlarında, sollarında gelinleri, damatları görecekler, aynada da kendilerini görecekler" diye konuştu.

 

Biz Irak'ı, Suriye'yi, Barzani'yi, Peşmergelerin Türkiye'den geçişini, çözüm süreci denilen yıkım sürecini, çalınan soruları konuşabilseydik Türkiye bugün Afrin'i konuşuyor olmazdı.


"Bizim için saray koalisyonun küçük ortağı diyor ki 'Bunlar proje partisidir' Evet bu milletin projesi olan bir partiyiz. Türk milletini destekliyoruz. Milletimizin projesi olarak siyasette yol yürüyoruz. Türkiye konuşamıyor. İnsanlar evlerinde, beyler kahvehanede, hanımlar günlerinde konuşamıyor. Eğer Türkiye konuşabilseydi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde önemli konular tartışılabilseydi bugün biz Afrin'i konuşuyoruz. Burada bir pankart açıldı 'Şehidimiz Mehmet Muratdağı kalbimizdesin' yazıyor. Konuşabilseydik bugün o aziz şehidimizin adını buraya yazmak zorunda kalmazdık. Afrin geç kalınmış bir mecburiyettir. Biz Irak'ı, Suriye'yi, Barzani'yi, Peşmergelerin Türkiye'den geçişini, çözüm süreci denilen yıkım sürecini, çalınan soruları konuşabilseydik Türkiye bugün Afrin'i konuşuyor olmazdı. Ağlayan analar olmazdı. 15 Temmuz'da 249 şehidimiz olmazdı ve açılan hendekleri konuşabilseydik sonrasında Sur'da, Mardin'de, Şırnak'ta, Hakkari'de, Cizre'de 726 şehit vermek zorunda kalmazdık. Bugün bizi yönetenlerin dediğim dedik çaldığım düdük ruh hali içinde PKK ile yapılan mücadelede 726 şehit verdik. Onlar onları unuttu ama biz bunların her birinin can olduğunu biliyoruz, unutmadık. Bütün bu yanlışlar üzerine milletimiz bize bu tepedekiler ile biz mücadele edebiliriz."

Startejik Çukurun içerisindeyiz. 

Ülkenin dış politikasına değinen Akşener, "Dış politikamız konuşulmadığı, tartışılmadığı için yerlerde sürünüyor. Dış politika denilen hadise stratejik çukur denilen bir haldeyiz. Suriye'den 3,5 milyon insanı yerinden yurdundan ederek, milletimizin cömertliğine sığınarak neden Türkiye'ye getirdik bunun cevabı ne bende ne de sizde var. Eğer bunlar konuşulmuş olsaydı bugün biz Irak ve Suriye'de hem Amerika Birleşik Devleti hem de Rusya ile güney komşusu olmazdık. Yunanistan kafa tutuyor. 18 ada gitmiş deniliyor ki 'Bizim zamanında gitmedi başka zamanda gitti' Siz gider Yunanistan'da Lozan'ı açmaya çalışırsanız Yunanlar çemkirir. Çok kalmadı İYİ Parti iktidara gelecek o zaman görüşürüz" diye konuştu.

Osmanlı tokadı atacaksan , Önce İncirlik'i kapat! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Akşener, "Kabadayıysan İncirlik'i, Küreciği kapat. Osmanlı tokadı öyle atılır. O beğenmediğin Demirel Allah rahmet eylesin 1975'lerde Amerika'nın 21 üssünü kapattı. Görelim senin yiğitliğini. 14 şeker fabrikası satışa konuldu. Kayseri hem sanayi şehri hem de tarım şehri. Kayseri 6'ncı büyük tarım alanlarından birisi. Kayseri'de çiftçilik tarım üretimi eskisi gibi olmuyor. Çünkü tohum, gübre, elektrik, mazot pahalı. 2006'da sonra pancar ekimi bir tek Kayseri'de çoğalmış o da Boğazlıyan'da açılan şeker fabrikasından dolayı. Şeker işini ben gündeme getirdikten sonra bilim adamları konuştu. Şişmanlığın, kanserin, şeker hastalığının şeker kullanımı ile arttığını söylediler. Bu adam bize 3 çocuk diyordu ama adam bizimle alay ediyormuş. zürriyetimize göz dikmişler. Sulama birliklerine göz dikiyorlar, sulama birliklerine karşı çıkıyorlar" diye konuştu.

Biz ne çukur ne cukka ne de yıkım ittifakı yapacağız.

Akşener, "Biz ne çukur ne cukka ne de yıkım ittifakı yapacağız. Grup kurmak için abidik gubidik işler yapmayacağız. Biz 100 bin imzayla çıkacağız. Her iki tarafın da görevlendirdikleri var. Fakat Allah ne büyük. 'Şu FETÖ'cü' diyenlerin FETÖ'yü övgü görüntüleri ortaya çıkıyor. Bu ara benim aranıp taranıp fotoğraflarımı arıyorlar ama bulamıyorlar. Çünkü öyle bir şey yok" dedi.

Mhp'li Belediye Başkanı , İyi Partiye geçti. 

Akşener'in konuşmasının ardından Pınarbaşı Belediye Başkanı olan geçtiğimiz aylarda Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa eden Dursun Ataş, İYİ Parti'ye geçti. Ataş'ın parti rozetini Akşener taktı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kadir Mısıroğlu sosyal medya hesabından paylaştığı videonun bir bölümünde 'Mustafa Kemal bir devlet kurmuş değildir' dedi.

CHP'de toplamda belirlenen belediye başkanı aday sayısı 147 oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul'da su fiyatlarında yüzde 15 indirim kararı aldıklarını söyledi. Son dakika...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki görüşmesinde ne oldu?

AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik parti binasında yaptığı basın toplantısında, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretine ilişkin olarak ''bu ziyaret ins...

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan gençliğin gittikçe sekülerizme doğru kaydığını belirterek bu durumu düşündürücü hatta ürpertici olarak niteledi. Kaplan'a göre ...

Milli Eğitim Bakanlığı, 'Danıştay'a temyiz dilekçesini' hazırlayan 3 kişinin görevden alındığını duyurdu. İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve MHP lideri Bahçeli tarafınd...

Yazarlar
Website Security Test