Facebook ta paylaştweet le

DEVA İzmir EGİAD'ı ziyaret etti

2.4.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, gençlerin kendilerini ifade edebilme, niteliklerini ve becerilerini arttırmaya yönelik programlara sahip olduklarını belirtirken, “Z kuşağının da devası olacağız” dedi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen ve İzmir İl Yönetimi, Ege Genç İş İnsanları Derneği'nin (EGİAD) 16’ncı Dönem Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Ziyarete EGİAD Başkanı Avni Alp Yelkenbiçer, Başkan Vekili Cem Demirci, Kaan Özhelvacı, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Tutum, Pınar Berberoğlu, Başak Çayır Canatan, Genel Sekreter Prof. Dr. Fatih Dalkılıç ev sahipliği yaptı. Kendisi de 2014-2016 yılları arasında EGİAD Başkanlığı yapan Ösen, anılarını tazeledi. Sanayi ve tarım politikaları üzerine değerlendirmelerde bulunulan, Z kuşağının dilini anlayan politikalar geliştirilmesi gerektiğine vurgu yapılan ziyarette, DEVA Partisi’nin İzmir’e ayrı bir önem verdiğini belirten Ösen, “Demokratik değerler açısından bütün Türkiye’nin İzmir gibi olmasını istiyoruz. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın da İzmir’e ayrı bir ilgisi var” dedi.

 

Seçimin sonucunu gençler belirleyecek

Türkiye’de 19 yaş ve altındaki nüfusun 24 milyondan fazla olduğunu hatırlatan DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Ösen, seçimlerde ilk kez oy kullanacak 5 milyonun üzerinde gencin belirleyici rol oynayacağına dikkat çekti. Seda Kaya Ösen, geleceğe damgasını vuracak olan bu kuşağın hayatı ele alış biçimleri ve değerleriyle kendilerinden önceki kuşaklardan belirgin farklılıklar sergileyeceklerini ifade ederken, “Gençlerimizin hızla gelişen teknolojiler ve dijital platformlara erişiminin kolaylaştırılması ve bu konularda bilgi ve becerilerinin artırılması temel önceliklerimizdendir. Bu kapsamda; gençlerin dijital okuryazarlığı eğitimine temel eğitim olarak yer vereceğiz, interneti güven içinde ve ücretsiz olarak kullanmalarını sağlayacağız, sosyal medyanın gençlerin en güçlü kendini ifade etme mecrası olduğunu dikkate alarak, bu alanda ifade özgürlüğünün önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Z kuşağına deva olacağız” diye konuştu.

 

Beyin göçü tersine çevrilecek

Gençlerin adalet duygusunun zedelenmesindeki en önemli sebeplerden biri olan kamuya personel alımlarındaki kayırmacı anlayışı ortadan kaldıracaklarına da dikkat çeken DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Ösen,  “Eğitimli gençler AK Parti politikaları yüzünden ülkeyi terk ediyor. Biz beyin göçüne yol açan siyasi, sosyal ve ekonomik gerekçeleri ortadan kaldırarak başta gençler olmak üzere yurt dışına beyin göçünü azaltacak ve tersine beyin göçünü sağlayacak ortamı oluşturacağız” dedi.

 

Kısa eğitim programları, stajlar, sertifikalar, uzaktan eğitimler, dijital eğitim mecraları ve ücretsiz dijital geliştirme atölyelerinin oluşturulmasını sağlayarak genç nüfusun topluma ve refaha katkısını en üst seviyeye çekmeyi hedeflediklerini dile getiren Seda Kaya Ösen, “Genç girişimciliği teşvik edeceğiz. Gençlerin çalışma hayatı ile erken yaşta tanışmasını sağlayacak iş modelleri geliştireceğiz. Gençlerimizi aktif iş gücü programlarından daha fazla yararlandırarak niteliklerini ve becerilerini arttıracak, kendi işini kurmak isteyenlere verilen girişimcilik eğitimlerini ve desteklerini fırsat eşitliği ve etkinliği sağlayacak şekilde gözden geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan altı rektör atadı.

''Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak yeniden ikiye ayrı kurumsal yapıya d...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabinede iki bakanın görevine son verirken, üç bakanlığa yeni isimler atadı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Türkiye’nin yeni sisteme müzahir ve müstahak bir anayasanın yazılmasının mecburiyet olmasının yanı sıra demokratik bir mükellefiyet...

Yazarlar