Facebook ta paylaştweet le

CHP’den Şentop’a: Meclis çalışanları ve parlamento muhabirleri aşı olacak mı?

10.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Meclis çalışanlarının ve parlamento muhabirlerinin aşı olması gerektiğini ifade etti, TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Meclis çalışanlarının ve parlamento muhabirlerinin aşı olması gerektiğini ifade etti, TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

 

Çalışma saatleri ‘normale’ döndü, ziyaretçi yasağı kalktı

CHP’li Bakan, önergede şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde daire başkanıyla, yasama uzmanıyla, milletvekili danışmanıyla, garsonuyla, temizlik çalışanıyla binlerce çalışan bulunmaktadır. Salgında ‘normalleşme’ adımları kapsamında çalışma saatleri eski hale getirilmiş, TBMM’ye ziyaretçi yasağı kaldırılmıştır. Meclis tam kadro tam performans çalışmaktadır. Yaşı gelen personel ve milletvekilleri Covid19 aşısı olmuştur. Eski milletvekilleri de aşı olmuştur. Ancak gerek sahada gerek Meclis’te her zaman yanımızda olan danışmanlarımız, başta temizlik çalışanları, garsonlar olmak üzere hem Meclis’in rutin işlerini hem bizlerin her ricalarını özveriyle ve güleryüzle yapan Meclis’in tüm emekçileri ve Meclis çalışmalarını takip ederek kamuoyuna duyuran basın emekçileri çalışma saatlerinin normale dönmesi ve Meclis’e ziyaretçi yasağının kaldırılması sebebiyle Covid19’a yakalanma tehdidine daha da açık hale gelmiştir.”

Eşitlik vurgusu yapan CHP’li Bakan, “Milletvekilleri ile birlikte yüksek risk grubunda bulunan Meclis çalışanlarının da parlamento muhabirlerinin de aşılanması gerekiyor. Meclis çatısı altındaki herkes aynı kategoride değerlendirilmeli” dedi.

 

CHP’li Bakan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a sordu:

“TBMM bünyesinde çalışan tüm personelin ve parlamento muhabirlerinin Covid19 aşısı olması konusunda çalışmanız var mı? Varsa hangi aşamadadır? Yoksa, neden böyle bir çalışmanız yoktur?”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin tüm sektörler için Haziran ayı sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan altı rektör atadı.

''Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak yeniden ikiye ayrı kurumsal yapıya d...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabinede iki bakanın görevine son verirken, üç bakanlığa yeni isimler atadı.

Yazarlar