Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Menemen'de CHP adayı Karakurt iddialı: Halkın hepsi benim arkamda

6.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen Başkan Vekili Adayı Deniz Karakurt " Yarın tüm arkadaşlarımız ile birlikte toplantıda olacağız. Meclise katılacağız. Şu anda bütün çalışmalarımızı yapıyoruz" dedi. Karakurt ayrıca "Halkın hepsi benim arkamda. Hepsi beni yıllardır biliyor" açıklamasında bulundu.

Menemen Belediye Meclisi için konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Menemen Başkan Vekili Adayı Deniz Karakurt " Yarın tüm arkadaşlarımız ile birlikte toplantıda olacağız. Meclise katılacağız. Şu anda bütün çalışmalarımızı yapıyoruz" açıklamasında bulundu.
 
Egedesozsöz'den Oktay Güçtekin'e konuşan Karakurt, "Halkın hepsi benim arkamda. Hepsi beni yıllardır biliyor" ifadelerini kullandı.

Menemen Belediyesi Başkanı iken tutuklanarak cezaevine gönderilen Serdar Aksoy'un yerine seçilecek başkanvekili tartışmaları sürüyor.

Gerçekleştirilen seçimde çoğunluk sağlanamazken, Mecliste yeni Başkan Vekili kura yöntemi ile belirlenmişti. AK Parti Meclis Üyesi Aydın Pehlivan ve CHP Meclis Üyesi Deniz Karakurt'un isminin konulduğu fanustan, çekilen kura sonrası kazanan Deniz Karakurt olmuştu.

Karakurt'un Başkan Vekili olmasının üzerine, AK Parti adayı Pehlivan İzmir 2'nci İdare Mahkemesine dava açtı. Açılan dava sonrası İzmir 2'nci İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verirken,  İzmir Valiliği de İdare Mahkemesi'nin kararı üzerine Menemen Belediyesi'ne 2021 yılı Ocak ayı olağan meclisinin ilk oturumunda kuranın tekrarlanması yönünde yazı göndermişti.

CHP'li Meclis Üyelerinin gerçekleştirilecek olan meclise katılmaması sonrası meclis yapılamazken, Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı arasında ipler iyice gerilmişti.

"TÜM ARKADAŞLARIMIZ İLE BİRLİKTE TOPLANTIDA OLACAĞIZ"

Yaşanan gelişmeler sonrası 7 Ocak tarihinde  Menemen'de gerçekleştirilecek Meclis oturumu ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan CHP Meclis Üyesi ve Millet İttifakı Menemen Belediyesi Başkan Vekili Adayı Deniz Karakurt, mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerinin altını çizdi.

Yarın gerçekleştirilecek Menemen Belediyesi Ocak ayı olağan meclisinin ikinci oturumuna tam kadro olarak katılacaklarını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Menemen Belediyesi Başkan Vekili adayı Deniz Karakurt, " Meclise katılacağız. Şu anda bütün çalışmalarımızı  yapıyoruz. Mahkemeden karar çıkmasını bekliyoruz, bugün de çıkabilir, onu değerlendiriyoruz. Şu anda gündemde olan kura çekilmesi yönünde. Çok olağandışı bir durum gerçekleşmemesi durumunda Valilik veya mahkemece, büyük ihtimalle kura çekimi gerçekleştirilecek. Sayın Vali bu konuda direkt açıklama yapmaz tabii ki. Ancak böyle bir düşüncesi varsa yarın saat 17:00'a kadar bildirim yapar. Görüşmenin olumlu geçtiğini biliyoruz ancak ne yapacağı konusunda bir bilgimiz yok şu an için" diye konuştu.

"ANAYASA MAHKEMESİ’NE KADAR YOLU VAR”

Deniz Karakurt açıklamasında "İki ayrı bir durum var. Birincisi yapılan dava son anına kadar mücadelemize devam edeceğiz. Başka türlü ben bunu ne çocuklarıma ne de oy veren halka açıklayamam. Bu dava sonuçlandığında üst mahkemeye de taşıyacağız, Anayasa Mahkemesi'ne de taşıyacağız. Fakat kura çekimi ile ilgili torbadan çekildi, camdan çekildi, poşetten çekildi gibi bir itiraz ne bana ne partime yakışmaz. Biz bunu yapmayız" dedi.

"SÜRECİ NASIL TELAFİ EDECEKLER?"

Mahkemeden ilerleyen süreçte aksi bir karar çıkması durumunda sürecin telafi edilemeyeceğini belirten Deniz Karakurt, "Bizim sürekli günlerdir kamuoyuna, mahkemeye ve Valiliğe anlatmaya çalıştığımız durum bu. Eğer mahkeme farklı bir biçimde sonuçlanırsa, tabii ki telafisi olmayacak. Ne yapacaksınız? Mahkeme 3 ay, 5 ay sonra farklı bir karar verdi, o süreci nasıl telafi edeceksiniz?" ifadelerini kullandı.

"1 AYIN HESABINI VERSİNLER"

3 günün hesabı sorulmadan önce kendisinin görevine mani olunan 1 ayın hesabının verilmesi gerektiğini belirten Karakurt, "3 gün aksatma varsa eğer ki herhangi bir aksatma yok. Bir aydır benim çalışmamam için elinden geleni yapan AK Partililer… Bu davayı açtılar, yürütmeyi durdurma kararı aldılar. O 1 ayın hesabı verilsin 3 günün hesabı sorulmadan. Ki aksi durumda hiçbir şey yok, işçilerimizin maaşı da ödendi, her türlü belediye işleri de devam etti. Belediye gündeminde de aksayacak hiçbir şey yok. Sadece o günkü öfkeyle verilen talihsizlik açıklamalar. Biz tepki vermeyelim, her şeye susalım, AK Parti ne istiyorsa onu yapalım. Bu torbadan çıkmazsa bir daha çekelim, Aydın Pehlivan çıkana kadar uğraşalım?" diye konuştu.

"HALKIN HEPSİ BENİM ARKAMDA”

Menemen halkının kendisinin arkasında olduğunu belirten Başkan Vekili adayı Deniz Karakurt, "Halkın hepsi benim arkamda. Hepsi beni yıllardır biliyor. Ben 20 senedir zaten burada meslek hayatımı sürdürüyorum. İnanın ben telefondan mesaimi yapamaz durumdayım. İnsanların sıkıntısından, üzüntüsünden yolda yürüyemez durumdayım. Yapılan itirazın tepkisi bütün Menemen'de var" dedi.

Karakurt ayrıca, "Hayırlısı olsun diyorum. Elbet bu aksamaların, sıkıntılarını bu halk bir gün sorar diye düşünüyorum" diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, tarımsal üretimdeki fiyat artışına ilişkin araştırma önergesi üzerine TBMM'de partisi adına konuştu.

6360 sayılı Bütünşehir Yasası’yla birlikte mülkiyetleri Bergama Belediyesine devredilen verimli tarım arazilerini de içeren taşınmazların satışa çıkarılmasını sert bir...

CHP İzmir Milletvekili ve Deprem Komisyonu Üyesi İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, İzmir depremi sonrası yaşanan hak gasplarını, alelacele belirlenen re...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir İl Kongresi’nde virüs tedbirlerine aldırış etmeden salonu hınca hınç dolduran AKP iktidarını eleşt...

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 30 Ekim'de yaşanan ve 116 cana mal olan İzmir depreminin siyasete malzeme edilecek bir konu olmadığını söyledi.

Bilişim Teknolojileri Bağımlılığını Araştırma Komisyonu raporunun değerlendirildiği TBMM Genel Kurulu oturumunda CHP Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Kamil Okyay...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Türkiye ile Karadağ A...

Yazarlar
Website Security Test