Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP'li Sındır'dan 'Menemen' çağrısı: Yüzü varsa çıksın söylesin!

4.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP'li Sındır, AK Partili Dağ'a 'Menemen' çağrısında bulunarak, "Yüzü varsa çıksın söylesin!" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, "O seçimde Hamza Dağ kendisi bile doğru olduğunu söylemiştir. Yüzü varsa çıksın desin ki ben öyle demedim o yanlıştı. Kendisinin sesi çıkmıyor" dedi. Sındır, gündemde olan aşı konusunda ise " Devlete güveneceğiz, başka çaremiz de yok" diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Sonsöz TV'de gazeteci Fatih Yapar'ın sorularını yanıtladı.

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Sındır, bütçe görüşmelerinden erken seçime, Menemen'de tekrarlanacak kura seçiminden Sayıştay raporlarına kadar bir çok konuyu değerlendirdi.

Egedesozsöz'ün haberine göre, Menemen'de bugün gerçekleşecek Başkan Vekili kura seçimi ile ilgili konuşan Sındır, AK Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'a seslendi.

 "YÜZÜ VARSA ÇIKSIN DESİN"

AK Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın kura esnasında seçimin doğru olduğunu söylediğini ifade eden CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, "Yüzü varsa çıksın desin ki ben öyle demedim o yanlıştı. Kendisinin sesi çıkmıyor. Benim üzüldüğüm nokta bizim Menemen Belediye Meclisinde 15, İYİ Parti'nin 3 oyu vardı.  18 kişinin verebileceği oy ile adayımızı rahatlıkla belirleyebilecekken kura ile durumun buraya gelmiş olması. Bu sürece kadar gelmese, getirilmesiydi. Sayın Pehlivan, ‘bizim alışkın olduğumuz bir usulle yapılmadı’ dedi. Bende o zaman mesaj attım, 'AK Parti'nin alışkın olduğu seçim şekli mutlaka kazandığı şekildir, kaybedeceği bir seçim usulü onların alışkın olmadığı bir usuldür, o yüzden kurayı iptal ettirdiler'. Şimdi bundan sonra AKP kaybedince, kazanıncaya kadar seçim kura istiyor gibi kampanyalar yapılabilir. Esas olan Menemen halkına kimse sormuyor. Menemen halkı iradesini seçimde ortaya koymuş. Halkın iradesi hiç konuşulmuyor ve tartışılmıyor. Seçim kuradan biz nasıl idare etmek için kurayı katakulli ile hallederiz gibi… Sayın Hamza Dağ'ın kendisi bile ilk kurada bu usulün doğru olduğuna yönelik bir irade vardı, şimdi ne oldu da kabul etmiyor onu açıklasın. Menemen halkı kararını vermiş, Menemen'i kimin yöneteceğine karar vermiş Menemen halkının iradesi yok sayıldı" ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir İl Kongresi’nde virüs tedbirlerine aldırış etmeden salonu hınca hınç dolduran AKP iktidarını eleşt...

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 30 Ekim'de yaşanan ve 116 cana mal olan İzmir depreminin siyasete malzeme edilecek bir konu olmadığını söyledi.

Bilişim Teknolojileri Bağımlılığını Araştırma Komisyonu raporunun değerlendirildiği TBMM Genel Kurulu oturumunda CHP Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Kamil Okyay...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Türkiye ile Karadağ A...

DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Emin Ekmen, "İktidar kendi kötü yönetiminin faturasını belediyelere kesiyor" dedi.

Başkan Tunç Soyer'in Küçük Menderes Havzası'ndaki ikinci adresi Beydağ oldu

CHP’li Sertel Tire-Belevi yoluna ayrılan bütçeyi eleştirerek, "Ölümlerden iktidar sorumludur" dedi.

Yazarlar
Website Security Test