Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

AK Partili Yıldırım'dan, Ali Engin'e yüzde 50 yanıtı

14.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti Narlıdere İlçe Başkanı Metin Yıldırım, CHP'li Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin'in ülke genelinde yüzde 50 oy çıkışına, "Sayın Engin'in hayal ettiği noktada, halihazırda AK Parti bulunmaktadır." yanıtını verdi.

CHP'li Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin'in katıldığı bir televizyon programında genel siyasete ilişkin söylemlerine AK Parti Narlıdere İlçe Başkanı Metin Yıldırım'dan cevap gecikmedi. AK Partili ve MHP'li ailelerin çocuklarının CHP'ye oy vereceği imasında bulunan ve partisinin oyunun yüzde 50 düzeyine çıktığını iddia eden Engin'e yanıt veren Metin Yıldırım, "Sayın Engin başkanlık koltuğuna oturunca hayal alemine daldı" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de 2002 yılından beri yapılan tüm seçimlerde gerek halkın gönlünde, gerek sandıkta AK Parti'nin tartışmasız üstünlük sağladığını dile getiren Yıldırım, "Sayın Ali Engin'in hayal ettiği oy oranları AK Parti'nin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bugüne dek gördüğü ve göreceği oy oranlarıdır. Bu da gösteriyor ki Sayın Engin'in hayal ettiği noktada AK Parti bulunmaktadır. Bu da gösteriyor ki Sayın Engin'in bahsettiği özgürlükleri, duyarlılıkları ve refahı, milletimiz CHP'de değil, AK Parti'de buluyor." dedi.

Ali Engin'in AK Partili ve MHP'li ailelerin 2023'te oy kullanacak çocuklarına yönelik söylediklerini son derece yanlış bulduğunu belirten Metin Yıldırım, "2023'te oy kullanacak çocuklarımız, Gezi'de ağaç bahanesiyle yakılıp yıkılan sokakları, CHP'nin adı gizli ama kendisi aleni ortağı olan HDP'nin terörün maşası olduğunu çok iyi gördü. Evlatlarımız bunları görürken Türkiye'nin yeniden inşa ve ihyasının AK Parti sayesinde olduğunun da farkındadır. Sayın Engin evlatlarımızın oylarını devşirme planları yapadursun, gençliğin idolü Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır." dedi.

Son dönemde gerek Narlıdere'de, gerekse de İzmir'in diğer ilçelerinde CHP'li belediye başkanları ve siyasilerin ulusal politika üzerinden propaganda yapmaya çalıştığını söyleyen Yıldırım, "İzmir'deki hizmetsizliği, genel siyasetle kapatabileceklerini sananlar çok yanılıyor. Sayın Ali Engin de bu son çıkışıyla ya geçmiş dönemden içinde kalan vekillik adaylığına yeniden göz kırpıyor ya da Narlıdere'deki yerel yönetim eksiklerini bu şekilde kamufle etmeye çalışıyor." dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir İl Kongresi’nde virüs tedbirlerine aldırış etmeden salonu hınca hınç dolduran AKP iktidarını eleşt...

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 30 Ekim'de yaşanan ve 116 cana mal olan İzmir depreminin siyasete malzeme edilecek bir konu olmadığını söyledi.

Bilişim Teknolojileri Bağımlılığını Araştırma Komisyonu raporunun değerlendirildiği TBMM Genel Kurulu oturumunda CHP Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Kamil Okyay...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Türkiye ile Karadağ A...

DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Emin Ekmen, "İktidar kendi kötü yönetiminin faturasını belediyelere kesiyor" dedi.

Başkan Tunç Soyer'in Küçük Menderes Havzası'ndaki ikinci adresi Beydağ oldu

CHP’li Sertel Tire-Belevi yoluna ayrılan bütçeyi eleştirerek, "Ölümlerden iktidar sorumludur" dedi.

Yazarlar
Website Security Test