Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Selahattin Demirtaş'a terörist dedi

9.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulunarak, tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, Başakşehirli Webo'ya yapılan ırkçılık ve asgari ücrete ilişkin açıklamalar yaptı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Esenboğa havalimanında basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında öne çıkanlar tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ve asgari ücretle ilgili konulardı.

Erdoğan, Demirtaş için şu ifadeleri kullandı;

"Yargının işine müdahale etmek benim haddime değil. Ama şunu herkesin bilmesi lazım ki, özellikle Selahattin Demirtaş gibi bir teröristin, bu noktada varsa, sözde söz hakkını koruyacak değiliz. Ki, böyle bir şey yok. Ben inanıyorum ki, bizim yargımız, Selahattin Demirtaş gibi bir teröriste böyle bir imkan hazırlamaz.

Kaldı ki, Kobani'nin faili odur, Diyarbakır'ın faili odur, Yasin Börü'nün faili odur. Bunları görmezden mi geleceğiz?

Yargımız bunları görmezden mi gelecek? Biz ne gerekiyorsa, sonuna kadar bu mücadeleyi verir, böyle bir teröristin asla önünün açılmasına yol vermeyiz."

Cumhurbaşkanı, asgari ücretle ilgili ise "Görüşmeler devam ediyor. Görüşmelerde bakanlığımız bu görüşmeleri işveren-işçi kesimiyle yürütecekler. Bizim de önümüze gelecek, adımları birlikte atacağız. Temennimiz isabetli, hayırlı bir karar çıkar ve yola devam ederiz" açıklamasını yaptı.

ABD'yle ilişkiler hakkında da konuşan Erdoğan, "Biden'la yabancı birisi değilim. Biden'la Obama döneminde de gayet iyi tanışan biriyim. Rahatsızlığımda evimde beni ziyaret etmiştir. Dünyada siyaset maalesef çok çirkin ilerliyor. Aklına herhangi bir şey gelen bakıyorsunuz hemen masaya yaptırımı getiriyor. Türkiye ile ABD arasında nasıl bir süreç var. Biz NATO'da beraber değil miyiz? Bunu kendileri de hep itiraf etmişlerdir.

Bizim silah alımlarıyla ilgili konularda attıkları adımları ve ifadeleri şık bulmuyoruz.Şu anda yaptığımız yapacağım açıklamaları da erken buluyorum. Sayın Biden görevi üstlensin, üstlendikten sonra herhalde oturup bazı şeyleri konuşacağız." dedi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir İl Kongresi’nde virüs tedbirlerine aldırış etmeden salonu hınca hınç dolduran AKP iktidarını eleşt...

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 30 Ekim'de yaşanan ve 116 cana mal olan İzmir depreminin siyasete malzeme edilecek bir konu olmadığını söyledi.

Bilişim Teknolojileri Bağımlılığını Araştırma Komisyonu raporunun değerlendirildiği TBMM Genel Kurulu oturumunda CHP Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Kamil Okyay...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Türkiye ile Karadağ A...

DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Emin Ekmen, "İktidar kendi kötü yönetiminin faturasını belediyelere kesiyor" dedi.

Başkan Tunç Soyer'in Küçük Menderes Havzası'ndaki ikinci adresi Beydağ oldu

CHP’li Sertel Tire-Belevi yoluna ayrılan bütçeyi eleştirerek, "Ölümlerden iktidar sorumludur" dedi.

Yazarlar
Website Security Test