Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Muharrem İnce ekibini açıkladı; İzmir'den kim var?

30.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Memleket Hareketi'ni başlatan CHP'li Muharrem İnce, düzenlediği tanıtım toplantısında yol haritasıyla birlikte kurucular listesini açıkladı. Muharrem İnce'nin A Takımı olarak bildirilen isimler arasında İzmir'den 1 kişi yer aldı.

Bin Günde Memleket Hareketi isimli siyasi akımı başlatan ve bugün bir basın toplantısı düzenleyen CHP'li Muharrem İnce önemli açıklamalara imza attı.

CHP kanadından geldiğini söylediği bölücülük iddialarına ilişkin konuşan İnce, "Parlamenter sistem olsaydı bir bölme işlemi olurdu. 50+1’de bölme işlemi olmaz. Biz gidip Cumhur İttifakı desteklemiyoruz ki… ‘Bölüyor’ diyenler ya dört işlemi bilmiyorlar ya da art niyetliler. Biz mecbur muyuz her hafta bir skandal olan partide siyaset yapmaya? Atatürk diyemeyeceksin, “Gazi Mustafa Kemal derim” diyeceksin, en büyük örgütün başında duracaksın. Seninle siyaset yapamam ben, ayrılırım, mecbur muyum?" dedi.

Yeni parti kurup kurmayacağıyla ilgili soruya da cevap veren İnce, "Parti kurmak çok kolay. Türkiye’de 92 tane parti var. Biz milleti dinliyoruz. Millet aç, açıkta. Millet kur derse kurarız elbet. Genel merkezlere kapanıp siyaset yapma devri bitti. Yeni siyaset yapmak lazım. Parti kurma işine zamanı gelince bakarız" yorumunu yaptı.

Muharrem İnce’nin A Takımı isimleri şöyle:

Ahmet Özalp, Ali Rıza Büyükuslu, Ali Tunç Can, Alper Karaoğlan, Ayberk Yağız, Ayşe Özsoy Kamışlı, Barış Kuzgunbay, Berna Bütünel Karadeniz, Bilin Neyaptı, Burak Hasar, Cüneyt Oğuz, Çiğdem Bayraktar Öz, Ebru Aykan, Erkin Şahinöz, Gürbüz Evren, Hüseyin Baraner, Hüseyin Ercüment Değer, İnan Düzyürek, İlkay Yıldırım, İpek Özkal Sayan, Mehmet Kazancıoğlu, Mert Ünlü, Meryem Şengül, Muharrem Yıldız, Osman Kurtuluş, Osman Serkan İleri, Özgür Serkan Yılmaz, Serkan Yahşi, Serkan Ufuk Akgül, Sibel Aracı, Tolga Yücel, Yağız Elver, Zeynep Hazal Tulgar.

İzmir'den 1 kişi
İnce’nin açıkladığı listede İzmir’den CHP İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz da yer aldı. Oğuz, son kurultayda il başkan adayı olmuşsa da yeterli imzayı toparlayamamıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Ekonominin durumuna ilişkin iktidara eleştiriler yönelten Kılıçdaroğlu, ''Mad...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş ve Alaattin Çakıcı hakkında açıklamala...

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İYİ Parti'nin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Akşener, iktidarı eleştirirken Koronavirüs'e (Kovid-19) karşı 14 günlük karan...

İzmir’de Koronavirüs'e yakalan siyasetçi sayısı artıyor. Son olarak CHP İzmir İl Örgütü’nde üç başkan yardımcısının koronavirüs testi pozitif çıktı.

30 Ekim 2020 tarihinde İzmir'i vuran deprem sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir kez daha İzmir'e geliyor.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2021 Yılı Bütçesi üzerine konuşan CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adi...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir’in Türkiye genelinde bisiklet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte trafikte yaşanan kazalarda da artış yaşanmasını Meclis’e t...

Yazarlar
Website Security Test