Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP'li Serter 'acil' dedi: İzmir'de su krizi kapıda

8.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) İzmir'le ilgili acil bir su krizi konusu olduğunu söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, TBMM’nin ilk oturum gününde İzmir’in su problemini gündeme taşıdı. Serter, TBMM’de yaptığı konuşmada, TBMM’nin kapalı olduğu dönemde bizzat gidip gezdiği İzmir’in 23 ilçesinin ortak sorunu olan “su” sorununu gündeme taşıdı.

Serter, Menemen’de, Emiralem Ovası’nda, halkla, muhtarlarla, oda temsilcileriyle ve çiftçilerle birlikte bir basın açıklaması yaptığını hatırlatarak “ Menemen, Bergama, Dikili, Aliağa, Foça, Ödemiş, Beydağ, Kiraz, Kemalpaşa sesleniyor, hükümetin de yapmaya söz verdiği barajları istiyorlar, göletleri istiyorlar, İzmir’in ihtiyacı olan ve hak ettiği suyun başka illere yönlendirilmemesini istiyor” dedi.

Serter, Emiralem’de yaptığı basın açıklamasından söz ederken, ovaya ulaşan suyun kirliliği ve kokusu konusunda özellikle uyarı yaptı ve “TBMM’de dile getirdiğim gibi, İzmir su istiyor ama sadece su istemiyor, su arıtma sistemlerinin yaygınlaştırılmasını, tarımsal sulama konusunda acil çözüm önerileri istiyor” dedi. Serter, İzmir’in yeni su kaynaklarına ihtiyacı olduğunun da altını çizdi ve Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye sesleniyorum: “Tarım alanlarımız bitmesin istiyoruz, çocuklarımız sağlıklı tarım ürünleri yesin istiyoruz, çocuklarımız, geleceğimiz daha fazla zehirlenmesin, temiz su kaynakları için su şart, acil bir su reformu şart!”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin TBMM Plan ve Plan Bütçe komisyonundaki görüşmelerinde konuşan CHP İzmir M...

İYİ Parti’deki kriz yapılan açıklamalarla devam ediyor. Kurultay’dan sonra başlayan liste tartışması, Ümit Özdağ’ın açıklamalarıyla zirve noktasına taşındı. Son olarak...

İzmir Milletvekili Bedri Serter, bu hafta TBMM’ye sunulacak olan 2021 bütçe görüşmeleri öncesi yaptığı değerlendirmede halk için halkçı ve adil bütçe isterken, İzmir’i...

Alsancak Garı önündeki Beyaz Vagon’un kaldırılmasına tepki gösteren ve konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko’nun soru önergesine cevap geldi.

CHP’nin son kurultayında yüksek oyla tekrar Parti Meclisi üyesi seçilen Rıfat Nalbantoğlu CHP Manisa İl Başkanlığını ziyaret etti.

DEVA Partisi Sektörel Politikalar Başkanı Birol Aydemir, süt üreticileri için hükumete çağrıda bulundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çıraklık ve stajyerlik başlangıcının emeklik içinde başlangıç sayılması için Kanun Teklifi verdi. Gürer’in çıraklar ve mesle...

Yazarlar
Website Security Test