Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Gelecek Partisi İzmir'den Tunç Soyer'e destek

21.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Serhat Mustafa Şener, İzmir'de tek güzel üsluba sahip olduğunu söylediği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Serhat Mustafa Şener, Egedesonsöz'e İzmir siyasetiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İleriki dönemlerde ittifak olup olmayacağını Genel Merkezin vereceği karara bağlı olduğunu söyleyen Başkan Şener, "İl kongresini yapabilecek şekilde örgütlenmemizi tamamladık. Seçim kanununa, mevcut ilçe sayının üçte birinde kongreleri tamamlamak gerekiyor, il kongresini yapmak için... İl kongresini 600 delegeyle yapmayı hedefliyoruz. Gelecek Partisi'nde tanınmış siyasetçiler yok. Hedefim, tanınmış siyasetçilerden ziyade vizyoner, genç siyasetçiler. Tanınmışlık bende en son kriter. Dolayısıyla ben burada siyaset yapacak arkadaşları tercih ederken, İzmir'e, ülkesine katkı koyacak, bizim partimizi Genel Başkanımızı temsil edebilecek, İzmir'i taşıyabilecek, kişisel siyasetten ve makamlara bağlı siyasetten uzak, ilkeli bir siyaset yapabilecek arkadaşları partimiz içine kazandırmaya gayret gösteriyorum. Şu an bizlerin BİLGE diye bir sistemi var. BİLGE sistemi henüz daha aktif olmadığı için net rakamları bilemiyorum ancak biz il kongresine yaklaşık 600 delege ile gideceğimiz için ona odaklıyız. Üyeliğimizi İl Kongresi'nden sonra hızlandıracağız. Ekranlarımız o süreçte açılacak ve bu şekilde hızlı bir şekilde üye kaydı yapacağız" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in performansını yorumlayan Şener, "göreve geleli henüz 1.5 yıl oldu. Seferihisar'dan Büyükşehir'e gelince, omuzlarındaki yük çok arttı. Soyer'in performansını değerlendirebilmek için, görev süresinin yarısını tamamlamasını bekliyorum. Bir sürü vaadi var. Bunların içinde yüzülebilir körfez de bulunuyor. Şunu söyleyebilirim ki, problemlerle alakalı Tunç Soyer'in ürettiği hiçbir proje veya vizyoner bir yol haritası yok. Mutlaka bir çalışması vardır. Eğer yoksa, ben partimizin çalışmalarını, projelerini seve seve kendisine verebirim. Yeter ki İzmir kazansın. Söylemler, çirkin diyaloglar nedeniyle İzmir'de hiçbir siyasetçiyi beğenmiyorum. Ancak Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer'in üslubu ile ilgili herhangi bir yanlışını görmedim. Ancak o güzel üslubun altını doldurmak gerekiyor. Bu da ancak projelerle, İzmir'in beklediği bazı soruların çözümüyle, samimiyetle doldurmakla olur. Bu iş sadece üslup ile ilgili değil. Ne kibar siyasetçilerimiz var ancak, kendileri bir yere gelemiyorlar. Çünkü ürettikleri bir proje yok. İzmir'de hiçbir siyasetçiyi beğenmiyorum. Neden hiçbirisi? Siz bana bir ilçe söyleyin, ben size orasıyla ilgili sorunları söylerim. Benim için iyi bir siyasetçi, bulunduğu ilçenin sorunlarını çözen, o şehrin halkına dokunan, vatandaşın büyük çoğunluğunun teveccühünü almış siyasetçidir. Her ilçenin şu an kendine ait sorunları var. Bu sorunlar, dün ortaya çıkmış sorunlar değil. Bundan kaynaklı olarak da ben şuan ki siyasetçileri maalesef ki beğenmiyorum."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin TBMM Plan ve Plan Bütçe komisyonundaki görüşmelerinde konuşan CHP İzmir M...

İYİ Parti’deki kriz yapılan açıklamalarla devam ediyor. Kurultay’dan sonra başlayan liste tartışması, Ümit Özdağ’ın açıklamalarıyla zirve noktasına taşındı. Son olarak...

İzmir Milletvekili Bedri Serter, bu hafta TBMM’ye sunulacak olan 2021 bütçe görüşmeleri öncesi yaptığı değerlendirmede halk için halkçı ve adil bütçe isterken, İzmir’i...

Alsancak Garı önündeki Beyaz Vagon’un kaldırılmasına tepki gösteren ve konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko’nun soru önergesine cevap geldi.

CHP’nin son kurultayında yüksek oyla tekrar Parti Meclisi üyesi seçilen Rıfat Nalbantoğlu CHP Manisa İl Başkanlığını ziyaret etti.

DEVA Partisi Sektörel Politikalar Başkanı Birol Aydemir, süt üreticileri için hükumete çağrıda bulundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çıraklık ve stajyerlik başlangıcının emeklik içinde başlangıç sayılması için Kanun Teklifi verdi. Gürer’in çıraklar ve mesle...

Yazarlar
Website Security Test