Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

AK Parti İzmir'den Soyer'e ağır eleştiriler: Kasada para bitti

19.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti İzmir tam kadro Seferihisar'daydı. AK Parti Seferihisar İlçe Başkanlığı 7'nci olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede konuşma yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin hedefinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer vardı.

AK Parti'nin 7'nci olağan kongre süreci bugün gerçekleştirilen Seferihisar kongresi ile devam etti. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve 2019 yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi için Tunç Soyer'le yarışan Nihat Zeybekci'den Soyer yönetimindeki Büyükşehir'e ağır eleştiriler geldi.

Egedesonsöz'den Oktay Güçtekin'in haberine göre, kongrede konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 2009 yılına kadar görev yapan Hamit Nişancı'yı övdü. Sürekli, “Seferihisar önemli bir ilçe… Bu ilçede 10 yıl Hamit Nişancı belediye başkanlığı yaptı ve 2009' mükemmel bir belediye bıraktı. Normalde kazanan Hamit Nişancı'ydı. Ancak bildiğiniz üzere geçtiğimiz seçimde bir açık bir de gizli ittifak vardı. Bu ittifak ile birlikte kazanan onlar oldu. 2009'da Hamit Nişancı başkanımız bıraktığında Seferihisar'da her şey güllük gülistanlıktı. Şu an ise bitmiş bir Seferihisar, bitmiş ve tükenmiş bir Seferihisar ile karşı karşıyayız. Zaten 2009'dan 2019'a kadar da hiçbir şey yapılmadı. Şuan ki belediye başkanımızda bir şeyler yapmak için çabalıyor ancak sonuç yok” dedi.

 

Konuşmasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ’90 dakika’ sisteminin paralı hale getirilmesi üzerinde yüklenen Sürekli, satışlar konusunu gündeme getirdi. Sürekli, “Seferihisar’ın bütün mallarını sattılar ve sıra İzmir'e geldi. Aziz Kocaoğlu'nun satışlarına bakın bir de 500 günde Soyer'in satışlarına bakın. Kasadaki para bitti, 600 milyar borçlandı. Daha 2 sene var… En son başkan ne yaptı? 12 yıldır başarı ile uygulanan 90 dakika uygulamasını kaldırdı ve ulaşıma zam yaptı. Bu sistemden emekçi halkımız faydalanıyordu. Biz, ‘bu yanlıştan dönün’ dedik, dönmediler. Meclis üyelerimiz başarılı bir önerge sundular mecliste ancak bu kabul edilmedi. Halkın menfaatine olan bu önergeyi kabul etmediler. Bu belediye vatandaşın aleyhine olan düzenlemeleri gündemine almış ve sergiliyor. Sadece bu mu? Say say bitmez. Seferihisar başkanın eski belediyesi olduğu için daha fazla süre tutuyoruz. Başkanın eski belediyesine bak geleceği gör. 2024'de başta Seferihisar olmak üzere birçok ilçeyi kazanacağız ve inşallah Büyükşehir'i de 2024'de AK Partili bir belediye haline getireceğiz” dedi.

Yıl sonuna kadar İzmir’de 100 bin yeni üye kazanmak istediklerini söyleyen Başkan Sürkeli, “STK, esnaf, ev ziyaretleri var. Bunun yanında geçmiş dönemlerde görev yapan isimlere vefa ziyaretlerimiz var. Gelmiş ile geleceği buluşturmaya çalışıyoruz. Bugün akşam itibari ile inşallah bugün 40 binlere gelmişsizdir. Kendi aramızdaki hedefimiz yıl sonuna kadar 100 bin üye. Seferihisar'ın hedefi bindi, sizde şimdiden geldiniz bu sayıya, buradan bu sayıyı 2 bin üye olarak belirliyoruz. Bu çalışmalarımız seçimlere kadar durmadan devam edecek. Bizde seçimin bittiği günün diğer günü yeni seçim çalışmaları başlar. Biz her daim alandayız, alanda olmaya devem edeceğiz" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle 19 yılda onlarca yıla sığmayacak kadar icraat yaptıklarını söyledi. Bekle sözlerine şu ifadeler ile devam etti:

"Uzun zamandır bir araya gelemiyoruz. Özlediğimiz hepiniz biliyorsunuz. Seferihisar benim iki dönem koordinatörlük yaptığım yer. Bizim her kongremiz ilk günkü aşkla geçiyor. Daha kurulurken bu millete umut olmuş, 19 yıllık parti olmamıza rağmen yüzyılların sorumluluğunu taşıyan bir partiyiz. Karşımızdaki muhalefet çalışmalarını sadece reklam panolarında yapan bir muhalefet… Çok kısa bir süre önce şahit olduk. Soyer, bizim grup başkanvekilimizle tartışırken ‘demokrasimizi hak etmiyorlar’ dedi. Demokrasiyi ne kadar vereceklerini kendileri belirliyorlar. AK Parti kurulduğu gün bunlar geride kaldı. Sadece milletimizden aldığımız güç ile 2071'e hedef koyabiliyoruz. Milletin gücü ve duası haricinde güvendiğimiz hiçbir şey olmadı. Geçen 19 yıllık süre içinde onca yıla sığmayacak hizmet yaptık. Bunları yaparken şunu unutmadık. Kolay değil öyle her seçim kapı kapı gezmek. Bunu yüreğinde memleket sevgisi olan yapar. Bu gün kongredeyiz bayrağı devreden arkadaşlarımız olacak. Ancak bilirler ki bizde bayrağı devretme yoktur. Bizde bayrağı devreden de devralanda birlikte yol yürür. Buradan Doğu Akdeniz'e selam göndermek istiyorum. Bizim kimsenin toprağında derdimiz yok bunu herkes gördü. İlk günkü aşk ile yola devam durmak yok diyoruz”

31 Mart 2019 yerel seçimlerde Tunç Soyer'in rakibi olan eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ise "2024'de o zeybek Saat Kulesi'nin etrafında oynanacak" diyerek hedeflerinin Büyükşehir'i kazanmak olduklarını söyledi. Zeybekçi "Geldiğimizde anayolda güzel bir çalışma var ancak bu Büyükşehir'in çalışmasına benzemiyor diye sordum Ahmet Bey’e. Kendiside bana Karayolları olarak biz yapıyoruz dedi. Yapılsın tabi ancak bunların belediyeleri ne iş yapıyor? Ne iş yapacaklar? Ne iş yaptıkları ya da nelere hassasiyet gösterdiklerini bilmiyoruz. Hayvanlara olan sevgilerini saygılarını en güzel örneklerini biz Seferihisar da görmedik mi? 2019 seçimlerinde seçimlere 2-3 ay kala hayvan barınaklarındaki rezaleti hep birlikte gördük. Canlı canlı nasıl gömdüklerini gördük. Bunu tespit eden vatandaşlar çıkıp söylediler bunu. İzmir'in anlı şanlı sivil toplum kuruluşları nerdeydi? Yoklardı. Çünkü onlar karşılıklı birbirinin sırtını sıvazlıyor. İzmir'in en güzel yöresi Seferihisar'dır. Ne yaptılar burayla ilgili son 10 yılda? Daha çok betona teslim ederek, varlıklarını peşkeş çekerek, hem de 3 kuruşa sattılar. Bizim işimiz kişilerle şahıslarla değil. Bizim derdimiz İzmir ve Seferihisar… Türkiye'ye İzmir lazım… İzmir'i çöpe atmalarına müsaade etmeyeceğiz. 2019 yılında Antalya ya 22 milyar turist geliyor. İzmir'in tamamına gelen turist sayısı 1 milyon bile değil. Ne oluyor İzmir'e? Turizm planlaması yapıldı mı İzmir'e? Bugüne kadar bir kelime duydunuz mu ağızlarından? Bir taş üstüne taş koyacaklar mı? Koymayacaklar. Egeye akan kanalizasyonu durdurmayacaklar. Türkiye'de genç işsizlik oranın en yüksek olduğu şehir İzmir… Bunlar belediyelerin görevi. Altyapısını yapmak yatırımcıları davet etmek… Artık dünyada şehirler yarışıyor. Bu yarışta İzmir nerde? Türkiye'nin en uzun hızlı tren hattı İzmir'e geliyor. Antalya İzmir'e bağlanıyor. Peki İzmir ne yapıyor? Karaburun-Mordoğan'da denize akan kanalizasyon var. 21'nci yüzyılın İzmir'inde çöpler dağlara atılıyor. Bunlarla ilgili yüreklerinde bir şey var mı? Asla. Ancak göreve gelir gelmez, İzmirlilerin üzerine bir simgeyi yüklemek doğru değildi. Büyükşehri Belediyesi'nin kolonlarını boyadılar. Yıkılacak o bina sağlam değil… Yaparsa kim yapar? AK Parti yapar. 2019 seçimlerinde İzmir'imizin tercihi kabulümüz. Demek ki kendimizi ve hedeflerimizi anlatamadık. Bizim projemize kadar Tunç Soyer proje açıklamayacağım dedi. Biz açıklamaya devam edeceğiz. Bereketli yağmurlar gibi yağmaya devam edeceğiz. 2024'de kim aday gösterilirse onun yanında çalışmaya devam edeceğiz. 2024'de AK Parti ile Seferihisar'a ve İzmir'in göbeğine o bayrağı dikeceğiz. Saat kulesinin etrafında o zeybek oynanacak" ifadelerini konuştu.

İLÇE BELEDİYE BORCU 250 TRİLYONA ULAŞACAKTIR
Mevcut İlçe Başkanı ve kongrenin tek adayı alan Ahmet Aydın ise Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e çağrıda bulundu. Aydın "Bu ilçenin geleceğini satanlar… Bu ilçenin çocuklarının hakkına girenlere soracak bir hesabımız var. Bu ilçenin tüm menfaatlerini kendi makamına harcayanlara soracak hesabımız var. Tüm bunlara sesini çıkamayan Seferihisar yerel yöneticisi ve başkanına bir çağrım var. Başkan hemen bir platform oluştur. Ortak aklı devreye sokacağımız toplantılar gerçekleştirelim. Sorunların cevabını arayalım. Devletimizin ve hükümetimizin desteğini almak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Büyükşehir belediyesinden gelen ve ilçedeki birkaç taşınmazla Seferihisar'ın geleceğini sağlayamazsınız. Kaptan gemimizi çok fazla su alıyor. 4 sene içinde belediye borcu 250 trilyona ulaşacaktır. Kendi göbeğimizi kendimiz keser ve sorunları aşarız. Yeter ki dik durun. Zaman geçmeden ortak akıl yolu belirlemek ve birleşmek zorundayız. Seferihisar size muhtaç değil. Bizler sizin getiremediğiniz hizmetleri hükümetimizin desteği ile getirmeye devam edeceğiz. Biz AK Partiyiz ve Seferihisar'a hak ettiği hizmeti biz getireceğiz. Seferihisar eski Seferihisar değil biliyoruz. Biz Seferihisar da oyumuzu her geçen gün oyumuzu arttırıyoruz. Allah’ın izni ile AK Partimizin 2024'de bayrağını Seferihisar'da dalgalandıracağız. Kongremizin milletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

Kongre'de ayrıca Ahmet Aydın'ın listesi de belli oldu. Aydın'ın listesinde şu isimler yer alıyor:

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'e geliyor. Erdoğan, ''Yıkılan evlerin yenisini yapacağız'' mesajı verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de yaşanan 6.6'lık deprem sonrası beraberindeki heyet ile birlikte İzmir'e geldi. Bölgede incelemelerde...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu yılki alım fiyatı beklentilerinin çok altında kalan pancar üreticilerini, söküm yaptıkları tarlalarda ziyaret etti.

Memleket Hareketi'ni başlatan CHP'li Muharrem İnce, düzenlediği tanıtım toplantısında yol haritasıyla birlikte kurucular listesini açıkladı. Muharrem İnce'nin A Takımı...

CHP Bayraklı İlçe Örgütünden, Uzman Sosyolog Terapist Kürşat Şahin Yıldırımer’e teşekkür plaketi verildi.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İçişleri Bakanlığı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na kısıtlama getirmesine tepki gösterdi. Sındır, “milli değerlerimizle oyn...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında prompter bozulunca konuşamadı.

Yazarlar
Website Security Test