Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İYİ Parti İzmir'den iddialı çıkış: 15 ilçeyi alırız

17.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, 2024'te yapılması planlanan yerel seçimlerle ilgili iddialı bir çıkış yaptı. Şuan İzmir'de Millet İttifakı'nın ortağı olarak bir ilçe belediyesini yönetmenin sayı olarak yetersiz olduğunu ifade eden Hüsmen Kırkpınar, gelecek yerel seçimlerde tahminlerinin 15 ilçe belediyesini yönetmek olduğunu açıkladı.

2024 yılında yapılacak bir sonraki yerel seçimlere ilişkin konuşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar iddialı konuştu.

Egedesonsöz'den Oktay Güçtekin'in haberine göre, İzmir'de oylarının her geçen gün arttığını söyleye Hüsmen Kırkpınar, seçimden sonra partisinin kazandığı bir ilçe yönetimini kimsenin yeterli bulmayacağını söyledi. Kırkpınar "O günkü şartlara bağlı olarak belediye sayısı değişecektir. Bir seçime gireceğiz ve oradan bir oy alacağız. O seçimin sonucun üzerinden konuşmalar ve görüşmeler yapılır. İki ilçede desteklendik ve birini kazandık. Sayının 1'de kalmasını hiçbir kimse istemez. Bugünden o güne tahmin yürütmek doğru değil ancak şunu görüyorum, İzmir'de 2024'de 30 ilçenin yarısını alırız diye düşünüyorum. Biz şuan yüzde 11.3 aldık. Şuan ki oyumuz İzmir'de yüzde 14 oldu. Yarın öbür gün bu oyumuzu 20'lere taşıdığımızda şartlar değişir ve müzakerelerdeki ilçelerde farklı olur" diye konuştu.

İzmir'deki pandemiyi de değerlendiren Kırkpınar, "İzmir Tabip Odası'nın verilerine göre günlük ortalama 500 vaka sadece İzmir'de oluyorsa akşamları Sağlık Bakanlığı'nın veya Bilim Kurulu'nun açıkladığı rakamlar bin 500 vakanın 500'ü İzmir'de ise eğer söylemek istemiyorum ancak açıklanan rakamlara inanamıyorum. Güvenmiyorum diyemiyorum çünkü bu rakamları devlet açıklıyor, bizim devlete güvenebilmemiz lazım. Hükümete de güvenmemiz lazım… Ancak 500 vaka sadece İzmir'de çıkıyorsa bin 500 vakanın Türkiye genelinde yaşandığını resmi olarak açıkladığınız zaman Türkiye'nin diğer illerinde toplam bin kişi mi var? İzmir ili vaka sayıları içerisinde en kötü 5 ilin içerisinde değilken, nasıl oluyor da İzmir'de 500 oluyor? Kalanında sadece bin vaka olabiliyor? Buna inanmak zor" dedi.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, hukuki bir kılıf bulunarak parlamenter sisteme geçileceğini iddia etti.

Doğu Akdeniz'de Türkiye-Yunanistan arasındaki diplomatik ilişkilerde yeni bir iddia ortaya atıldı. Almanya tarafından Türkiye'ye Ege Ordusunu lağvetmesi çağrısı yapıld...

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) ile görüştü. İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenledi...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Fatih Altaylı'nın da ortaya attığı iddialarla ilgili Ersin Düzen'in TRT'den aldığı iddia edilen maaş hakkında belgeler paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda görüştü. İki lider hangi konuları konuştular?

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İnciraltı Planı ile ilgili AK Parti'ye çağrıda bulundu. İnciraltı üzerinden siyaset yapmayın çağrısını yineleyen CHP’li Bakan, İnci...

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Çalar Saat programında konuşan Babacan, Merkez Bankası ile ilgili çarpıcı iddialar ...

Yazarlar
Website Security Test