Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP İzmir Milletvekilleri Canan Kaftancıoğlu'na tepki gösterdi

14.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “Ben “Atatürk değil, Gazi Mustafa Kemal derim” sözleri CHP İzmir Milletvekillerinin gündeminde. AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ da Kaftancıoğlu'nun sözlerine ilişkin CHP genel merkezine eleştirilerde bulundu.

Türkiye'de ana muhalefet partisinin gündemi Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ismi Gazi Mustafa Kemal mi yoksa Atatürk mü?

Sözcü gazetesinin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun sözleri çerçevesinde yaptığı haber sonrası CHP içinde bir kez daha ulusalcılar ve "diğerleri" tartışması başladı.

Kaftancıoğlu'nun “Ben “Atatürk değil, Gazi Mustafa Kemal derim” sözlerine ilişkin CHP İzmir Milletvekilleri de ardı ardına mesajlar yayınladı.

İşte o mesajlar;

CHP İZMİR İL BAŞKANI YÜCEL'DEN ÇAĞRI

İl Başkanı Deniz Yücel milletvekillerinin sosyal medya paylaşımlarını ardı ardına sıralamasının ardından vekillere mesaj gönderdi. Yücel, “Bu konuların konuşulacağı yerler basın ve sosyal medya değil, partimizin yetkili kurullarıdır” dedi. Yücel’in sözlerine bazı isimler tepki gösterdi. Milletvekilleri, Kaftancıoğlu’nu savunmak gibi bir duruma gelmenin doğru olmadığının da altı çizdi. Yücel bunun üzerine kimseyi kollamak amacında olmadığını partiyi korumak ve kollamak için uyarıda bulunma ihtiyacı hissettiğini vurguladı.

AK PARTİLİ DAĞ: KAFALARINI KUMA GÖMMÜŞLER

Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, “Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin dönüştürdüğü CHP’nin İl Başkanı, “Atatürk” demeyi zûl görüyor. CHP için ihraç sebebi sayılabilecek bu durum karşısında konunun muhatapları kafalarını kuma gömmüş durumdalar. Acaba onlar da İl Başkanı gibi mi düşünüyorlar?” ifadelerini kullandı.

SÖZCÜ'DEN KAFTANCIOĞLU AÇIKLAMASI

Sözcü gazetesi CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. İşte o açıklama;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ürününü maliyetinin yarısına bile satamayan patates üreticilerinin yaşadığı mağduriyeti, 3 ayrı soru önergesiyle TBMM gündemin...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Ankara - İzmir arası yapılacak Hızlı Tren Projesi'ni sordu. Temeli 2012 yılında atılan ve Ankara ile İzmir arasındaki tren yolcuğu...

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı'nın kurucu 20 ilçe başkanı tarafından İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı sonrası Genel Başkan Meral Akşener'e yönelik bir açıklama geldi. Açıkl...

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, hukuki bir kılıf bulunarak parlamenter sisteme geçileceğini iddia etti.

Doğu Akdeniz'de Türkiye-Yunanistan arasındaki diplomatik ilişkilerde yeni bir iddia ortaya atıldı. Almanya tarafından Türkiye'ye Ege Ordusunu lağvetmesi çağrısı yapıld...

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) ile görüştü. İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenledi...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Fatih Altaylı'nın da ortaya attığı iddialarla ilgili Ersin Düzen'in TRT'den aldığı iddia edilen maaş hakkında belgeler paylaştı.

Yazarlar
Website Security Test