Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hamza Dağ'dan CHP İzmir ve Tunç Soyer'e eleştiriler

2.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın, CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bir toplantıda söylediği sözlerle ilgili açıklamada bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından “Barış, demokrasi ve insan hakları buluşması” temasıyla düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda konuşan Soyer “1923'ten 2023'e geçerken biz Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmaktan bahsediyoruz. Demokrasinin avuçlarımızdan kayıp gittiği, değerlerinin, erdemlerinin giderek yok olduğunu ve giderek başka bir rejime doğru evrildiğimizi görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dağ, Soyer’in bu ifadeleri üzerine bir açıklama yaptı. AK Parti’nin iktidara geldiği günden itibaren demokrasi, insan hakları ve özgürlükler konusunda çok önemli reformlar gerçekleştirdiğini belirten Dağ “Türkiye, her 10 yılda bir millet iradesinin darbeyle hiçe sayıldığı bir yapıya sahipti. Bu darbelerin karlı çıkan tarafı ise kendisini rejimin ve devletin sahibi olarak gören CHP olmuştur. AK Parti iktidara geldiğinden bu yana gerçekleştirdiği reformlarla daha şeffaf ve hesap verebilir bir sivil siyaseti inşa etmiştir. AK Parti, vesayet kurumlarının ve darbelerin sindirmeye çalıştığı sivil siyaseti, dolayısıyla da millet iradesini edilgen değil, etken bir noktaya taşımıştır. Böylelikle 15 Temmuz hain darbe girişimi bertaraf edilmiş ve demokrasimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile taçlandırılmıştır. Cumhuriyet mitingleri, E-muhtıra, kapatma davaları, gezi eylemleri, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi gibi sivil siyaseti siyaset dışı yol ve yöntemlerle dizayn etme maksadı taşıyan her eylemde; Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasiden yana değil vesayetçilerden ve eski Türkiye özlemi çekenlerden yana olmuştur. Bu durumlar çok açık ve net bir şekilde ortadayken; bugün, Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandırma söylemi, popülizm ve samimiyetsizlikten öte bir yaklaşım değildir.“ dedi.

CHP İZMİR'E ELEŞTİRİLER

Hamza Dağ “İzmir’de CHP’nin son bir aydaki şu iki örneği değerlendirdiğimizde bile, demokrasiyi içselleştirmekten ne kadar uzak olduklarını çok açık bir şekilde görmekteyiz. İlk olarak; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Belediye Meclisi toplantısında kendisini eleştiren AK Partili üyeleri ‘Size demokrasi fazla’ diyerek, toplantıdan atmakla tehdit etmiştir. Bu noktada ikinci vak’a ise; CHP’nin İzmir İl Gençlik Kolları kongresinde hem iki taraf arasında bir kavga çıkmış hem de görevini ifa eden medya mensuplarına saldırılmıştır. Bundan daha üzücü olan başka bir mesele daha söz konusudur; CHP İl Örgütü’nden ve CHP’li belediyelerden bu olayın örtbas edilmesi için, medya kuruluşlarına psikolojik baskı uygulanmış ve verilen reklamların kesilmesi tehdidinde bulunulmuştur. Burada hür irade, demokrasi kültürü ve basın özgürlüğü kavramlarının eylem noktasında hiçe sayıldığı aşikârdır. Sadece bu örnekler bile göstermektedir ki söylemler ve eylemler örtüşmemektedir. CHP için demokrasi; yalnızca kendi tahakkümlerinikurmak için kullandıkları bir enstrümandır.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, hukuki bir kılıf bulunarak parlamenter sisteme geçileceğini iddia etti.

Doğu Akdeniz'de Türkiye-Yunanistan arasındaki diplomatik ilişkilerde yeni bir iddia ortaya atıldı. Almanya tarafından Türkiye'ye Ege Ordusunu lağvetmesi çağrısı yapıld...

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) ile görüştü. İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenledi...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Fatih Altaylı'nın da ortaya attığı iddialarla ilgili Ersin Düzen'in TRT'den aldığı iddia edilen maaş hakkında belgeler paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda görüştü. İki lider hangi konuları konuştular?

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İnciraltı Planı ile ilgili AK Parti'ye çağrıda bulundu. İnciraltı üzerinden siyaset yapmayın çağrısını yineleyen CHP’li Bakan, İnci...

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Çalar Saat programında konuşan Babacan, Merkez Bankası ile ilgili çarpıcı iddialar ...

Yazarlar
Website Security Test