Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Buca ve Menemen Belediyesi'nden Kılıçdaroğlu'na ziyaret

25.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Ankara'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ettiler. İki başkan Ankara temaslarında projelerini anlattılar.

İzmir'den iki belediye başkanı bugün Ankara'da CHP Genel Merkezi'nin yolunu tuttu. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Görüşmelerden ilki Aksoy ile Kılıçdaroğlu arasında gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan ve Menemen Belediyesi Spor Müdürü Adil Acar ile Ankara’ya giden ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, 16 ayda hayata geçirdikleri 16 proje, yaptıkları çalışmalar ve pandemi sürecini nasıl geçirdikleri ile ilgili bilgiler verdi. Menemen için yapılan çalışmalar, ilçenin sorunları ve çözüm önerilerinin de masaya yatırıldığı ziyaret sonunda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan çalışmalardan dolayı Aksoy’u tebrik etti.

Park açılışına davet
Ziyaret sırasında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na Menemen Belediyesi Çocuk Dergisi, Menemen topraklarına ekilen karakılçık buğdayından yapılan ekmek ve kurabiye, sabun ve minyatür Kubilay heykeli hediye eden Başkan Aksoy, ayrıca 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde açılışını yapacağı Ahmet Kaya Parkı açılışına da davet etti. Dar gelirli vatandaşların yaşadığı Asarlık bölgesinde açılışı yapılacak olan Ahmet Kaya Parkı, orada yaşayan çocuklar ve büyükler için bir sosyalleşme alanı olacak.

“Herşey Menemen için…”
Ziyaretin çok olumlu geçtiğini kaydeden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Genel Başkanımıza projelerimiz ve çalışmalarımızdan bahsettik. 16 ay gibi kısa bir zamanda 16 projeyi hayata geçirmemizin yanı sıra, özellikle pandemi sürecinde ekiplerimizin özverili çalışmaları neticesinde başarılı bir süreç geçirdik ve bu çalışmalar nedeniyle yurt dışından da bu konuyla alakalı bir ödül aldık. Sayın Genel Başkanımız çalışmalarımızdan dolayı tebriklerini ilettiler. Aynı azim ve kararlılıkla Menemen için çalışmaya devam edeceğiz. Herşey Menemen için…“ açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan Kızılçullu'ya selam
İkinci görüşme ise Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile Genel Başkan Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşti. Görüşmeye CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş ile Belediye Başkan Yardımcısı Barış Özrençber de katıldı.

Görüşme ilgili olarak açıklama yapan Erhan Kılıç, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Parti Genel Merkezimizde ziyaret ederek yeniden Genel Başkanlığa seçilmesinden dolayı tebriklerimizi ilettik. İlçe Başkanımız Hacer Taş ve Başkan yardımcım Barış Özreçber'in de katıldığı görüşmemizde Buca'daki çalışmalarımız hakkında rapor sunduk. Tüm Bucalılara selamlarını yollayan Genel Başkanımız, özellikle bilim alanındaki başarılarıyla ülkemizin adını tüm dünyaya duyuran Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi'ni yakından takip ettiğini ve öğrencilerine çalışmalarında başarılar dilediğini iletti" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Suudi Arabistan, 2 yıldır, çeşitli bahanelerle, Türk mallarını limanlarda bekleterek, çürüyecek aşamaya getirerek uyguladığı örtülü kısmi boykotu tam boykota dönüştürü...

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır’dan Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Acele Kamulaştırma’ kararlarına sert tepki gösterdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ücretsiz çekici hizmetiyle ilgili paylaşım yaptı. AK Partili Mahmut Atilla Kaya'dan tepki geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pazar kahvaltısını Ankara'da taksici esnafıyla yaparak Suriye'deki YPG yapılanmasıyla ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti'nin son anketlere göre ortaya çıkan oy oranını açıkladı. İzmir'in Beydağ ilçesindeki olağan ...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ürününü maliyetinin yarısına bile satamayan patates üreticilerinin yaşadığı mağduriyeti, 3 ayrı soru önergesiyle TBMM gündemin...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Ankara - İzmir arası yapılacak Hızlı Tren Projesi'ni sordu. Temeli 2012 yılında atılan ve Ankara ile İzmir arasındaki tren yolcuğu...

Yazarlar
Website Security Test