Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP'li Gürer, Aile Bakanlığı için 4 bin personel sözünü sordu

12.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2018 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ''Aile Sosyal Destek Personeli'' pozisyonuna 4 bin personel alınacağı yönündeki açıklamasının üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen halen alım yapılmamış olmasını soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına soru önergesi veren Gürer, bahsi geçen alımların neden yapılmadığını, yapılacaksa ne zaman yapılacağını sordu. Önergeyi yanıtlayan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, lisans düzeyinde eğitim veren bazı bölüm mezunlarından alım yapacağını açıkladı, ancak alınacak personel sayısıyla ilgili bilgi vermedi.

HANİ VERDİĞİN SÖZLER?
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, soru önergesinde, 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP), kapsamında 4 bin personel alımının yapılacağını yönündeki açıklamalarını anımsattı.

ASDEP ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?
Aradan geçen zamana rağmen bahsi geçen personel alımının gerçekleşmediğini vurgulayan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “ASDEP kapsamında bahsi geçen alım ne zaman gerçekleşecektir? Alımın yapılacağı açıklanan 4 bin personelin hangi bölümlerden alınması planlanmaktadır? Sosyologlar, merkezi atamada, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı dâhil olmak üzere görev alanına giren bütün bakanlıklardan alım yapılacak mıdır?
ASDEP için verilen sözün bu yıl gerçekleştirilmesi düşünülmekte midir?” diye sordu.

2 YIL ÖNCEKİ BAKANLAR KURULU KARARI
Gürer’in önergesini yanıtlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara, 14.05.2018 tarihli ve 2018/11809 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile ‘Aile Sosyal Destek Personeli’ pozisyonu eklenmiştir” hatırlatmasında bulundu.

LİSANS DÜZEYİNDE EĞİTİM VEREN BÖLÜM MEZUNLARINDAN ALIM YAPILACAK
Bakan Selçuk, “Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ve sosyal hizmetler, sosyal çalışmalar, psikoloji, sosyoloji, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak şartı getirilmiştir.
Belirtilen esaslar kapsamında ilgili bölüm mezunlarından alım yapılabilecektir” dedi.

GÜRER: “AKP, HER SEÇİM ÖNCESİNDE BUNU YAPIYOR”
Önerge sahibi CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise AKP iktidarın her seçim dönemi öncesinde benzer açıklamalarda bulunarak, işsiz vatandaşları umutlandırdığını ancak seçim sonrasında atamaların yapılmadığını belirtti.

GÜRER: “GENÇLERE HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATMAYIN”
Gürer, “2 yıl önce Cumhurbaşkanı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı 4 bin personel alınacağını duyurmuştu. Ancak geçen süre zarfından alım yapılmadı. İki yıldır umutla bekleyenler var. Her gün alım olacak düşüncesiyle iki yıl geçti. Bakan yine olumlu bir açıklama yapmadı. Her Seçim öncesinde alım yapılacağı açıklanarak gençler ve işsizleri umutlandırırlar ve umutlanan gençler de bir sonraki seçime kadar hayal kırıklığı yaşamaya devam eder. Verilen sözlerin tutulması gerekir. Bir an önce alımlar gerçekleşmelidir. Milyonlarca genç işsiz ve perişan durumda iken her seçim döneminde insanların umutlarıyla oynamak devlet yönetme ciddiyetine yakışmaz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, 2024'te yapılması planlanan yerel seçimlerle ilgili iddialı bir çıkış yaptı. Şuan İzmir'de Millet İttifakı'nın ortağı olar...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği'ni (TTB) hedef alarak sosyal medyadan sert açıklamalar yaptı. Bahçeli'nin açıklamaları sonrasında Türk Tabipler...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uzaktan eğitim konusunda CHP'li belediyelerin imkanı olmayan ailelere televizyon, internet, bilgisayar, tablet gibi yardımlar yap...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan operatör şirketlerine online eğitim konusunda ellerini taşın altına koyması çağrısı yaptı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ifşa ettiği hileli ürünler ile bu ürünleri piyasa süren firma sayısının, gerçekte var olanlarla k...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu n...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığında kurulan komisyon, Seçim Kanunu ve siyasi partilere ilişkin mevzuatta değişiklik yapılmasıyla ilgili çalışm...

Yazarlar
Website Security Test