Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP'nin Türk bayraklı ve Atatürk imzalı maskesi gündemde

4.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı Türk bayraklı ve Atatürk imzalı Koronavirüs maskeleri iktidarın gündeminde. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel iktidarın maske tartışması açmasına tepki gösterdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve üzerine ay-yıldız ile Cumhuriyet'in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasının bulunduğu kırmızı maskeler AK Parti iktidarının hedefinde.

İktidara yakın medya ve AK Partili Milletvekilleri, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı maskelere tepki göstermiş, bir kez kullanılıp atılacak maskelere Türk Bayrağı ve Atatürk imzası konulmasını eleştirmişti.

Sertel, Fetih Şöleni ve farklı illerdeki AK Parti mitingleri sonrası yerlere atılan Türk Bayrakları'nın fotoğraflarını paylaşarak sert mesajlar verdi.

Sertel şu ifadeleri kullandı:
"Meclis’in 48 gün aradan sonra açılışında üzerinde Türk Bayrağı ve Atatürk’ümüzün imzasının bulunduğu kırmızı-beyaz maskeleri İzmir’den ben getirdim.

Meclis’te tüm milletvekili arkadaşlarıma tek tek dağıttım ayrıca bu tweti atan kişiye de bir paket verdim. Aldı ve teşekkür etti.

Sonra bir twett atmış ve maskenin çöpe atılacağından söz etmiş.

Aklı başında olan hiç kimse üzerinde bayrak ve Atatürk imzası olan maskeyi çöpe atmaz, o günün anısı olarak saklar.

Çöpe bayrak atmak, hatta üzerine basmak konusunda ise AKP’nin sicili kirlidir. Fotoğraflara bakın.

Kendilerini “Milli ve Yerli” olarak tanımlayanların her miting sonrası kendilerine dağıtılan Türk bayrağını ve üzerinde AKP logosu bulunan sopalı bezleri yere attıkları çok tepki çekmiştir.

Trabzon’da Ülkücü gençler AKP’lilerin attıkları bayrakları toplamış ve yıkamıştır.

Bülent Turan beyefendi bize akıl öğreteceğine AKP tabanına bayrağımıza olan sevgiyi ve saygıyı kavratmaya çalış, yerlerde Türk bayrağı görmeyelim.

Gezide milyonlarca insan her büyük toplantı sonrası meydanları, parkları tertemiz bırakmıştı.

Biraz ders alın, temiz olun"

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından “Naylondan yapmışlar, tüm CHP milletvekilleri ‘Nefes alamıyoruz kardeşim’ diyerek çıkarıp attı. İnanmazsanız açın TV’yi. Ayrıca üzerinde Bayrağımızın ve Atatürk imzasının bulunduğu çöpe atılacak bir materyal üretmek hangi zekanın ürünü? Çöpe atmazsa çerçevetecekler mi?” ifadelerini kullanmıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul Valiliği'ne asker uğurlaması etkinlikleri için talimat verildi. Erdoğan, Dr. Lütfü Kırdar Şeh...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir’in Bayındır ilçesindeki maden ocağını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda Gıda, Tarım, ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkındaki kanun tasarısında konuşan CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr....

Sırbistan'ın Novi Pazar ve Tutin kentlerinde artan Koronavirüs (Kovid-19) vakaları, İzmirlileri tedirgin etti. CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır İzmi...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarını askıya alacağını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, Covid-19 sürecinden en çok etkilenen gruplardan birinin esnaflar olduğunu belirterek ''Hükümet esnafımız...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 20 yıl öncesine kadar tarımda kendi kendine yeten ender ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin, günümüzde ithalatçı bir konuma ...

Yazarlar
Website Security Test