Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ağrı'da ve İzmir'deki camilerde Erdoğan'ın Dombra şarkısı çalmıştı

22.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ağrı'daki bir camide yerel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmış seçim müziğinin çalındığını gündeme getirdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP adına açıklamalarda bulundu. Öztrak, gündemdeki "İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalınamsı" konusuyla ilgili 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesinde yaşanan bir durumu gündeme getirdi.

Öztrak, "Daha önce Ağrı’da cami minarelerinden sarayın seçim müziği dombra çalınmıştı. O zaman bu bakanlar, bu meclis başkanı neredeydi?" dedi.

Öte yandan sosyal medyada da İzmir'in Bayraklı ilçesinde Osmangazi bölgesinde bir camide de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için bestelenen "Dombra" şarkısının çaldığı bir video paylaşıldı.

Öztrak konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Açık konuşayım. Bu olay, ilk değildir. Daha önce de Ağrı’da cami minarelerinden sarayın seçim müziği dombra çalınmıştır. O zaman bu Bakanlar, bu Meclis Başkanı neredeydi? Biz bu olayları hep kınadık, bundan sonra da kınamaya ve takip etmeye devam edeceğiz. Bunlar ülkemizi karıştırmaya yönelik ahmakça provokasyonlardır. Yapanlar mutlaka adalet önüne çıkarılmalıdır. İnanç istismarına yaslanan gerçek ötesi siyaset, son derece tehlikeli bir oyundur. Kabataş yalanı üzerinden milleti kışkırtmaya çalışanlar unutulmamıştır. Geçmişte benzer kışkırtmalar sonucunda yaşadığımız acı olayların izi, bu milletin vicdanında kanayan bir yaradır. Yalanı doğru gibi anlatan gerçek ötesi popülist siyasetten medet umanların, siyaseten beyin ölümü gerçekleşmiştir. Ülkemiz trol aklıyla değil, devlet aklıyla yönetilmelidir. Her gün deli saçması suni krizlerle, komplo senaryolarıyla milletin gerçek sorunları karartılmaya çalışılıyor.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 5 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

yusuf demir

03.06.2020 - 22:49
camilere ne büyük saygısızlık, bir partinin propoganda odağı haline getirilmesi olmuştur. boy boy resimler var, cami içine masalar kurulmuş, mikrofonda siyasiler konuşuyor. bunlar inkar edilmeyecek kadar barizdir. çav bella olayı provakasyon denemesidir. çorun'da da o şekilde olmuştu geçmişte ama halkımız artık yutmuyor. camiye ayakkabı ile girildi, camide içki içildi, başörtülü bacımın üstüne işediler, bu mesnetsiz iddiaların yalan olduğu ortaya çıkmıştır.

Erdem

23.05.2020 - 19:40
Pasabey boş boş konuşma. Gavur İzmir diye boşuna demiyoruz. O camiden m.kemale hakaret edilse camiyi basarlar. Ama camiden şarkı çalınca kimsenin umurunda değil.
Diğer Haberler

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilip Perşembe günü Meclis genel kurulunda görüşülmesi beklenen ‘Çoklu Baro Sistemiyle’ ilgili...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, zorunlu olarak erken seçime gidebileceğini söyledi.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur'un Salda Gölü ile ilgili sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul Valiliği'ne asker uğurlaması etkinlikleri için talimat verildi. Erdoğan, Dr. Lütfü Kırdar Şeh...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir’in Bayındır ilçesindeki maden ocağını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda Gıda, Tarım, ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkındaki kanun tasarısında konuşan CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr....

Sırbistan'ın Novi Pazar ve Tutin kentlerinde artan Koronavirüs (Kovid-19) vakaları, İzmirlileri tedirgin etti. CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır İzmi...

Yazarlar
Website Security Test