Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ali Babacan DEVA (Demokrasi ve Atılım) Partisi tanıtımını yaptı

11.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ali Babacan DEVA (Demokrasi ve Atılım) Partisi tanıtım toplantısını yaptı. Babacan ve kurucular kurulu bu toplantıdan önce Anıtkabir’e giderek Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu. Kuruculardan Metin Gürcan’ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafa göre çelenkte ''Demokrasi ve Atılım Partisi'' adı yer aldı.

Ali Babacan ve DEVA Partisi Kurucular Kurulu, yeni partiyi tanıtıyor;

Genel Başkanı Ali Babacan, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada "Korku siyaseti hepimizi yordu artık. Çalışanlarımız her an işini kaybetme korkusuyla yaşıyor" ifadelerini kullandı.

Ali Babacan'ın konuşması:

Hepimizin gönlü biraz buruk. Evlatlarımızı şehit verdik. Ülkemizin her alanda sürekli zemin kaybetmesi yüreğimizi dağlıyor. İnsan haklarının ihlal edilmesi, özgürlüğümüzün kısıtlanması ızdırap yaratıyor. Ayrıştırcı, ötekileştirici siyaset dili toplumumuzu sürekli geriyor.

Korku siyaseti hepimizi yordu artık. Çalışanlarımız her an işini kaybetme korkusuyla yaşıyor.Yatırımcımız, sanayicimiz önünü göremiyor, varolma mücadelesi veriyor. Eğitim en önemli sorun alanı olarak hâlâ önümüzde. Sağlık sistemimiz hızla bozulma sinyalleri veriyor.”

Babacan’ın açıkladığı parti programında ülkedeki sorunların temelinde başkanlık sisteminin olduğuna dikkat çekilirken, genel başkanın en fazla 10 yıl görev yapabileceği belirtildi.AKP'yle yolları ayırarak Demokrasi ve Atılım Partisi'ni kuran Ali Babacan parti programını açıkladı.

Adaletten basın özgürlüğüne, ekonomiden dış politikaya kadar pek çok konuda hükûmete eleştirilen yöneltilen parti programında, Türkiye'nin temel sorunlarının temelinde Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin yattığına dikkat çekildi.

Ankara Bilkent Oteli'nde gerçekleştirilen ve basına tanıtılan programda, 2017 yılındaki referandum sonucunda yapılan Anayasa değişikliğiyle TBMM ve yargının işlevsizleştiği belirtildi.

DEVA'nın programında Yükseköğretim Kurulu'nun da (YÖK) kaldırılacağı yer alıyor.

Genel başkanın en fazla 10 yıl süreyle görev alacağı parti programına göre, İlkeler ve Değerler Kurulu da oluşturulacak.

Ali Babacan ve kurmayları DEVA (Demokrasi ve Atılım) Partisi'nin tanıtımını Bilkent Otel'de yaptı. Ali Babacan ve DEVA Partisi Kurucular Kurulu, Anıtkabir'e bir ziyaret düzenledi ve Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine "Demokrasi ve Atılım Partisi" isimli çelenk koydu.

Ali Babacan Twitter'daki kişisel hesabından DEVA Partisi sosyal medya hesaplarını da paylaştı. İşte o hesaplar;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

bülent daştemir

11.03.2020 - 23:23
hayırlı olsun
Diğer Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine cevap vermedi. Kılıçdaroğlu, ''Erdoğan bana istediğini ...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs (Kovid-19) karşısında alınan yeni tedbirler hakkında açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın açıklamasındaki en...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV ekranlarındaki Çalar Saat programında gazeteci İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarıyla telekonferans yaptı. Erdoğan Koronavirüs (Kovid-19)'ü 'ortak düşman' ol...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘yardım kampanyası'yla ilgili tartışmalar devam ederken CHP İzmir Milletvekili Kani Beko da yardım isteyen devlet an...

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan imzasıyla çalışanlara gönderilen kesinti mesajını Meclis gündemine taşıdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan paylaştığı bir videoyla, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yine sosyal medyadan paylaştığı bi...

Yazarlar
Website Security Test