Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP’li Beko Kemalpaşa’da kadın işçilerle buluştu

8.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kemalpaşa’da bir fabrikadaki kadın işçileri ziyaret ederek karanfil dağıtan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, kadın işçilerin sadece 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde hatırlamadıklarını, işçi haklarıyla ve sendikalaşmayla ilgili mücadelelerini yılın her dönemi her platformda haykırdıklarını ifade etti.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle İzmir’de bir dizi etkinliklere katılan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Kemalpaşa’da bir fabrikadaki kadın işçilerle de buluşarak karanfil dağıttı. CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli’nin de katıldığı ziyarette emekçi kadınların gününde onlarla bir arada olup onların sorunlarını dinleyen Beko, kadının çalışmasının bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin göstergesi olduğunu vurgulayarak tüm kadınlara emeklerinin ve haklarının karşılığı için mücadele etmeleri çağrısında bulundu.

Kadın işçilerin sadece 8 Mart’larda hatırlanmaması gerektiğini belirterek, “Emekten, barıştan, kardeşlik, demokrasiden, adaletten yana olanların 100 yıl önce Amerika’da yaptıkları direnişi selamlıyorum. Gösterdikleri onurlu direnişle tarihe not düşen ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kendileriyle birlikte tüm kadınların emeğinin hatırlanmasına vesile olan o kadınları saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. Kadın işçilerimiz başta olmak üzere tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin haklarını yılın her dönemi gerek Meclis kürsüsünden gerekse soru önergelerimiz, kanun tekliflerimizle ve alanda verdiğimiz desteklerle sürdürüyoruz. Kadın işçilerimizin kadın olmaktan doğan doğal hakları için her türlü mücadelesinde onların yanındayız. Evde hem ana hem eş hem de kadın olmaktan kaynaklı zorlukların üstesinden gelerek çalışma hayatına büyük anlam ve değer katan kadın işçilerimizin sendikalı olmaları, hak ve taleplerini en iyi şekilde dile getirip yerine gelmesi için mücadelemizi veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Yaşasın eşitlik yaşasın demokrasi, yaşasın örgütlü mücadele!” açıklamalarında bulundu.

CHP’Lİ BALYELİ: HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

Fabrika ziyaretini organize ederek kadın işçilere CHP’li Kani Beko ile birlikte karanfil ve hediye dağıtan CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli de tüm kadınlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ‘yanınızdayız’ mesajı verdi. Kemalpaşa’nın İzmir’in önemli sanayi bölgelerinden biri olduğu ve kadın işçi sayısının da oldukça fazla olduğunu hatırlatan Balyeli, “Kadın işçilerimizin her zaman yanındayız. CHP örgütü olarak onlar için yapabileceğimiz ne varsa yapmaya hazırız. Kadın işçilerimizin örgütlü ve haklı mücadelelerini destekliyoruz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ceza İnfaz İndirimi Yasası’nın Meclis’te görüşülmeye başlayacağını belirten CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, basın ve ifade özgürlüğü ile birlikte tutuklu gazeteci...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, tarımsal üretimin yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınından etkilenmemesi için Bakanlıkça alınan önlemleri Meclis gü...

AKP Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni Koronavirüs tedbirlerini açıkladı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan genelgeyle CHP'li belediyelerin yardım toplamasının yasaklanmasıyla ilgili konuştu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesine Ticaret Bakanlığı’nca verilen yanıt, Türk firmalarının yurtdışında markalaşmasını sağlamak için ödenen devle...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, iktidarın yerel basınla ilgili hiçbir önlem almadığını söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, umreden döndükten sonra karantina altına alınmayarak evlerine gönderilen 15 bine yakın vatandaşın durumunu Meclis gündemine ...

Yazarlar
Website Security Test