Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''Suriye politikasında temel bir makas değişimi yapılmalıdır''

5.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yazarımız Mehmet Şakir ÖRS, İdlip'de yaşananları ve mülteci sorununu Gözlem'e değerlendirdi. Türkiye bundan sonra ne yapmalı? Erdoğan - Putin görüşmesinden ne çıkacak? gibi sorular Türkiye'de bir numaralı gündem maddeleri.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Mehmet Şakir Örs, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya'nın başkenti Moskova'da Rus lider Putin ile yapacağı görüşme öncesinde Suriye'nin İdlib kentinde Türk askerine yönelik yapılan saldırı ve sınırlarda yığılan sığınmacılar hakkında bir değerlendirme yaptı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün İdlib'i görüşmek için bir araya gelecekler. İki liderin görüşmesi öncesi dün Suriye lideri Beşar Esad da mesajlar gönderdi.

AB’den NATO’ya, BM’ye kadar uluslararası politikanın önemli merkezlerinde, bu krizlerin etkilerine açık olan ülkelerin başkentlerinde bütün projektörler bugün Moskova’daki Erdoğan-Putin görüşmesine çevrilecek.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Şam’ın Türkiye’ye saldırmamış olduğunu ve her iki devletin de ortak çıkarları olduğunu vurgulayarak, “Kültürlerimiz arasında tarihi bağ var. Aramızdaki anlaşmazlıklar mantıklı değil” açıklamasında bulundu.

Suriye’nin Türk halkına karşı herhangi bir düşmanca eylem gerçekleştirmediğini savunan Esad, “Suriye, Türk halkına karşı büyük veya küçük hangi düşmanca eylemi gerçekleştirdi? Böyle bir şey yok. Suriye-Türkiye evlilikleri, aileleri var, hayati öneme sahip ortak çıkarlar var. Kültürlerin birbirleriyle iç içe olması geçmişe dayanıyor, bu nedenle Türk halkıyla bizim aramızda ciddi görüş ayrılıkları olması mantıklı değil” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine cevap vermedi. Kılıçdaroğlu, ''Erdoğan bana istediğini ...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs (Kovid-19) karşısında alınan yeni tedbirler hakkında açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın açıklamasındaki en...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV ekranlarındaki Çalar Saat programında gazeteci İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarıyla telekonferans yaptı. Erdoğan Koronavirüs (Kovid-19)'ü 'ortak düşman' ol...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘yardım kampanyası'yla ilgili tartışmalar devam ederken CHP İzmir Milletvekili Kani Beko da yardım isteyen devlet an...

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan imzasıyla çalışanlara gönderilen kesinti mesajını Meclis gündemine taşıdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan paylaştığı bir videoyla, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yine sosyal medyadan paylaştığı bi...

Yazarlar
Website Security Test