Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Gelecek Partisi'nden Eskişehirliler Derneği'ne ziyaret

12.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur ve Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Oğuz Şalvız, İzmir Eskişehirliler Derneği'ne nezaket ziyaretinde bulundular.

Prof Dr Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığı’nı yaptığı Gelecek Partisi’nin yeni Atanan Kurucu İl Başkanı Cem Kavur, İzmir’deki ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Sivil Toplum Örgütleri temasları kapsamında Bornova’da bulunan İzmir Eskişehirliler Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret esnasında İzmir’in yerel sorunları ve ülke gündemi üzerinde duruldu.

Dernek binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Cem Kavur; “İzmir'deki sivil toplum kuruluşu ziyaretlerimiz muhtelif aralıklarla periyodik olarak sürmektedir. Bu ziyaretlerde İzmir gündeminde olan güncel konulara değiniyoruz. Ben İzmir’i seviyorum. Şehrimizde bulunan hemşeri gruplarını bir zenginlik olarak görüyorum. Bunların içinde Eskişehir’e ayrı bir önem verdik. Çünkü Türkiye’nin en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında İzmir ve Eskişehir hep vatandaşlarımızın ilk tercihleri olarak öne çıkmaktadır. Bu iki şehir de kültür ve sanata önem verir. Ayrıca özgürlüklerine düşkündür. Sizi kendimize yakın gördüğümüzden ilk hemşeri derneği ziyaretimizi size gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde de bu ziyaretlerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu.

Oğuz Şalvız’da Genel Merkez’de Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Selçuk Özdağ’ın yardımcısı olduğunu belirterek “Partimiz sivil toplum örgütleri ile olan ilişkilere çok önem veriyor. Şehrin dinamiklerini oluşturan bu derneklerin fikirleri ve önerileri bizim için oldukça değerli. Bundan sonrada çeşitli konularda İstişarelerde bulunmak için sizlerle buluşacağız. Sizleri siyasette çözüm ortağımız olarak görüyoruz. 2020 yılındayız artık bu çağda algı ve ideolojileri bir tarafa bırakarak ortak akılla hareket etmeliyiz” diye konuştu.

İzmir Eskişehirliler Derneği Başkanı Mustafa Yiğit’te ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: ''Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur ve heyetinin derneğimize yaptıkları ziyaretten memnun kaldık. İzmir’de yaşayan 25 bin civarı hemşerimiz var. Ağırlıklı olarak Buca ve Bornova’dayız. Dernek olarak da kapımız herkese açıktır. Amacımız, karşılıklı iletişimle konuşarak sorunlarını birlikte çözmektir. Sayın başkana derneğimizin önümüzdeki günlerde yürüteceği faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgiler verdik. Ziyaret olumlu bir hava içerisinde geçti. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. İzmir’de yaşayan Eskişehirliler olarak, Eskişehir’i İzmir’de tanıtmak aynı zamanda İzmir’i de Eskişehir’de tanıtmaya gayret gösteriyoruz. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Program sonrası dernek yöneticileri ve İl Başkanı Kavur uzun süre sohbet ederek kent ve ülke gündemine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında işaret etmişti: Geçtiğimiz Pazar yapılan HDP'nin 4. Olağan Kongresinde bölücü terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin '25 Şubat 2020 Salı' tarihli haftalık olağan Meclis grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde iktidarın ...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bugünkü 25 Şubat 2020 Salı tarihli Meclis grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin hedefinde HDP Kongresi ve Ali Babacan va...

CHP Niğde Milletvekili Gürer, Tarım ve Orman Bakanlığına insan sağlığı ve doğaya zararlı pestisitlerle ilgili soru önergesi verdi.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir Balkan Kadınları Derneği'nin açılış töreninde konuşarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde önemli mesajlar verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik konuştu. Çelik, geçtiğimiz hafta ''yer yerinden oynayacak'' demişti.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, süt üreticilerinin sorunlarını Meclis’te gündeme getirdi. Süt fiyatlarının yem parasını bile karşılamamasını eleştiren Gökçel, k...

Yazarlar
Website Security Test