Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'ın yeğeni sosyal medyanın gündeminde

6.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili konuşurken ''Üsküdar’dan Beşiktaş’a geçen yeğenim söyledi'' dedi, Ekrem İmamoğlu da ona cevap verdi ve sosyal medyada bu konuşmalar tüm hafta sonu konuşuldu.

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın, Kanal İstanbul projesiyle ilgili sözleri sosyal medyada infial yarattı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Turhan'a cevap verdi ve bu polemik hafta sonu sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Bakan Turhan, "Üsküdar’dan Beşiktaş’a geçen yeğenim söyledi. Geçen yıl 15 dakikada geçiyorduk, bu sene yarım saati buluyor karşıdan karşıya geçmek. Çünkü bekliyor, çok yoğun deniz trafiği var. Kocaman gemi, denize girdiği zaman onun geçişini beklemek durumunda kalıyorsunuz. Dolayısıyla biz bu kuralları koyacacağız. Ve Boğaz’ın aslında gemiler büyüdükçe boğazın kapasitesi 25 bine düşüyor." demişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Bakan Turhan'a cevap olarak, "Nedenin cevabı çok net aslında. Oraya bir yatırım yapılmış. Yani devlet eliyle yapılan israfı söylemiyorum. Onlar çok önemli değil. Orada tespit ettik ki 30 milyon metre kareye yakın bir arazi alımı satımı yapılmış. Şöyle bakın olaya, vahameti daha iyi anlarsınız. Yani bir bakan çıkıyor diyor ki 2011'den beri burada tek bir metrekare arazi alımı- satımı yapılmamıştır. Ben bir gün sonra çıkıyorum “Ya bu nasıl bir söz. 30 milyon metre kare -ki çalışmalarımız hala bitmedi, arazi alım-satımı yapılmıştır” diyorum. Şimdi ben bir bakan olarak böyle bir söz etsem. Bir belediye başkanı da bunu yalanlasa ben çıkarım o belediye başkanını tekzip ederim. Yalanlamadı bizi. Hani yalanlarım derken, ben biliyorum doğru söylediğimi. Hatta eksik söylediğimi de biliyorum. Bunu siz nasıl söylersiniz ve bunu söyledikten sonra üçüncü aşama olarak da bizim tapu bilgilerine erişimimize kısıtlama getirdiler. Vahim bir durum" sözlerini söyledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza DAĞ, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin bir değerlendirmede bulundu.

CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, gerçek işsiz sayısının çok daha fazla olduğunu iddia ederek, TÜİK verilerindeki tutarsızlığa dikkat çekti.

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı açıklandı. Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı olan Cem Kavur kimdir?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'la bir söyleşi yaptı. Yavaş, makam odasının arkasında ses yalıtımlı gizli bir oda ya...

CHP İzmir Milletvekili ve YDK Üyesi Mahir Polat’ın Meclis gündemine taşıdığı Rekabet Kurumu hakkındaki soru önergesine Ticaret Bakanından cevap geldi. Polat “5 yılda 2...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 1993 yılında Ankara'daki evinin önünde aracına konulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren araştı...

İstanbul'da T24 yazar ve yöneticileriyle yenilen yemek sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ne söyledi?

Yazarlar
Website Security Test