Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'ın yeğeni sosyal medyanın gündeminde

6.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili konuşurken ''Üsküdar’dan Beşiktaş’a geçen yeğenim söyledi'' dedi, Ekrem İmamoğlu da ona cevap verdi ve sosyal medyada bu konuşmalar tüm hafta sonu konuşuldu.

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın, Kanal İstanbul projesiyle ilgili sözleri sosyal medyada infial yarattı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Turhan'a cevap verdi ve bu polemik hafta sonu sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

ULAŞTIRMA BAKANI GÖREVDEN ALINDI

Bakan Turhan, "Üsküdar’dan Beşiktaş’a geçen yeğenim söyledi. Geçen yıl 15 dakikada geçiyorduk, bu sene yarım saati buluyor karşıdan karşıya geçmek. Çünkü bekliyor, çok yoğun deniz trafiği var. Kocaman gemi, denize girdiği zaman onun geçişini beklemek durumunda kalıyorsunuz. Dolayısıyla biz bu kuralları koyacacağız. Ve Boğaz’ın aslında gemiler büyüdükçe boğazın kapasitesi 25 bine düşüyor." demişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Bakan Turhan'a cevap olarak, "Nedenin cevabı çok net aslında. Oraya bir yatırım yapılmış. Yani devlet eliyle yapılan israfı söylemiyorum. Onlar çok önemli değil. Orada tespit ettik ki 30 milyon metre kareye yakın bir arazi alımı satımı yapılmış. Şöyle bakın olaya, vahameti daha iyi anlarsınız. Yani bir bakan çıkıyor diyor ki 2011'den beri burada tek bir metrekare arazi alımı- satımı yapılmamıştır. Ben bir gün sonra çıkıyorum “Ya bu nasıl bir söz. 30 milyon metre kare -ki çalışmalarımız hala bitmedi, arazi alım-satımı yapılmıştır” diyorum. Şimdi ben bir bakan olarak böyle bir söz etsem. Bir belediye başkanı da bunu yalanlasa ben çıkarım o belediye başkanını tekzip ederim. Yalanlamadı bizi. Hani yalanlarım derken, ben biliyorum doğru söylediğimi. Hatta eksik söylediğimi de biliyorum. Bunu siz nasıl söylersiniz ve bunu söyledikten sonra üçüncü aşama olarak da bizim tapu bilgilerine erişimimize kısıtlama getirdiler. Vahim bir durum" sözlerini söyledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ceza İnfaz İndirimi Yasası’nın Meclis’te görüşülmeye başlayacağını belirten CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, basın ve ifade özgürlüğü ile birlikte tutuklu gazeteci...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, tarımsal üretimin yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınından etkilenmemesi için Bakanlıkça alınan önlemleri Meclis gü...

AKP Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni Koronavirüs tedbirlerini açıkladı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan genelgeyle CHP'li belediyelerin yardım toplamasının yasaklanmasıyla ilgili konuştu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in soru önergesine Ticaret Bakanlığı’nca verilen yanıt, Türk firmalarının yurtdışında markalaşmasını sağlamak için ödenen devle...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, iktidarın yerel basınla ilgili hiçbir önlem almadığını söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, umreden döndükten sonra karantina altına alınmayarak evlerine gönderilen 15 bine yakın vatandaşın durumunu Meclis gündemine ...

Yazarlar
Website Security Test