Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Serdaroğlu'ndan iktidara sert eleştiri

4.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu yurt içi gezilerine Eskişehir ile devam etti.

Odunpazarı Kent Konseyinin düzenlediği toplantıda bir konuşma yapan Serdaroğlu 18 yılda cumhuriyetin bütün eserlerinin satıldığını belirterek,”Ordu çökertildi, yargı çökertildi. Erdoğan Anayasaya aykırı bir emir verse,bu emir anayasaya aykırıdır diyecek, ne bir komutan kaldı, ne emniyet müdürü,ne yargı,bir tek Türk Milliyeti kaldı,ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Afyonkarahisar’da yaptığı çalıştay sonrası partileşme kararı alan Çoban Ateşi Hareketinin (ÇAH) Genel Başkanı eski Sağlık ve Devlet bakanı Rifat Serdaroğlu teşkilatlanma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.Serdaroğlu’nun son durağı Eskişehir oldu.

Rifat Serdaroğlu Eskişehir’de hareket temsilcileri ile yaptığı görüşmeler sonrası Odunpazarı Kent Konseyinin Turgut Özakman sahnesinde düzenlediği toplantıya katıldı.

Serdaroğlu yaptığı konuşmada Çoban Ateşi Hareketinin partileşme çalışmasının hız kesmeden devam ettiğini, 74 ilde teşkilatların oluştuğunu,parti tüzük ve programının uzman bir kadro tarafından hazırlandığını,genel merkezin çok yakında açılacağını ve Ankara’da ülkenin dört bir yanından gelen hareket mensupları ile geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağını belirtti.

Serdaroğlu,Eskişehir’de Çoban Ateşi Hareketinin il yöneticisi olarak İş insanı Hakkı Öztekin’in görevlendirildiğini açıkladı.

“ESİR SARAYIN ESİR BAHÇELİSİ”

Rifat Serdaroğlu konuşmasında hem iktidara hemde muhalefete yüklendi.

Serdaroğlu 18 yılda cumhuriyetin bütün eserlerinin satıldığını belirterek,”Ordu çökertildi, yargı çökertildi. Erdoğan Anayasaya aykırı bir emir verse,bu emir anayasaya aykırıdır diyecek, ne bir komutan kaldı, ne emniyet müdürü,ne yargı,bir tek Türk Milliyeti kaldı,ifadelerini kullandı.

“MHP muhalefet partisi mi? Esir sarayın esir Bahçelisi,Ülkücü arkadaşları öncelikle kendilerini sorgulasınlar. İdeallerini kimliklerini kaybetmesinler, İnsan fikri ile yaşar”,diyen Rifat Serdaroğlu “CHP bugünkü yapısı ve kadrosu ile Türkiyeyi AKP belasından kurtaramaz,Kılıçdaroğlu Salı’dan Salı’ya kürsüye çıkıyor, danışmanlarının yazdıklarını okuyup gidiyor,ifadelerini kullandı.

İyi Partiyi de eleştiren Serdaroğlu,İYİ Partinin kendi içinde büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek “Ya saraya yanaşırlar ya da Koray Aydın’ın partisi olur” dedi.

Siyasetçilerin eleştiriye açık olması gerektiğine vurgu yapan Serdaroğlu,doğru işler yapmayan siyasetçileri eleştirmenin ülkede yaşayan her vatandaşın boynunun borcu olduğunu söyledi. Ülkenin tapusunun AKP’ye ve Erdoğan’a ait olmadığını söyleyen Serdaroğlu “Bu ülkenin tapusu mekanı cennet olsun rahmetli büyük Atatürk silah arkadaşlarıyla ve 81 Milyon Türk milleti adına çıkarılmıştır. Erdoğan’ın da 81 milyonda bir hakkı vardır”,dedi.

Eski içişleri bakanı Mehmet Gazioğlu ve eski milletvekili Mehmet Dülger’inde katıldığı toplantının sonunda Odunpazarı Kent Konseyi adına Genel Başkan Rifat Serdaroğlu’na bir plaket taktim edildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İtfaiye Daire Başkanlıklarından alınan bilgiye göre Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde artan fabrika yangınlarına dikkat çekti. Aile...

Partisinin genel merkezinde medya temsilcileriyle bir araya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı konusunda açıklama yaptı.

TBMM Genel Kurulunda, AK Parti ve MHP milletvekillerinin imzasını taşıyan ''Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'' kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl Ayasofya için söylediği sözler tekrar gündemde. Erdoğan'ın Ayasofya için kullandığı ''Bu oyunlara gelmeyelim'' sözleri sosyal m...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun, 84 BTS’li işçinin tazminatsız sürgün edilişini itiraf ettiğini söyledi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Konaklı beldesinde hazineye ait tarım arazilerinin kiralanmasıyla ilgili ihaleye, yıllardır ekip biçen çiftçilerin yerine il d...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM’de komisyodan geçip genel kurulda görüşülmesi beklenen ''orman alanlarında yapılacak düzenlemelerin'' yer aldığı tasarı...

Yazarlar
Website Security Test