Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı 15 Ekim 2019 Meral Akşener konuşması

15.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı yapıldı. 15 Ekim 2019 tarihli İYİ Parti haftalık TBMM grup toplantısında Meral Akşener'in konuşması. Akşener Barış Pınarı Harekatı ve Türkiye'nin dış politikadaki gündemini değerlendirdi.

İYİ Parti haftalık olağan Meclis grup toplantısı yapıldı. 15 Ekim 2019 Salı tarihli Meral Akşener'in konuşması haberimizde. Akşener, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı kapsamında dış politikada yaşadıklarını değerlendiren bir konuşma yaptı.

İYİ Parti lideri Akşener, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Yatağa girdiğiniz ayılardan biri bizi ekonomik yaptırımlarla tehdit ediyor Sayın Erdoğan." ifadelerini kullanarak ABD Başkanı Donald Trump ile olan diplomasi ilişkisine değindi.

Demokrasiye vurgu yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Cumhuriyet ve değerleri ile bir an önce barışın. Dışarıdaki güvenliğin içeride başladığı bilinciyle demokratik mekanizmaları yeniden çalıştırın. TBMM'yi yeniden işlevsel hale getirin. Devlet işini parti işinden her zaman ayrı tuttuk." dedi.

Akşener, "ABD Başkanı'nın arabuluculuk ifadesine dikkat etmek gerektiğine inanıyorum. Trump'ın al ver ilişkisine düşkünlüğü tüm dünyanın malumu. Bu ifadeyi vahim bir durumun dışa vurumu olarak değerlendiriyorum. Sayın Erdoğan'a soruyorum kahraman ordumuzun yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı'na paralel olarak YPG, PYD, PKK ile bir müzakere mi planlanıyor? İktidarın bu konu ile ilgili tavrını açık ve net bir şekilde milletimizle paylaşmasını bekliyoruz. Sayın Erdoğan'ı uyarıyorum dostunuz Trump kuvvetler ayrımının gayet güçlü olduğu bir ülkenin başkanı. Kendisine karşı başlatılmış bir azil süreci olduğu gibi ufukta bir de başkanlık seçimi var. İlişkilerimizi ve yol haritamızı bu gerçekler ışığında belirlemek zorundasınız. Devletimizin ve yüce milletimizin çıkarlarını Trump'ın seçim planlarına kurban etmeyin. Milletimizi bu ekonomik yaptırımlara karşı nasıl koruyacaksınız Sayın Erdoğan? İlk olarak bu olası yaptırımlar sonucunda zarar görecek ihracatçılarımızı sanayicilerimizi bir an önce tespit edip sektörel sıkıntılara çözüm getirin." diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Semsi ülkümen

16.10.2019 - 01:07
Hişşşttt kadın agzını topla, çok hevesli isen ayı ile yatağa sen gir.Terbiye yoksunu.
Diğer Haberler

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Sağlık Bakanlığı taşeronlarına kadro çağrısında bulundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki ilk temaslarını iş insanlarıyla görüşerek yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yeni parti çalışmaları hakkında ittifak yorumu yaptı.

Prof. Dr. Emre Kongar, Tele1'de yayınlanan 18 Dakika programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık olağan Meclis grup toplantısında konuştu.

AKP Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne atandı. Barış Saylak kimdir, neden gündem olmuştu?

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, Twitter'dan AKP'lileri üzecek açıklamalar yaptı. Özkiraz, AKP'nin bölüneceğini DSP gibi bir anda çakılacağını söyledi.

Yazarlar
Website Security Test