Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bedri Serter'den 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü mesajı

11.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Serter, mesajında 11 Ekim’in Birleşmiş Milletler üye ülkeler tarafından alınan kararla “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak kutlandığını hatırlattı ve kız çocuklarının dünyanın geleceğini belirleyici bir unsur olduğunu, kız çocuklarının eğitiminin dünyanın geleceğini belirlemek ve barışı, eşitliği sağlamak noktasında çok büyük bir önemi olduğunu söyledi.

Serter: 2030 hedeflerine varılmalı
Serter,açıklamasında Birleşmiş Milletler’in 2030 kalkınma hedefleri olan “yoksulluğa son vermek, açlığı ortadan kaldırmak, sağlık için gerekli ortam ve altyapıyı oluşturmak, kaliteli eğitimin sağlanması, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, teniz suya erişimin sağlanması ve temiz enerji yöntemlerinin tüm dünya insanları tarafından kullanılabilir olması” önce kız çocuklarının yaşamının en iyi koşullarda olmasını sağlamak için hayati derecede önemlidir” dedi. Serter, Türkiye’nin 1995’ten bu yana Birleşmiş Milletler’in Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne taraf olduğunu ve bu sözleşme gereğince de çocukların özel ilgi ve yardıma hakkı olduğunu da hatırlattı.

Yardım Fonu
(UNİCEF) tarafından bu sene Dünya Kız Çocukları Günü’nde sloganı “Kızların gücü : Sınırları belirsiz ve durdurulamaz” olarak belirlenmiştir. Serter, her şeyden önce bir kız çocuk babası olduğunun da altını çizerek “Bu slogan, bizler tarafından, siyasiler tarafından, kız çocuklarının gücünü daha çok farkında olmamız adına önemli bir çağrı olarak da algılanmalıdır. Ben kendi hayatımda da bunu örnekleriyle yaşadım. Kız çocuklarımızın eğitim hayatına katılımlarını arttırmak, onlara her alanda eşit fırsatlar sunmak ve erken ve zorla evlendirilmelerinin önüne geçmek için pozitif önlemler almak zorundayız. Siyasiler olarak bu konuda elimizden gelen bütün çabayı sarf etmeliyiz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP'de kongre sürecinin başlamasının ardından İzmir için önemli uyarılarda bulundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu'nda öğrenci affı ve atanamayan öğretmenlere dikkat çekerek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u eleştirdi.

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, 17 yıldır Türkiye’de işsizlik ve ekonomik krizin yaşanmadığını söyledi, sosyal medya karıştı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2018 yılında yapılan imar affı düzenlemesinden yararlanan kişi sayısını ve yapı kayıt belgesi verilen kaçak yapıları Cumhurbaşkanı Y...

İktidara gelmek için yerel yönetimlerinin önemli olduğunu düşünen CHP, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen belediye başkanlarını ikinci kez kampa alıyor.

AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır, Karadeniz illerini temsil eden hemşeri derneklerinin yöneticileriyle buluşarak sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

Yazarlar
Website Security Test