Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e 'Nice to meet you'

16.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşkü'nde ağırladı.

Rus lider Türkiye - Rusya - İran Üçlü Zirve için Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus lideri devlet töreniyle kapıda karşıladı. Erdoğan arabadan inen Putin'e "Nice to meet you" (tanıştığımıza memnun oldum) dedi.

Türkiye, Rusya ve İran liderleri daha önce benzer formatta dört kez bir araya geldi. İlk randevu 22 Kasım 2017'de Karadeniz kıyısındaki Rusya kenti Soçi'de gerçekleşti, ikinci buluşma Ankara'da 4 Nisan 2018'deydi. 7 Eylül 2018'deki üçüncü görüşmede bu kez ev sahipliği sırası Tahran'daydı. Üçlü zirvenin dördüncüsü bu yıl 14 Şubat'ta bir kez daha Soçi'de yapıldı.

Tüm zirvelerde ortak vurgu Suriye'nin toprak bütünlüğü oldu, dönemsel gelişmeler de ele alındı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2018 yılında yapılan imar affı düzenlemesinden yararlanan kişi sayısını ve yapı kayıt belgesi verilen kaçak yapıları Cumhurbaşkanı Y...

İktidara gelmek için yerel yönetimlerinin önemli olduğunu düşünen CHP, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen belediye başkanlarını ikinci kez kampa alıyor.

AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır, Karadeniz illerini temsil eden hemşeri derneklerinin yöneticileriyle buluşarak sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

Genel Başkanlığını Sağlık ve Devlet eski bakanı Rifat Serdaroğlu’nun yaptığı, yakın zamanda partileşecek olan Çoban Ateşi Hareketi(ÇAH) İzmir başkanlığı ilk toplantısı...

AKP İstanbul milletvekili ve Akşam gazetesi yazarı Markar Esayan’ın mide kanseri olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'den gelen heyetle görüşeceğini söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD heyetiyle görüşmeyeceğini, ABD Başkanı Donald Trump geldiğinde onunla görüşeceğini söyledi.

Yazarlar
Website Security Test