Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Canan Kaftancıoğlu davası 6 Eylül 2019 Cuma

6.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu davası bugün (6 Eylül 2019 Cuma) görülmeye devam ediyor. Canan Kaftancıoğlu davasındaki tüm gelişmeler.

CHP İstanbul İl Başkanı CananKaftancıoğlu, 2012-2017 tarihleri arasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle yargılanıyor.

Dava öncesinde açıklamalarda bulunan CHP'nin Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Faturayı milletimiz ödüyor, bu kumpas davalarını yürütenler, asıl faturayı halka ödetiyor. Adalet mücadelesini milyonlarla sürdüreceğiz, Canan Kaftancıoğlu'nu asla yalnız bırakmayacağız" dedi.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da davaya katılacağı öğrenildi.

Canan Kaftancıoğlu'nun geçen duruşmada basın açıklaması esnasında okuduğu şiir de dava dosyasına dahil edildi.

Canan Kaftancıoğlu'nun savunması:

- Sanık kürsüsü de olsa, gördüğüm aksaklıkları tüm açıklığıyla söylemeye devam edeceğim. İnsanlarımızın hukuka güvenmediği bu durum sadece benim değil 80 milyonun problemidir. Bu salonlar da dahil olmak üzere aslında hiç kimse hiçbir yerde özgür değil. Değil 17 yıl 27 yıl ile yargılansam bile gerçekleri söylemeye devam edeceğim.

- Bu salonda sanık olmama rağmen kendimi sizden (mahkeme heyeti) daha özgür ve güçlü hissediyorum. Sizler de hakikatı arayıp, yaklaştığınızda özgürleşeceksiniz

KARAR VERİLDİ

Canan Kaftancıoğlu hakkında sanığın terör örgütü propagandası suçu sabit olmak takdiren yasal alt sınırdan 1 yıl hapis cezası almasına karar verdi. Ceza ertelenmedi.

ŞİİR İÇİN CEZA
Duruşma salonu dışında okuduğu şiir sebebiyle ve pişmanlık duymaması sebebiyle erteleme kararı uygulanmamasına karar verildi.

ERDOĞAN'A HAKARET CEZASI
Heyet Cumhurbaşkanına hakaretten 1 yıl 6 ay hapis cezası verilmesine, duruşmadaki tutum ve davranışlar ve pişmanlık duymamasından dolayı erteleme uygulanmamasına karar verdi.

Heyet, alanen Türkiye Cumhuriyeti'ni aşağılaması sabit olduğu iddiasıyla 1 yıl 8 ay ceza verdi.

Canan Kaftancıoğlu'na toplam 9 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Tutuklama yok. Karar istinafa gidecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçesi ve 2018 yılı kesin hesabının görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Gru...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) için söylediği sözleri eleştirdi.

İYİ Parti'nin üst düzey yetkilileri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na uyarılarda bulundular.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) açıklaması.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanları (EYT) kızdıracak açıklamalarda bulundu.

TBMM’de Milli Eğitim Bakanlığı Plan ve Bütçe Komisyonunda Milli Eğitimin sorunları tartışıldı.

Güneydoğu Havacılık Uçuş Okulu’nda Çok Hafif Hava Aracı kategorisinde bulunan gyrocopter eğitimlerini başarıyla tamamlayarak pilot lisansı alan Cumhuriyet Halk Partisi...

Yazarlar
Website Security Test