Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

AKP 18. kuruluş yıl dönümünü kutladı

23.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AKP 18. kuruluş yıl dönümünü AKP Genel Merkezi'nde kutladı. Kutlamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP'nin kuruluşundan bu yana olan süreci ve gündemi değerlendiren bir konuşma yaptı.

Mehmet Kocabıyık

Kurban Bayramı’na denk gelmesi sebebiyle ertelenen kutlamadan önce 14 Ağustos’ta yaptığı açıklamada değişime vurgu yapan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AK Parti, partilerden bir parti değil, bir millet hareketi olarak çıktığı bu yolda 18'inci yılını kutluyor. AK Parti'yi anlamak için önce Türkiye'yi ve Türk milletinin kutlu yürüyüşünü anlamak gerekir. Kardeşlerim, dün bitti. Bugün ne geçmişin karanlığına ağıtlar yakacağız ne de dünkü başarılarımıza destanlar yazacağız. Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Aydınlık Türkiye için geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür. Bu anlayıştan hareketle 18 yıldır olduğu gibi bundan böyle de milletimizle birlikte bu kutlu yürüyüşte 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkeleriyle 2023 hedeflerimize doğru azim, gayret ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz." demişti.

AKP’nin 18. yıl dönümünü kutladığı etkinlikte açılış konuşmasını Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal yaptı. Kurulduğumuzdan bu yana bizi bitirmeye çalıştılar diyen Ünal, “Özellikle 2001, 2002, 2003, 2004 yıllarında neler söylendiğini bizi nasıl bitirmeye çalıştıklarını hep beraber yaşadık her şey biz yaşarken oldu. 17 yıl boyunca onlar bıkmadılar, felaket tellallığı yapmaktan vazgeçmediler AKP’yi yıkmak için bıkmadan usanmadan her şeyi yaptılar. Ama biz de asla vazgeçmedik asla da vazgeçmeyeceğiz genel başkanımız sizi çok seviyoruz.” dedi.

“Partimizden ayrılanların esamesi okunmaz”
Mahir Ünal’ın konuşmalarının ardından kuruluşundan bugüne kadar görsellerin bulunduğu bir klip yayınlandı. Ardından konuşma yapmak üzere AKP Genel Başkanı Erdoğan kürsüye çıktı.
Sözlerine dava arkadaşlarına teşekkür ederek başlayan Erdoğan, “Ak Parti’ye gönül vermiş, hizmet etmiş, oy vermiş herkese teşekkür ediyoruz. Ak parti 18 yaşına ulaştı, partimiz artık yeni bir safhaya geçmiştir. Elbette bu uzun ve kutlu yolculukta davanın yükünü kaldıramayanlar olmuştur, bu kutlu çatının altından ayrılanların hiçbir zaman esamesi okunmamıştır. Bu kutlu çatının altından ayrılanların esamesi okunmamıştır, okunmayacaktır.” şeklinde konuştu.

“Ak Parti kulağa üflenen suflelerle hareket etmez”
AKP’nin yaptığı icraatları anlatarak devam eden Erdoğan, “Ak Parti organik bir partidir, yani Ak Parti kulağına üflenen suflelere kapalı olarak yola devam etmiştir. İnşallah partimizin 20’inci 30’uncu ve daha nice yıllarını kutlarken, partimizin halka ve hakka hizmette yol aldığını söyleyeceğiz. Demokrasi ve ekonomide en büyük atılımı Cumhuriyet Tarihi’nde Ak Parti yapmıştır. Ak Parti kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Türkiye’nin dört bir yanını bu otobanlarla bu yollarla bu havalimanlarıyla biz süsledik. Türkiye’nin her tarafına bölünmüş yollar yaptık kaza riskini düşürdük, millete hizmet yolunda devam edeceğiz.”

Doğu Akdeniz’de herkes var bir tek Türkiye yok eleştirilerine de yanıt veren Erdoğan, “Doğu Akdeniz’de Fatih’imizle Yavuz’umuzla, Barbaros’umuz Hayrettin’imizle oradayız. Orada devasa bayrağımız var. Kuruluşundan bu yana tarihimize baktığımızda başarılarla dolu bir geçmiş görüyorum. Kim kimdir milletimizin bilmesi lazım, çok şükür ne milletimize verdiğimiz sözlerimizi aksattık, ne de bunlara pabuç bıraktık. Şimdi masada da sahada da netice alabilen bir Türkiye var. Türkiye artık dünyada birinci lige çıkmıştır, Türkiye’yi çıktığı bu ligde daha da yukarılara taşımak hedefimiz 2023 hedeflerimizin gayesi budur.” diyerek yanıt verdi.

“En büyük gücümüz davamıza olan inancımız ve insan varlığımız”
Ak Parti’nin en büyük gücünün millet olduğunu belirten Erdoğan, “Tüm saldırıları milletimizin desteğiyle püskürttük. Bizim manifestomuz uygulamadır, biz bunu yaptık adımı attık. Ülkemizin ve milletimizin bekası için daha büyük bedeller ödemekten çekinmeyiz. Bizim en büyük gücümüz davamıza olan inancımız ve insan varlığımız. Büyük kongre sürecimiz önemli bir fırsat hedefimiz kadrolarımızı kanaat önderleriyle güçlendirmek. Mevcut kadrolarımızla beraber herkesi kongre sürecimize aktif olarak katılmaya davet ediyorum.” Dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı’nın önemine değinerek, “Cumhur İttifakı’nı diri ve dik tutmaya gayret edeceğiz yolumuza devam edeceğiz bu ittifakı bozdurmayacağız. Çok partili siyasi hayatımızda ilk defa çıkara dayalı olmadan sadece millet faydası için ittifak kurulabileceğini göstermiş olduk. Milletimiz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine sahip çıkmıştır bu yolda bizimle yürümeye devam etmiştir. Elbette her yenilik gibi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ninde geliştirilmesi gereken yönleri var.” şeklinde konuştu.
Partililerine çok daha fazla çalışmalıyız diyen Cumhurbaşkanı, “İçerideki ve dışarıdaki meselelerimizin çözümü için daha çok çalışmaya mecburuz. 2071’e giden yolda da aynı iradeyi göstermeye devam edeceğiz. Yıllar geçtikçe büyüyen yenilenen kucaklaşan bir ak parti var. Terörle mücadele ki başarımızı görüyorsunuz inlerine gireceğiz demiştik girdik. Düşmek, yorulmak yok herkesin bu süreçte destek olmasını bekliyorum.” dedi ve sözlerine Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Sakarya Türküsü’ şiirinden ikilik okuyarak son verdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Yazarlar
Website Security Test