Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günün Nepotizm Haberi MHP'den

4.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Adana’da MHP’li Sarıçam Belediyesi’ndeki akraba atamaları dikkat çekti.

Sarıçam'da İmar Müdürü'nün Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ın eniştesi, İmar Müdürünün ise Uludağ'ın kuzeni olduğu ortaya çıktı.

Yeniçağ'ın haberine göre MHP'li Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ın yönettiği Sarıçam belediyesindeki ailevi ilişkiler şu şekilde:

İmara açılan yeni alanları ve yükselen binalarıyla bilinen Sarıçam Belediyesinde İmar Müdürü Başkan Bilal Uludağ’ın eniştesi. Ruhsat müdürü de Başkan Uludağ’ın kuzeni. Belediyecilikte sosyal yardımlar önemli yer tutuyor. Sosyal yardımların başındaki kişi ise Bilal Uludağ'ın kuzeni. MHP’li Başkan Bilal Uludağ’ın koruması ise bir başka yeğeni. Başkanın diğer bir yeğeni de belediyede nikah memuru. Henüz müdür değil. Ancak önünün açık olduğu ifade ediliyor. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ halkla ilişkiler faaliyetlerini de yine kendi soyadını taşıyan bir isme emanet etmiş. Halkla ilişkiler sorumlusu da başkanın diğer bir kuzeni.

Nepotizm nedir? 

Nepotizm, akraba kayırma veya adam kayırma, öznel ve adil olmayan şekilde yapılan ayrımcılık. Nepotizm kavramının Latince'de “Nepot” sözcüğünden geldiği, İngilizcede ise "Nephew" (yeğen) olduğu değişik çalışmalarda ifade edilmiştir.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında soruları yanıtladı. Erdoğan, Rus lider Putin'le İdlib konusunu konuşacağı bilgisini...

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yapılan ''Biz İzmiriz'' seminerinde kullanılan ve özellikle İzmir'de büyük tepki toplayan ifadel...

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Türkiye Varlık Fonu'yla ilgili bir konuşma yaparak iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza DAĞ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’de gerçekleştireceği Koyundere-Menemen-Aliağa-Çandarlı Ot...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, 750 bine yakın taşeron işçinin haklarını Meclis’te gündeme getirdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu İzmir'e, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun açılışına davet etti.

Basın kuruluşlarına geçilen bültende Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel’in itfaiyeciliğin meslek olarak kabul edilmesi ve özlük haklarının i...

Yazarlar
Website Security Test