Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günün Nepotizm Haberi MHP'den

4.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Adana’da MHP’li Sarıçam Belediyesi’ndeki akraba atamaları dikkat çekti.

Sarıçam'da İmar Müdürü'nün Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ın eniştesi, İmar Müdürünün ise Uludağ'ın kuzeni olduğu ortaya çıktı.

Yeniçağ'ın haberine göre MHP'li Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ın yönettiği Sarıçam belediyesindeki ailevi ilişkiler şu şekilde:

İmara açılan yeni alanları ve yükselen binalarıyla bilinen Sarıçam Belediyesinde İmar Müdürü Başkan Bilal Uludağ’ın eniştesi. Ruhsat müdürü de Başkan Uludağ’ın kuzeni. Belediyecilikte sosyal yardımlar önemli yer tutuyor. Sosyal yardımların başındaki kişi ise Bilal Uludağ'ın kuzeni. MHP’li Başkan Bilal Uludağ’ın koruması ise bir başka yeğeni. Başkanın diğer bir yeğeni de belediyede nikah memuru. Henüz müdür değil. Ancak önünün açık olduğu ifade ediliyor. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ halkla ilişkiler faaliyetlerini de yine kendi soyadını taşıyan bir isme emanet etmiş. Halkla ilişkiler sorumlusu da başkanın diğer bir kuzeni.

Nepotizm nedir? 

Nepotizm, akraba kayırma veya adam kayırma, öznel ve adil olmayan şekilde yapılan ayrımcılık. Nepotizm kavramının Latince'de “Nepot” sözcüğünden geldiği, İngilizcede ise "Nephew" (yeğen) olduğu değişik çalışmalarda ifade edilmiştir.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP 18. kuruluş yıl dönümünü AKP Genel Merkezi'nde kutladı. Kutlamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP'nin kuruluşundan bu yana olan süreci ...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir’deki orman yangınında iyi bir sınav veremeyen ve THK uçakları ile ilgili gerçek dışı açıklamalar yapan Tarım ve Orman Bakanı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sabah Gazetesi'nde ''İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası var'' şeklinde yer alan haberle ilgili açıklama yaptı.

Sabah Gazetesi'nde yapılan bir haberde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası olduğu iddia edildi.

İYİ Parti, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması hakkında ne dedi? İYİ Parti'den Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine atan...

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın iki polis arasındaki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

İzmir’deki orman yangını üç gündür devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip eden CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, çalışmalarla ilgili detayları ve ...

Yazarlar
Website Security Test