Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İçişleri Bakanlığı'ndan Yusuf Halaçoğlu'na mültecilere vatandaşlık konusunda suç duyurusu

30.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yusuf Halaçoğlu Suriyeli mültecilere vatandaşlık verildiğini söyledi, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Halaçoğlu'na cevap yazarak suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.

MHP'den ihraç edilen sonrasında İYİ Parti'ye geçip oradan da istifa eden tarihçi Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Twitter'daki kişisel hesabından bir görsel paylaşarak, "İçişleri Bakanı kayıtsız Suriyelileri şehir dışına çıkaracaklarını söylüyor. Ama bir taraftan da Suriyelilere vatandaşlık veriliyor. İzmir Alsancak Umurbey Mah. 1510.Sokak Nüfus ve Vatandaşlık Müd. Şubesi önünde vatandaşlık verilen Suriyelileri görüyorsunuz. Neden böyle ücra yer?" notunu düştü.

Halaçoğlu'nun bu tweetine cevap yazarak, "Bu yazdıklarınız yalan. Bakanlık olarak hakkınızda suç duyurusunda bulunacağız." ifadelerini kullandı.

Sonrasında Yusuf Halaçoğlu İsmail Çataklı'ya, "Geç kaldınız. Hiç durmayın. İkametgâh götürenlere göç idaresince vatandaşlık veriyor musunuz, vermiyor musunuz?" diye tekrar bir soru yöneltti ancak Çataklı'dan cevap gelmedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Sen otur işine bak'' sözlerine cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca hazırlanan Kamu İşletmeleri 2018 raporunda yer ala...

Davutoğlu'nun ''Gelecek Partisi''nin en genç Kurucular Kurulu Üyesi İsmail Günaçar'dan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a diploma göndermesi.

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın, yaklaşık 3 yıldır atama bekleyen Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki ziraat mühendisi, gıda mühendisi, su ürünler...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, yazdan yaza yapılan doğalgaz faturalarındaki indirimin, kış aylarında da yapılıp yapılmayacağı yönündeki sorusuna Enerji ve...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bütçe görüşmeleri sırasında TBMM Genel Kurulunda söz alarak, taşeronda yapılan düze...

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, 21 Aralık’ta yapılacak ilçe kongresinde yeniden aday olduğunu törenle duyurdu.

Yazarlar
Website Security Test