Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Aile siyasetin dışında olmalı, Berat Albayrak eleştirileri göğüslemeli'

18.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeni parti kuracağı konuşulan Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: 'Aile siyasetin dışında olmalı, Berat Albayrak eleştirileri göğüslemeli'

Yeni parti kuracağı konuşulan Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, gazetecilerle soru cevap şeklinde gerçekleştirdiği 18 Temmuz 2019 tarihli canlı basın açıklamasında siyasete ailenin karıştırılmaması gerektiğini ifade etti. 

Programda milletvekilleri ve liderlerin çocuklarının milletvekili olmaması için partide düzenleme yaptırdığını söyleyen Davutoğlu, ailenin siyasete karıştırılmaması gerektiği konusunda ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak hakkında şu açıklamaları yaptı: 

Cumhurbaşkanına bir zamanlar "ailenizi siyasete karıştırmadınız bunlar büyük erdemlerdir"  dedim. Cumhurbaşkanının çocuklarını kendi çocuklarım kabul ederim. Hala öyle kabul ederim ve hep böyle kalacak. Şu anda ise Cumhurbaşkanımızın kendi geleceği için, ülkenin ve partinin geleceği için gözönüne alması gereken iki mesele vardır. Birincisi bir zamanlar cumhurbaşkanının yanında olan ki varsa siyasetin dışında kalmış olması bir zamanlar kendisine sövenlerin ise siyasetin tam merkezinde olması. 

İkincisi de açık ve net söylüyorum, Cumhurbaşkanımızı ve Berat Bey'i düşünerek değil MYK'da o günlerde karar aldırdım. Birinci derece akrabalar milletvekili adayı olamasın diye. Hepimizin aile hayatıyla devlet hayatını ayırmasını sağlamaya çalıştım. 

Devletin içine ailenizden bireyler alırsanız onları düşünmekten devleti düşünemezsiniz. 

Ben bunu Cumhurbaşkanının şahsına söylüyor değilim bu tarihin öğrettiği bir gerçekliktir. 

Aile hayatına özen gösterilmeli. Aileler siyasetin dışında olmalı. Kimsenin özel hayatı üzerinden eleştirmemesi gerekir. Berat Albayrak'a yapılan aile eleştirisi değildir, bakandır bunları göğüslemesi lazım. Sayın Cumhurbaşkanının ailesine birşey söylenirse ben yine onların arkasında dururum. 

Eğer içeride gerçek bir revizyon olacaksa bu çizgiyi artık net bir biçimde çizmek gerekmektedir. 

Partili Cumhurbaşkanı konusuna gelince, genel başkan cumhurbaşkanı olunca birinden birine yoğunlaşınca diğer görev ihmal edilebiliyor. Kendisi de parti de bu durumdan zarar görmüştür. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hacı Bektaş Veli Anma Etkinlikleri Açılış Programı’nda bir araya geldi.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Kaz Dağları için Çanakkale'de ''Su ve Vicdan Nöbeti''nde.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kaz Dağları’ndaki doğa katliamına karşı yürütülen ''Su ve Vicdan Nöbeti''ne destek için Çanakkale'ye gitti. Soyer, ''Tüm ...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İzmir’e yönelik verdiği sözlerin peşini bırakmıyor.

CHP Niğde Milletvekili ve Emek Büroları Merkez Yöneticisi Ömer Fethi Gürer, mevsimlik, gezici tarım ve tekstil işlerinde 18 yaş altındaki işçilerin çalıştırılmaması, 1...

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, CİMER üzerinden artık Cumhurbaşkanlığı’na kendisiyle ve kendisine bağlı kurumlarla ilgili doğrudan soru soramadıklarını söyledi.

Ali Babacan, Kurban Bayramı mesajı verirken çok kritik yeni parti açıklamaları da yaptı. Ali Babacan, Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için çalışmaları baş...

Yazarlar
Website Security Test