Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Aile siyasetin dışında olmalı, Berat Albayrak eleştirileri göğüslemeli'

18.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeni parti kuracağı konuşulan Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: 'Aile siyasetin dışında olmalı, Berat Albayrak eleştirileri göğüslemeli'

Yeni parti kuracağı konuşulan Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, gazetecilerle soru cevap şeklinde gerçekleştirdiği 18 Temmuz 2019 tarihli canlı basın açıklamasında siyasete ailenin karıştırılmaması gerektiğini ifade etti. 

Programda milletvekilleri ve liderlerin çocuklarının milletvekili olmaması için partide düzenleme yaptırdığını söyleyen Davutoğlu, ailenin siyasete karıştırılmaması gerektiği konusunda ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak hakkında şu açıklamaları yaptı: 

Cumhurbaşkanına bir zamanlar "ailenizi siyasete karıştırmadınız bunlar büyük erdemlerdir"  dedim. Cumhurbaşkanının çocuklarını kendi çocuklarım kabul ederim. Hala öyle kabul ederim ve hep böyle kalacak. Şu anda ise Cumhurbaşkanımızın kendi geleceği için, ülkenin ve partinin geleceği için gözönüne alması gereken iki mesele vardır. Birincisi bir zamanlar cumhurbaşkanının yanında olan ki varsa siyasetin dışında kalmış olması bir zamanlar kendisine sövenlerin ise siyasetin tam merkezinde olması. 

İkincisi de açık ve net söylüyorum, Cumhurbaşkanımızı ve Berat Bey'i düşünerek değil MYK'da o günlerde karar aldırdım. Birinci derece akrabalar milletvekili adayı olamasın diye. Hepimizin aile hayatıyla devlet hayatını ayırmasını sağlamaya çalıştım. 

Devletin içine ailenizden bireyler alırsanız onları düşünmekten devleti düşünemezsiniz. 

Ben bunu Cumhurbaşkanının şahsına söylüyor değilim bu tarihin öğrettiği bir gerçekliktir. 

Aile hayatına özen gösterilmeli. Aileler siyasetin dışında olmalı. Kimsenin özel hayatı üzerinden eleştirmemesi gerekir. Berat Albayrak'a yapılan aile eleştirisi değildir, bakandır bunları göğüslemesi lazım. Sayın Cumhurbaşkanının ailesine birşey söylenirse ben yine onların arkasında dururum. 

Eğer içeride gerçek bir revizyon olacaksa bu çizgiyi artık net bir biçimde çizmek gerekmektedir. 

Partili Cumhurbaşkanı konusuna gelince, genel başkan cumhurbaşkanı olunca birinden birine yoğunlaşınca diğer görev ihmal edilebiliyor. Kendisi de parti de bu durumdan zarar görmüştür. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP İstanbul milletvekili ve Akşam gazetesi yazarı Markar Esayan’ın mide kanseri olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'den gelen heyetle görüşeceğini söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD heyetiyle görüşmeyeceğini, ABD Başkanı Donald Trump geldiğinde onunla görüşeceğini söyledi.

AK Parti Meclis grup toplantısında Gündoğdu Marşı söylendi. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

AK Parti haftalık grup toplantısını yaptı. 16 Ekim 2019 Çarşamba tarihli AK Parti Meclis grup toplantısında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar salona asker selamı verere...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te haftalık olağan grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı yapıldı. 15 Ekim 2019 tarihli İYİ Parti haftalık TBMM grup toplantısında Meral Akşener'in konuşması. Akşener Barış Pınarı Harekatı ve ...

Yazarlar
Website Security Test