Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Canan Kaftancıoğlu davasının ikinci duruşması Çağlayan'da başladı

18.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun davasının ikinci duruşması Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda başladı.

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun davasının ikinci duruşması Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda başladı.

Kaftancıoğlu, 2011 ve 2012 yıllarındaki sosyal medya paylaşımları nedeniyle "Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama", ''kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'', ''Cumhurbaşkanına hakaret'', ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçlamalarından yargılanıyor.

Kaftancıoğlu hakkında, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame 27 Mayıs'ta kabul edilmişti. Kaftancıoğlu'nun 17 yıla kadar hapsi isteniyor.

Davayı izlemek ve Kaftancıoğlu’na destek vermek amacıyla çok sayıda gazeteci, milletvekili, CHP’linin yanı sıra sivil toplum kuruluşu, sendika temsilcileri Çağlayan'a geldi.

Adliye önünde konuşan CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, bu davanın siyasi bir dava olduğunu söyledi. Erkek, “Bu davada düşünce yargılanıyor, eleştiri yargılanıyor… Bu dava İstanbul ittifakına karşıdır” dedi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)'de 2020 yılı bütçesi görüşmelerinde kavga çıktı. AKP'li vekil CHP sıralarına ''Eşek gibi anırıyorsunuz'' ifadelerini kullandığı idd...

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Mahir Polat, Menderes ilçesinde yapılması planlanan mermer ocağını Meclis gündemine taşıdı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Şehir Üniversitesi ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yönelik sözleri AKP'li milletvekillerini ik...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve Libya arasında imzalanan muhtırayı değerlendirerek ABD'ye İncirlik ve Kürecik hava üsleri konusunda mesajlar verdi.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü'nün Sekreteri olduğu iddia edilen İzzet Erdem ve bir vatandaş arasındaki konuşmanın görüntüleri sosyal medyada.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, patates ürününün bu yıl hasat döneminde maliyeti altında bile satılamadığı için çiftçinin ürününü depolamak zorunda kaldığını,...

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Nobel' ödülüyle ilgili sözleri siyasetin gündemine oturdu.

Yazarlar
Website Security Test