Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İYİ Parti Meclis grup toplantısı 17 Temmuz 2019 Meral Akşener konuşması

17.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin 17 Temmuz 2019 tarihli Meclis grup toplantısında konuşması. Canlı, video haber.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuşması. Gündemle ilgili konuşan Meral Akşener'in 17 Temmuz 2019 tarihli konuşması.

Canlı video

Meral Akşener'in konuşmasından satır başları: 

Milletimize sözümüz var. Demokrasi şehitlerimize cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye'nin demokrasi geleneği 17 yaşında değil bu gelenek 5,000 yaşında. Başta başkomutan Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. 

Geçtiğimiz hafta şehit haberleriyle yüreğimiz dağlandı. Allahım Mehmetçiklerimizi muzaffer eyle. 

Türkiye ekonomik yatırım için en riskli 4.ülke

Ne damatmış be kardeşim. 

Bu aralar bir başka sorunumuz daha var. Sayın Erdoğan faizlerin tek bir faiz olduğunu düşünüyor. Oysa ki ülkede çeşitli vadelerde faiz vardır. İnanmayan gitsin TCMB başkanı görevden alındıktan orta ve uzun vadeli faiz oranlarının ne olduğuna baksın. Başkan görevden alındıktan sonra ülkemizde Orta ve uzun vadede faizler arttı. Keşke herşey emrettiğinizde istediğiniz gibi gerçekleşseydi. Ülke ekonomisi emretmekle değil, akıl ve bilimle yönetilir. "TCMB'ye faiz sebeptir enflasyon sonuçtur" diyerek bir emir vererek faizi düşüreceğinizi zannetmeyin. 

Kamuda tasarrufa gideceksin. Gidiyor musun gitmiyorsun. Nereden biliyorum yedek akçelere göz diktin de oradan biliyorum. yıllık bütçenin yüzde 80'ini ilk 6 ayda bitirdin de oradan biliyorum. 

Değişik bir psikoloji bir felsefe idiotloji. 

Sayın kayınpeder sayın damat yalanla dolanla devlet yönetilmez. 

İktidara geldiğimizde tam bağımsız Türkiye, tam bağımsız ekonomi nasıl olacakmış göstereceğiz.

"Öğrenilmiş çaresizlik" diye deneyler vardır. Büyük ve küçük balıklarla ilgili. Bir laboratuvarda deney yapılıyor. İçinde bir büyük ve çokca küçük balığın olduğu kocaman bir akvaryum konuyor. Haliyle, büyük olan acıktıkça küçükleri yiyor... Daha sonra akvaryumun ortasına dikey bir cam yerleştiriliyor. Böylece akvaryum ikiye ayrılıyor. Büyük balık bir tarafa küçük balıklar da diğer tarafa yerleştiriliyor. Büyük balık cam bölmeyi geçmek ve küçük balıkları yemek için defalarca deneme yapıyor. Bu durum tam 28 saat boyunca sürüyor. 28 saatin sonunda büyük balık artık diğer tarafa geçmek için mücadele etmeyi bırakıyor. Deneyin sonunda cam bölme kaldırılıyor. Çok ilginç bir sey oluyor !!! Büyük balık küçükleri yemek için hiçbir hamle yapmıyor. Saatler gectigi halde onları yemediği görülüyor. Buna psikolojide "Öğrenilmiş Güçsüzlük" deniyor. Siz bu ülkede birilerinin rahatını bozdunuz. Siz bu ülkede o şeffaf camı kırdınız parçaladınız. Bugün bu ülkede nefes alınabiliyorsa sebebi sizsiniz. 

Rahmetli Denktaş'a yaptıklarınızı unutmadık sayın Erdoğan. Avrupa'ya da bir çift sözümüz var. Türkiye'nin haklarını çiğnemeye çalışmaya utanmıyor musunuz? İşgal altındaki adalarımızı geri alın şımarık Yunan askerlerinin mangal partilerine son verin. 

Dalaman ve Fethiye'deki yangınları PKK üstlendi. PKK ile arasına mesafe koyamayan HDP'ye sesleniyorum. Logonuzdaki o ağacı yakın. 

Feöt'nün meclis ayağının araştırılmasını istiyorum. Bununla ilgili olarak hodri meydan hakkımdaki gizlilik kararı kaldırılsın, yalan son bulsun orta oyunu perdeyi kapatsın. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Gökhun Çoruh

17.07.2019 - 19:11
Takibedilen politika sırat-ı mustekimdir.kimsenin kuşkusu olmasın meral öğretmen hem topluma Atatürk ve Türk'ü öğretimiyor hem de siyasilere ülkenin nasıl yönetileceğini.Bu gidişle bir seneye kalmaz iktidar top atar küçük ortak da havlu. İşte o zaman siz görün gümbürtüyü.yolunuz ve talihini z açlık olsun sevgili hocam ...Allah , tuttuğunuz yolu tam özgür bir Türkiye iletsin ...Saygı ve başarılar...
Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir’deki orman yangınında iyi bir sınav veremeyen ve THK uçakları ile ilgili gerçek dışı açıklamalar yapan Tarım ve Orman Bakanı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sabah Gazetesi'nde ''İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası var'' şeklinde yer alan haberle ilgili açıklama yaptı.

Sabah Gazetesi'nde yapılan bir haberde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası olduğu iddia edildi.

İYİ Parti, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması hakkında ne dedi? İYİ Parti'den Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine atan...

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın iki polis arasındaki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

İzmir’deki orman yangını üç gündür devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip eden CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, çalışmalarla ilgili detayları ve ...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Türk İntikam Tugayı olarak bilinen örgütün, İzmir ilinin Bornova ilçesi Tuna Mahallesi'nde evlerin pencerelerine ''Tür...

Yazarlar
Website Security Test