Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP Meclis grup toplantısı 9 Temmuz 2019 Kemal Kılıçdaroğlu konuşması

9.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 9 Temmuz 2019 tarihli TBMM grup toplantısında konuşması. Canlı, video haber.

CHP Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık TBMM grup toplantısında konuşması. Gündemle ilgili konuşan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 9 Temmuz 2019 tarihli meclis konuşması.

Canlı video

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları: 

Türkiye'de değişimin adresi CHP'dir. Sorunları çözmenin adresi CHP'dir. 82 Milyonu kucaklayacak bir iktidara ihtiyacımız var. Toplumun her kesiminin sorun var. Hayatın her alanında dert var. Bu dertlerin nasıl çözülebileceğini biliyoruz. 

Ak Partili ve MHP'li kardeşlerime seslenmek istiyorum. Ben bu ülkenin menfaatleri neredeyse ben oradayım. 

Siyaseten katı ayrışmaların doğru olmadığını düşünüyorum. Bayrağımız bir vatandaşa hizmet etmek istiyoruz.  

Sanatsız bir toplum olamaz. Geçen hafta Küçük İskender hayatını kaybetti. Ona Allah'tan rahmet diliyoruz. 

11 Temmuz 1995'te Serebrenitsa katliamı yapıldı 8.372 boşnak sadece Boşnak ve Müslüman oldukları için Sırplar tarafından katledilmiştir. 

Dün 8 Temmuz'du Çorlu tren faciasında 8'i Çocuk 25 vatandaşımız hayatını kaybetti. Aileleri adalet istiyor. İtiraz ediyorlar. Biber gazları, polis copları. Yahu ne yapıyorsunuz siz??? Çorlu tren kazasının araştırılmasını istedik AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Meclis bu konuyu araştırmayacak da başka ne yapacak? Bu kurumda neler oluyor milletvekilleri bunu merak etmeyecek mi arkadaşlar? 

ODTÜ olaylarına gelmek istiyorum. Bir ülkeye saygınlık getiren kurumlarına başında üniversiteler gelir. Üniversite kurmak demek bir toplumu aydınlık geleceğe taşımak demektir. ODTÜ de gözbebeği üniversitelerimizden biridir. Delikanlılık farklı birşeydir. Onların taleplerine kulak kabartılması gerekir. Çocuklar cam çerçeve kırmadılar. Başladılar biber gazlarına polis çocuklarına. Yahu bu çocuklar yarının mühendisleri, bilim adamları. Onlar bizim evlatlarımızdır. Mansur Başkanın sesine kulak verin öğrenciler nereye isterse yurtu oraya yapacağız. Bu çocuklar aydınlık geleceğimize imza atacaklar. Niye üstürüyorsunuz bu çocukları. Gençler heyecanlıdır. Gençler daha çabuk tepki verirler. 

SETA diye bir kuruluş var. Bir rapor yayınladı. Gazeteleri fişlemeyi öngören skandal bir rapor. SETA iktidardan beslenen, oradan maaş alan, bir kuruluştur. Gazeteci yürekli insandır baskıya boyun eğmez. Gücün önünde diz çökmez. SETA iktidarın borazanlığını yapan, iktidarın şakşakçılığını yapan bir kuruluş. Bu ülkede bütün baskılara rağmen kalemi satmayan gazeteciler biliyorum ben. Ki o gazetecilerin içinde de CHP'yi acımazsızca eleştiren gazeteciler var. Olsun yeter ki kalemini satmasın başımın üstünde yeri var. 

Gelelim ekonomiye üreten ülkeler dünyada söz sahibi olan ülkelerdir. 

Hiç aklınıza gelir miydi bu ülke patates ve soğan ithal edecekti diye. Hem de nereden ithal ettik biliyor musunuz? Sisi'nin olduğu ülkeden... 

Bu ülkede ne eksik biliyor musunuz? Namuslu bir iktidar.

160 milyar dolar faiz ödedi bu iktidar. Biz faize karşıyız diyorlardı. Sen onu benim külahıma anlat. Emzik alan çocuğa mama yiyen çocuğa vergi ödettiler. 

Merkez Bankası bağımsız değil ki? Kağıt üzerinde bağımsız. İlk toplantıda faizi sıfırladık desinler "Erdoğan dünya ekonomi tarihine geçsin" diye özel bir kampanya açacağım. İğneden ipliğe herşeye zammı yapan Erdoğan, Merkez Bankası Başkanını görevden alacakmış. Yemezler kardeşim. Bu ülkedeki herşeyin sorumlusu sensin. Bir kibir abidesi gibi vatandaşa tepeden bakması bizi rahatsız ediyor. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu: Bakmayın siz Kemalistlerin ’15 Temmuz bir FETÖ darbesidir’ mavallarına…

Gazeteci Zafer Arapkirli 15 Temmuz kutlamalarının hemen akabinde sosyal medya hesabından attığı ''Şöleniniz bitti mi'' başlıklı mesajlar dizisinde, 15 Temmuz'a ilişki...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuşması. Gündemle ilgili konuşan Meral Akşener'in 17 Temmuz 2019 tarihli konuşması.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuşması. Gündemle ilgili konuşan Meral Akşener'in 17 Temmuz 2019 tarihli konuşması.

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin 17 Temmuz 2019 tarihli Meclis grup toplantısında konuşması. Canlı, video haber.

Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'den Çin'e Uygur Tepkisi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ''15 Temmuz’la ilgili söylediği sözler resmen siyasi sabotajdır'' diyen AK Parti sözcüsü Ömer Çelik’e cev...

Yazarlar
Website Security Test