Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Temel Karamollaoğlu 26 Haziran 2019 tarihli basın toplantısı

26.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın açıklamasında 23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarını ele aldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın açıklamasında 23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarını ele aldı.

İşte Temel Karamollaoğlu'nun haftalık basın toplantısındaki o açıklamalarının videosu:  

Karamollaoğlu'nun konuşmasından satır başları ise şu şekilde: 

İstanbulumuz herhangi bir şehir değildir. Hem manevi kökleriyle geçmişe uzanan, hem de dünyanın ve Türkiye'nin kalbi diyeceğimiz bir yere sahiptir. İstanbul'da ilçe seçimleri iptal edilmedi ama büyükşehir seçimleri iktidarın menfaatine olmadığı için iptal edildi. Bugüne kadar seçimleri parti olarak Ak Parti kazanmamıştı. Cumhurbaşkanı seçimleri hep kendi ismiyle kazanmıştı. Bugün de İstanbul seçimini Ak Parti kaybetmedi, Cumhurbaşkanı'nın kendisi kaybetti. Bu seçimde ilk defa vatandaş Cumhurbaşkanı'na hayır dedi. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu gerçeği görmeden politikalarını düzene sokması mümkün değil.

İlk yapılması gereken iş sistemin değişmesidir. Israrla söylüyoruz bu sistem yürümüyor. Artık Türkiye'de gerilim politikası yürümüyor. Vatandaşı düşmanlaştırmaktan vazgeçilmelidir. Biz kutuplaştırma siyasetinin, ötekileştirme siyasetinin ortadan kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı etrafında kendisinde yanlışlarını söylemeyenlere itibar etmemeli. Yakalar kimseye fayda vermiyor. Bugün ya da parlamenter sisteme dönülecek ya da Cumhurbaşkanlığı sistemi şeffaflaştırılacak. Bugün Türkiye'nin içine düştüğü durumun sorumlusu ister kabul etsin ister kabul etmesin bizzat Cumhurbaşkanı'nın kendisidir. Siz Türkiye'yi tek adama getireceksiniz, belediyeye gelince yetkiyi meclise vereceksiniz. Bu nasıl ters mantıkdır. Bu memlekete hepimizin. Bu memlekette kendimize muhalif olanları ötekileştirdiğimiz zaman kazanan biz olmayız.

2023'e güçlü bir ülke olarak girmek istiyorsak, önce barışı güçlendirmek zorundayız. Dolarda bir düşüş meydana geldi ama işsizlikte rakam zirve yaptı. Gerçek işsizlik rakamları bunun daha da üstünde. Şuanda iğneden ipliğe, her şeye zam geldi. Bunun arkası da gelecektir. Bunlar ekonominin sinyal verdiğini gösteriyor. Gençlerimiz işsiz. Bunun çözümünü ısrarla söyledik daima. Üretim, üretim, üretim. Cumhurbaşkanı ekonominin başına ekonomiyi bilen birini getirmezse, ekonomi bu politikalar ile düzelmez. Başlangıçtan beri iktidarın Suriye politikasının yanlış olduğunu söyledik. Ekonomik yönden D-8 gibi ülkeler bir araya gelip birbirine destek olmazsa, siyasi yönden birbirine destek olamaz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 21 gün sonra sakallı bir görüntüyle ortaya çıktı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne 2019 yılında 28 yeni araç alınıp alınmayacağını sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili ve Emek Büroları Merkez yöneticisi Ömer Fethi Gürer, KHK ile çıkarılan taşeron kadro uygulanmasından %70 şartına takılarak ...

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi taslağına göre; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü kapatılacak. Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde ...

CHP Karabağlar İlçe Örgütü, Karabağlar’da bulunan sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, 21 Nisan’da Ankara-Çubuk’ta şehit cenazesinde...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Barış Pınarı Harekatı''nın başladığını Twitter'dan duyurdu.

Yazarlar
Website Security Test