Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı 25 Haziran 2019 Salı Canlı

25.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı 25 Haziran 2019 Salı canlı anlatım. CHP haftalık olağan Meclis grup toplantısı 25 Haziran 2019 Salı video haber.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı 25 Haziran 2019 Salı canlı anlatım ve video haber. CHP TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısında konuşuyor.

İŞte canlı konuşmanın videosu: 

Kemal Kılıçdaroğlu'Nun konuşmasından satır başları: 

Enis Fofsforoğlu'na allahtan rahmet diliyoruz. Dün önemli bir olay oldu. Gezi olaylarında ağaçların kesilmesine karşı çıkan, kimsenin burnunun kanamadığı bir eyleme imza atan gençler, yeryüzü sofraları, kita okunmaları, yeryüzü sofraları kuruldu. Ama bunu hazmedemediler. İçi boş iddianameler hazırlandı. Osman Kavala dün yargı önüne çıktı. 600 gündür hapiste yargılanmayı bekliyordu. Osman Kavala içeride niçin? 

Neden eylem yapıyorsunuz? Demokratik haklarınızı niye kullanıyorsunuz diye intikam hisleriyle yargılıyorlar. 

Madem soros yardım etmiş iddianamede Soros'un adı niye yok şüpheli olarak. Fakat amaç insanlara gözdağı vermek. İnsanları içeride tutarak topluma gözdağı veriyorlar. Gezi olayları Türkiye'nin dünya demokrasi tarihine bıraktığı bir mirastır. 

Türkiye'ye tekrar demokrasi gelecek. Hiçkimse merak etmesin. Mart'ın sonu bahar oldu. İstanbul'u hazmedemediler. 1001 türlü iftira attılar. Kamera kayıtları var dediler. Çıkmadı öyle bir kayıt. Sonunda itiraf ettiler. "Çaldılar" siyasi bir söylemdi dediler. 18 gün sonra Ankara'da kumpas kurarak mazbatayı elinden aldılar. 

39 ilçeyi de dahil et yeniden seçim yapalım dedik ama kabul etmediler. Fakat işlerine gelmedi. İlçeleri de kaybetmekten korktular.   

CHP'liler bağırırlar, çağırırlar biz de üzerilerine polisi salarız” dediler ama bunları yapmadık. Sağ duyulu hareket ettik. Niçin? Hakeme gidiyoruz. Niçin? Hakem millet. AK Parti'ye, onun hâkimlerine, bürokratlarına, valilerine güvenmiyorum ama 16 milyon İstanbulluya sonuna kadar güveniyoruz dedik. Ve güvendik. Çünkü biz bir Adalet Yürüyüşü yapmıştık. Adaletten, haktan, hukuktan bahsettik. Haktan, hukuktan bahsedenler sokağa çıkıp camı çerçeveyi kırmazlar

Mizah havasında olan pek çok söylemi hep birlikte bir şekilde dillendirdiler. Sonunda sandığa gittik 800 bini aşkın oyla İBB başkanı oldu. Ne dedik? Bu milletin ferasetine güveniyoruz dedik. Bir hakkın teslim edilen bir hakkın bir kişini eliyle kapalı kapılar ardından nasıl alındığını 80 milyon biliyor. Sadece 80 milyon da değil tüm dünya biliyor. Seçimler hangi şartlarda yapıldı? Her türlü iftira yapıldı. Pontus'tan tutun diplomaya kadar. Bir iktidar partisinin ve onun destekçilerinin, artık cumhurbaşkanının, doğrudan İmamoğlu'nu hedef alarak orantısız bir şekilde bütün güçleriyle bir propaganda yaptılar. Onların güçleri var ama bizim de Allah’ımız var.

Bu destan CHP'nin değil, demokrasiye susayanların, hepimizin destanıdır; bu ülkenin destanıdır. Hep birlikte güzel şeyler yapacağız. Bu seçimlerin iki sonucu var; biri Türkiye için, diğer dünya için. İlki; seçmen ülkedeki siyasilere bir mesaj verdi. Seçmen, siyasetin vesayetinde olan yargıya önemli bir mesaj verdi; İmamoğlu'nun mazbatasını haksız şekilde elinden aldınız. Bizim görevimdir haksızlık karşısında susan şeytan olacaksa biz şeytan olmayacağız, mazbatayı hak edene vereceğiz' dedi. İstiyorlarsa yine YSK orada gitsinler, yine desinler, vallahi de billahi de itiraz etmeyecek, yeniden seçime gideceğiz.

Bu seçimin bir anlamı daha vardı: Halk tarafsız bir cumhurbaşkanı istediği mesajını verdi. Tarafsızlık konusunda bir referanduma hazırız. Gelsinler yapalım o referandumu. Görürsünüz, ezici bir şekilde tarafsızlık çıkacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca hazırlanan Kamu İşletmeleri 2018 raporunda yer ala...

Davutoğlu'nun ''Gelecek Partisi''nin en genç Kurucular Kurulu Üyesi İsmail Günaçar'dan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a diploma göndermesi.

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın, yaklaşık 3 yıldır atama bekleyen Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki ziraat mühendisi, gıda mühendisi, su ürünler...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, yazdan yaza yapılan doğalgaz faturalarındaki indirimin, kış aylarında da yapılıp yapılmayacağı yönündeki sorusuna Enerji ve...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bütçe görüşmeleri sırasında TBMM Genel Kurulunda söz alarak, taşeronda yapılan düze...

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, 21 Aralık’ta yapılacak ilçe kongresinde yeniden aday olduğunu törenle duyurdu.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 11 Aralık Uluslararası Dağ Günü' dolayısıyla düzenlenen Ağrı Dağı Paneli'nde konuştu.

Yazarlar
Website Security Test