Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti TBMM Grup Toplantısı 25 Haziran 2019 Salı

25.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 Haziran 2019 Salı haftalık olağan Ak Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor. Canlı izle video haber...

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin haftalık grup toplantısında konuşuyor.

Canlı video: 

Gündeme ilişkin başlıkları ele alan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması şu şekilde:

Ekrem İmamoğlu'Nu bir kez daha tebrik ediyorum. İstanbul halkının kararının başımızın üzerinde yeri var. Binali Bey İstanbul'da yoluna başladığı hizmet yolculuğuna İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuştu. Ancak halkımızın takdiri Ekrem İmamoğlu yönünde oldu. 31 Mart seçimlerinin galibi Cumhur ittifakıdır. Burası çok önemli oy oranımız yüzde 45 olarak gerçekleşti fakat bu oran kazanmamıza yetmedi. Derin bir aşkla bağlı olduğumuz bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz halkımızın verdiği mesajı alıp her zaman yeniden doğarız Yunus Emre'nin dediği gibi. 

One Minüt dedik, Gezi olaylarının ve 15 Temmuz'un karşısına milletimizle birlikte dikildik. 

Biz milletimizle birlikte çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta S400'leri teslim alıyoruz. Türkiye kimseye boyun eğmek durumunda değildir. S400 konusu Türkiye'nin egemenlik hakkıdır ve bundan geri adım atmayacağız. 

İslama ve İslamın temsilcisi olan Türk'lere karşı olan husumete göğsümüzü gereceğiz ve meydan okuyacağız. 

Bölücü terör örgütünü geriletecek adımlar atıyoruz. 

Doğu Akdeniz'de kendi milli gemimiz ile doğalgaz arama çalışmalarımızı sürdüdüyoruz. Yunanistan başbakanı birşeyler söyleyip duruyor. Ne söylerse söylesin. 

BUrayla ilgili Türkiye, Yunanistan ve İngiltere Garantör olarak konuşabilir ama Fransa sen konuşamazsın. Kıbrıs'ta 3 garantör ülke var ancak onlar kouşabilir Kıbrıs ile ilgili oalrak. 

Güvenli bölge için önce Obama şimdi de Trump ile görüştüm.  Ancak bir gelişme sağlanamadı.

Karşımıza çıkan engelleri aşarak 2023 hedeflerimize ulaşacağız. 

Eğitimde ve sağlıkta attığımız adımları küçümseyerek kendilerine prim yapmaya çalışıyor.

Bugün bir tanesi diyor bölünmüş yol yaptık diye övünüyormuşuz. 

Sözde siyaset yapan şahıs isim vermeyeyim yaptığımız hizmetleri anlamamış. 

Kahramanmaraşlı kardeşim bunu anladı ama bu hanımefendi anlayamadı. 

Bir günde marifet iltifata tabidir deyip bir teşekkür etmesini bilin geçmişte bakanlık da yaptınız niye siz bunları yapamadınız? Kıskançlık çok kötü bir illet. İsteseler de istemeseler de biz bu yolları, tünelleri, köprüleri yapmaya devam edeceğiz.

Türkiye'ye yönelik olan saldırılar hep ekonomik boyutta olmaya başladı. Şoklara dayanıklı bir program uyguluyoruz. Yakında yeniden ekonomimizin yükselişe geçmeye başladığını göreceğiz. 

Dolar kuru 6 liranın altına düştü. Güven endekslerinde olumlu yönde yükseliş devam ediyor. 

Uluslararası yatırımcıların ilgisi artarak devam ediyor. 

Yeni askerlik sistemi yolda. Milli savunma bakanımız bu konuda hem Sayın Bahçeli'ye hem de sayın Kılıçdaroğlu'na bilgi verdi. 

Kardeşlerim bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. 

17 yıllık iktidarında Ak Parti büyük hizmetlere imza atmıştır. Bizim dünyada ayrımcılık, ötekileştirme yoktur. 

Güneydoğyu terör saldırılarından kurtaran kim oldu? Biz olduk... Çünkü bu vatan bizim 780 bin kilometre ile bu vatan bizim buralarda ayrım yapamayız. 

Medyanın manşetlerine göre değil doğru bildiğimiz yolda hareket edeceğiz. 

Milletimize yeni yönetim sistemine verdiği destek için teşekkür ediyorum. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Sen otur işine bak'' sözlerine cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca hazırlanan Kamu İşletmeleri 2018 raporunda yer ala...

Davutoğlu'nun ''Gelecek Partisi''nin en genç Kurucular Kurulu Üyesi İsmail Günaçar'dan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a diploma göndermesi.

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın, yaklaşık 3 yıldır atama bekleyen Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki ziraat mühendisi, gıda mühendisi, su ürünler...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, yazdan yaza yapılan doğalgaz faturalarındaki indirimin, kış aylarında da yapılıp yapılmayacağı yönündeki sorusuna Enerji ve...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bütçe görüşmeleri sırasında TBMM Genel Kurulunda söz alarak, taşeronda yapılan düze...

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, 21 Aralık’ta yapılacak ilçe kongresinde yeniden aday olduğunu törenle duyurdu.

Yazarlar
Website Security Test