Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

27 Mayıs 2019 tarihli konuşması Faik Öztrak'ın başını ağrıtabilir

27.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

27 Mayıs 2019 tarihli konuşması Faik Öztrak'ın başını ağrıtabilir

27 Mayıs 2019 tarihli konuşmasında Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ağır ifadelerle eleştiren Faik Öztrak'ın bu konuşması başını ağrıtabilir.

İşte Öztrak’ın o konuşmasından satır başları;

Saray iktidarı mevcut ekonomik ve jeopolitik krizlere bir de siyasi krizi ekledi. İktidar, Sandıkla iktidara geldiği İstanbul'dan yine sandıkla gitmeyi içine bir türlü sindiremedi. 

6 Mayıs'ta YSK sandık darbesi yaparak milletin iradesini masa üzerinde gasp etti. 

YSK 16 gün uğraştı ancak çalınan minareye bir türlü kılıfı uyduramadı. Sarayda yazıldığı belli olan gerekçesiz bir kararla 1950'den bu yana oluşan tüm seçim hukukuk ve içtihadlar çöpe atıldı. 

Milletin hakkını gasp eden bu sivil darbecilerden alınacak demokrasi dersimiz bulunmamaktadır. 

CHP olarak darbelerin her türlüsüne karşıyız. YSK’nın eliyle de yapılsa karşıyız.

Tek adam rejiminin yönettiği ülkemizin başkentinde meydan zorbalara bırakılmış görünüyor. Saldırganlar serbest bırakılıyor, yeni saldırılara göz kırpılıyor. Birileri kızgın demirin ateşini harlıyor.

İçişleri Bakanı bunlarla uğraşacağına İstanbul’da oy toplamanın peşinde.

Devleti yönetmek için milletten yetki almış cumhurbaşkanı işini gücünü bırakmış İstanbul’da rant için oy toplamaya çalışıyor.

Dünyanın hangi yerinde bir cumhurbaşkanı hem de ekonomide ciddi bir kriz varken, bir belediye başkanlığı için kendini ortalara atıp oy istediği görülmüştür. 

Dünyanın hangi yerinde cumhurbaşkanı 10 parmağında 10 kara kaybettiği seçimler üzerinden mızıkçılık yapmaktadır?

Cumhurbaşkanı dediğin parti başkanlığına talip olmaz.

AKP’li yetkililere soruyoruz: Sayın Genel başkanımıza saldıran inek hırsızı ile partinizin ilişkisi kesildi mi? Hâlâ partinizin üyesi mi? Cevabınızı bekliyoruz.

Ülkece hırsızın yavuzuna çattık hem Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını çalıp hem de çeşitli iftiralarla zeytinyağı gibi su üstüne çıkmaya çalışan siyaset erbablarıyla karşı karşıyayız. Bunlara göre kazanabilmek için her yol mübah. 

Son olarak Numan Kurtulmuş'un "önce bir 23 Haziran'ı geçelim ondan sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar eder yanlışlarımızdan kurtuluruz"sözlerini de duyduktan sonra "e artık pes"dedik. Bu beyler önce oyları bize verin diyorlar. Sonra gerekirse tövbe ederiz diyorlar. Artık ne ayıp, ne de günah biliyorlar. Bu millete karşı işlediğiniz günahları ne yapacağız. Bu beyler için İstanbul’un rantı elden gitmesin de ne olursa olsun. Ekrem İmamoğlu 18 günde tam da israf düzenine son veriyordu ki mazbatasını elinden aldılar.

 

İnsanlarımız işsizlikten kendini yakar hale geldiyse kimse itibardan bahsedemez. Bu iktidarı kaç kez uyardık. Üretime dönmek yerine sıcak paraya yaslanmaya devam ettiler. Şimdi sorumluluktan kaçmak için dış güçler saldırıyor diye bir masal anlatıyorlar. Bu masalları bıraksınlar. Bugün yaşadığımız derin krizin tek sorumlusu saray yönetimidir. Damadını bakan yaptı. Eş, dost çocuklarını bakan yardımcısı yaptı. Damat iş başına geldiğinden bu yana Türk Lirası’ndaki değer kaybı yüzde 20’yi aştı. Damat bakan iş başına geldiğinde ülkenin borç temerrüd primi 303’tü, şimdi 516. Bu kriz seviyesidir. Sosyete damat iş başına geldiğinde enflasyon yüzde 10’du, şimdi yüzde 20. Herhalde bu damadı ekonominin başına dış güçler atamadı, kayınbabası atadı.

Artık ne yazık, ne ayıp, ne günah biliyorlar. Bu millete karşı işlediğiniz günahlarını ne yapacağız? Rantları elden gitmesin de ne olursa olsun gerekirse ahiretlerini yakmaya hazırlar. Kişilere, cemaatlere akan su millete akınca rahatsız oldular.İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı bir kez daha milletimizin oylarıyla o makama oturacaktır.

Görevden alınan başkanın altında yıllarca 3 tane cip kalmış. Bu cipler hangi sıfatla tahsis edilmiş? Böyle bir usül yok kamuda. İtibardan tasarruf olmaz diyerek milletin vergileri bir avuç kişiye Lale Devri yaşatıyorlar. İnsanlar kendini yakacak hale geldiyse kimse itibardan bahsedemez.

İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı bir kez daha milletimizin oylarıyla o makama oturacaktır. Gerekçeli kararın herhangi bir yerinde, herhangi bir hırsızlık ifadesine rastlanmıyor. AKP Genel Başkanı 3 Nisan’da çıktı dedi ki, hırsızlığın videosu var dedi. O videoyu bekliyoruz. Hırsızlık varsa şu videoyu göstersinler. Hırsızlık yok, şaibe yok… Milletin hakkı yenmiştir. Millet esas büyük cevabı 23 Haziran’da verecektir. 

Konuşmanın videosu aşağıdadır. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarını askıya alacağını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, Covid-19 sürecinden en çok etkilenen gruplardan birinin esnaflar olduğunu belirterek ''Hükümet esnafımız...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 20 yıl öncesine kadar tarımda kendi kendine yeten ender ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin, günümüzde ithalatçı bir konuma ...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albay...

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında yürütülen terör soruşturmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü (30 Haziran 2020 Salı) Meclis grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu ne söyledi? İstanbul Şehir Üniversitesi...

Yazarlar
Website Security Test