Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Sakın başkaları gibi kopya çekmeyin'

16.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu: 'Sakın başkaları gibi kopya çekmeyin'

Ekrem İmamoğlu: ''17 günlük hizmet dönemimiz gereği, artık İstanbul'da dini, milli ve resmi bayramlarda ulaşım ücretsiz oldu. İkincisi, İstanbul'da ulaşım kartı artık 40 TL'ye indi. Sevincinizi görüyorum ama gençlerden bir şey istiyorum. Söz vereceksiniz bana. Siz de sakın başkaları gibi kopya çekmeyin.''İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Şişli'deki konuşmasından satır başları: 

 

“Atamızın büyük bir görev ve cesaretle, bu ülkenin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için kurduğu planla, belki bir avuç insanla yola çıktığı gecenin o derin sessizliği içerisinde, annesiyle o geceyi paylaşmanın ve ertesi sabah o büyük cesaretle yola çıktığı evinin önünde onu anmaya geldik. Ruhu şad olsun. İyi ki bu ülkeyi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lider kurdu.

Cumhuriyeti seven, demokrasiyi isteyen, 100 yıl önce söyledikleri hala geçerli olan bir liderin kurduğu güzel Cumhuriyetin evlatlarıyız.

Ne mutlu bize ki Atatürk, o tarihlerde birilerinin yaptığı gibi bir diktatör olmayı değil, sultanlığı değil, padişahlığı değil, milletine bu toprakları emanet etmeyi seçmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda bu evden yola çıkarken, Cumhuriyeti kafasına koyduğu gibi, hiç kimsenin hükmü ve iradesi altında değil, tam bağımsız Türkiye hayalleriyle yola çıkmıştır.

Misakı Milli sınırlarından asla taviz vermeden, milletinin harap ve bitap halini bilerek, cesaretini milletinin bağımsızlık duygusundan alarak yola çıkmıştır. Ne mutlu bana ki Mustafa Kemal’in evladı olarak yola çıkıyorum.

Bizler, Mustafa Kemal’in evlatlarıyız, askerleriyiz, bu ülkenin, bu milletin hizmetkarlarıyız.

Fakat bunun koşulları var. Çok çalışacağız.

Cumhuriyet, demokrasi ve Türkiye için çok çalışacağız.

İstanbul için çok çalışacağız.

Bu ülkenin kuruluşundaki, temellerinin atıldığındaki zorlukları düşünün. Bugüne geldiğimizde, işimizin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Kol kola, omuz omuza olursak, İstanbul’u hak ettiği yere taşıma konusunda iş birliği yaparsak, inanın o bir avuç insanın İstanbul’u düşürdüğü durumdan düzlüğe çıkartırız.

En büyük güvencemiz sizlersiniz. Gönül isterdi ki, 19 Mayıs 1919’un 100’ncü yılında, Gençlik ve Spor Bayramı, aynı zamanda Atamız’ı anma haftasında dünyanın en güzel milli duruşunu hissettirecek milli bayramı, biz hazırlayalım isterdik. Bunu bize yaptırmadılar, olsun, telafi edeceğiz.

Sevgili gençler, sorumluluğumuz çok. Burada sanıyorum epeyce öğrenci var değil mi? (Evet sesleri). 17 günlük hizmet dönemimiz gereği, artık İstanbul’da dini, milli ve resmi bayramlarda ulaşım ücretsiz oldu.

İkincisi, İstanbul’da ulaşım kartı artık 40 TL’ye indi.

Sevincinizi görüyorum ama gençlerden bir şey istiyorum.

Söz vereceksiniz bana.

Siz de sakın başkaları gibi kopya çekmeyin.

İsterdim ki bu güzel bayramı İstanbul’un bütün caddelerinde, o güzel boğazında, Mustafa Kemal Atatürk’ün, 'Geldiğiniz gibi gideceksiniz' dediği İstanbul’u işgal eden emperyalist güçlere, 16 milyon insanın ruhunu hissettirdiği bayramı kutlayalım.

Kısmet 101’nci yılında, kısmet Cumhuriyet’in 100’ncü yılında.

Bize bir ara vermiş olabilirler ama vazifemize devam ediyoruz.

Bayramlarımızı kutlayacağız.

Hepinizin şimdiden, Atamız’ın huzurunda, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nız kutlu olsun.

İstanbul’da ücretsiz otobüsleri kullanarak, nerede kutlama varsa katılın.

Coşkumuzu birlikte yaşadığımızda daha mutlu, daha güçlü olacağız.

İstanbul’a da bir arada hem baharı hem yazı getireceğiz. Yol arkadaşlığımız Türkiye’ye kutlu olsun.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu: Bakmayın siz Kemalistlerin ’15 Temmuz bir FETÖ darbesidir’ mavallarına…

Gazeteci Zafer Arapkirli 15 Temmuz kutlamalarının hemen akabinde sosyal medya hesabından attığı ''Şöleniniz bitti mi'' başlıklı mesajlar dizisinde, 15 Temmuz'a ilişki...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuşması. Gündemle ilgili konuşan Meral Akşener'in 17 Temmuz 2019 tarihli konuşması.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuşması. Gündemle ilgili konuşan Meral Akşener'in 17 Temmuz 2019 tarihli konuşması.

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin 17 Temmuz 2019 tarihli Meclis grup toplantısında konuşması. Canlı, video haber.

Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'den Çin'e Uygur Tepkisi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ''15 Temmuz’la ilgili söylediği sözler resmen siyasi sabotajdır'' diyen AK Parti sözcüsü Ömer Çelik’e cev...

Yazarlar
Website Security Test