Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı 14 Mayıs 2019 Salı Canlı

14.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı 14 Mayıs 2019 Salı canlı anlatım. CHP haftalık olağan Meclis grup toplantısı 14 Mayıs 2019 Salı.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı 14 Mayıs 2019 Salı canlı anlatım. CHP TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısında konuştu. 

İşte Kılıçdaroğlu'nun o konuşması: 

Ramazan bayramında ve öncesi ramazanda sevgiyi kalplerimize nakşetmek isteriz. İnançlara ve kimliklere saygı duymak hepimizi ortak görevi olmak zorundadır. İnsanların inançları dolayısıyla ötekileştirilmesini asla kabul edemeyiz. Siyaset kurumunun görevi insanların inançlarını siyasete malzeme etmek değildir. 

Ramazan sofrası kuruluyor. Bir kişi çıkıp ağzına geleni söylüyor. İftara gelip huzur, sevgi dostluk bulmaya gelen adam bir anda kendisini cehennemin ortasında buluyor. 

Biz özgürlükçü bir partiyiz yasakçı bir parti değiliz. Her inanca saygımız var. 

Benimle aynı düşünmüyorsan senin yerin hapistir diyorlar.

Bugün herşey ortaya çıktı. CHP özgürlükçü bir parti, AKP yasakçı bir partidir. Biz inanç konusunda yasakçı değil özgürlükçü bir partiyiz. 

Bugün 14 Mayıs eczacılar günü . İstanbul'da 8800 eczacımız var. Biz bu eczacılarımızdan görev bekliyoruz. İyi bir eğitim aldınız. İnsan hayatının ne kadar değerli olduğunu bilenler sizlersiniz. Milletin iradesiyle oyanıyıp Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını elinden alanlara karşı 8800 eczacımızın da desteğini bekliyoruz. 

Demokrat Partinin çok sayıda saygıdeğer insanı bugün aramızda değil. Demokrasiyi her ortamda savunup darbelere karşı çıkmak zorundayız. 14 Mayıs 1950 demokrasimizde önemli bir dönüm noktasıdır. 

Soma'da adalet hala yerini bulmadı. Soma'nın üzerinden 5 yıl geçti. Bu 5 yıl zarfında 299 madencimiz daha hayatını kaybetti. 

Geçen hafta Yeniçağ Gazetesinin saygıdeğer bir yazarı 7 kişinin saldırısına uğrayıp öldüresiye dövüldü. Failler bulundu ama serbest bırakıldı. Azmettiren kim? Neden sahte plaka ile geziyorlar? Serbest bırakan savcıya sormak lazım; senin eşin çocukların sopayla öldüresiye dövülseydi ne olurdu? 

Bugün dünya çiftçiler günü. Ak parti iktidarı döneminde 2 Trakya büyüklüğündeki alan çifçiler tarafından ekilmiyor. Çiftçi perişan vaziyette. Geçinemiuyorum diyor. Milli gelirin yüzde 1'i oranında çiftçiye kanunen destek verilmesi gerekirken yüzde 1 hiçbir dönemde ve hiçbir yılda verilmedi. Mazotun yarısını vereceklerdi. Bekliyoruz bakalım sözlerini tutacaklar mı?

Enegelli kardeşlerim, Sarayın mahdumları varken hala saraydan medet ummaktan vazgeçin. Sizin hakkınızı kim savunuyorsa onun yanında yer alın.  

Tam 24 yıldır Cumartesi anneleri evlatlarını arıyorlar. Ne oldu bunların çocukları? Bu annelerin tek istediği "oğlumuzun bari kemiklerini verin" diyorlar. Buna bile tahammül edemiyorlar. Cumartesi annelerinin vebali kimin boynunda? Bunu yapan iktidar sahiplerinde inanç var mı, ahlak var mı? Vicdan var mı? Oturmalarına bile izin vermiyorlar. BU anneleri copluyorlar. Dünyada hangi inanç anneye el kaldırmayı emreder. 

Büyük Şair Ahmet Erhan ne diyor? Anne ben geldim, ağdaki balık , Bardaktaki su kadar umarsızım Dizlerin duruyor mu başımı koyacak? Anne ben geldim, oğlun, hayırsızın.. 

İşte anne budur.

İşsiz bir evlat ile bir annenin aynı evde nasıl yaşadığından iktidar sahiplerinin haberi var mı acaba? İktidar sahiplerinin çocuklarının hepsinin bir eli yağda bir eli balda. Açlığın sefaletin yoksulluğun acısını, o insanların dramını iktidar sahipleri acaba biliyorlar mı? 

Halkına yalan söyleyenden cumhurbaşkanı olmaz. 

Daha 1 yıl önce devletin hazinesini damata teslim etti. Hani işsizliği önleyeceklerdi? Mutfaklarda yangın var. Kuru soğan birberin fiyatı uçtu. Çocuklar artık yatağa aç giriyor bu ülkede. Saray sosyetesi ise Ejder meyvesi ile besleniyor. 

Bütün bunların sorumlusu Erdoğan kendisi de itiraf etti. 

23 Haziran'da İstanbul'da bütün bunların cevabını vereceğiz. 

165 Milyar Dolar faiz ödedi Londra'daki tefecilere. 

Hep birlikte oturup yeniden düşünmek zorundayız. 

Yeniden güzel ülkemizi düşünmek zorundayız. 

Adı AK kendisi bir KARA bir parti oldu. 

Adalet dediler hangi adaletten söz ediyorlar. 

Çocuklarını askere göndermediler . Fakir fukaranın eline verdiler silahları , biz şehit cenazesine giderken "vay efendim nasıl gidersiniz" dediler. 

Gazi Mustafa kemal " zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir" dedi. Bunu söyleyen kişinin bütün hayatı savaş meydanlarında geçti. 

Adaleti yok eden yargının kendisidir. Yargıç vicdanına göre karar vermezse adaleti katlediyor demektir. Saraydan emir alan yargıça biz yargıç demiyoruz. Bunlar adalet dağıtmazlar. Bunlar kul hakkı yiyip beslenendir. Kul hakkı yerler. Kapı kuludur bunlar.

YSK yüksek hakimlerden oluşuyor.

YSK'da 7 kişilik bir çete var.

Sandık kurullarını siz oluşturdunuz.

BU çete mensubu 7 kişiye soruyorum.

Sizde ahlak, sizde onur sizde haysiyet var mı? Eğer varsa istifa edeceksiniz. 

Seçimin tamamını iptal edin 39 ilçede yeniden seçime gidelim dedik. Sarayın önünde nöbet tutanlar adalet dağıtamazlar. 

Bir daha söylüyorum o 7 kişilik çeteye sizde onur haysiyet varsa istifa edersiniz. 

Bir ilçe düşünün yüzde 70 ile birisi kazanıyor. Fakat mazbatasını alamıyor. İkinci sırada bulunan yüzde 15 oy alana mazbata verdiler. 

Sizde onur ahlak haysiyet varsa istifa edersiniz. 

Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını elinden aldılar. Belediye otobüsüne kimler biner? Fakir insanlar biner. Ekrem İmamoğlu fakir insanlar için çalışıyor. İşte onun için tahammül edemediler. O sırtı kalınlar için çalışmadı. Sizin için çalıştı o 18 gün içerisinde. Şimdi İmamoğlu'nun yaptıklarını kopyalamaya çalışıyorlar. Çünkü İmamoğlu'ndan korkuyorlar. Adaleti teslim edecek olanlar İstanbul'un vatandaşları. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi.

Yurttaş TV'nin İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde erken seçim ile ilgili yaptığı sokak röportajında konuşan AK Partili kadın sosyal medyada gündem oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Parkı olaylarının 7. yıl dönümüne özel paylaşımlar yaptı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Haber Global yayınını terk etti. İnce'nin yayını terk edişi sosyal medyada gündem olurken, İnce'nin kullandığı ''Ben korkmuyo...

Diyanete ayrılan 11,5 milyar bütçenin NASA’yı bile solladığına dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, pandemi sürecinde 2 milyon kişiye yapılacak kira, ...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, yaptığı açıklamada Türkiye’nin Covid-19 öncesi ve sonrası ekonomik olarak karşılaştığı acı tablonun darb...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, iktidarın CHP'ye tezgah kurulacağını söyleyer...

Yazarlar
Website Security Test