Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını gasp ettiniz'

10.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

'Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını gasp ettiniz'

Faik Öztrak’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Birileri çıkıp seçim darbesinin asıl mağduru Cumhuriyet Halk Partisi’ni, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Millet İttifakı’nı ve en önemlisi İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nu suçlamaya kalkışıyor.

Dün akşam Sarayın kibirli kişisi verdiği bir iftar yemeğinde açmış ağzını yummuş gözünü. İftar sofrasını tam anlamıyla kendine miting yapmıştır.

Artık vatandaşlarımızın inancına da saygı göstermiyor.

Seçimin güvenliğini sağlamak yükümlü YSK iktidarın azmettirmesiyle İstanbul seçimlerini iptal etmiş, Saray ve YSK el ele verip sandık darbesi yapmıştır. YSK bu kararıyla hukuku ve içtihatları çöpe atmış kendi varlık sebebini inkar etmiştir. 

Bugüne kadar demokrasi ve hukukun tüm temel taşlarını söküp atan iktidar elinde kalan son meşruiyet kalesi olan sandığı da ateşe vermiştir. 

Daha ortada gerekçeli karar yoktur.

Fakat Ak Parti, kısa kararda yer almayan iptal gerekçelerini yargıçlar daha yazmaya başlamadan sıralayıp durmaktadır.

Bütün bunlar bir şeyi ortaya koyuyor. 

Bu ayrıntılı iptal gerekçelerinin hangi adreslerde ortaya konulduğunu gösteriyor.

AK Partinin seçimi kaybetmiş belediye başkan adayı ve Ak parti Genel Bașkanı, bunları dile getirip bununla ilgili yalan rüzgarı romaları etrafta servis edilmekte, milletin aklıyla alay edilmekte ve sandıktan çıkan millet iradesini itibarsızlaştırılmaya çalıșılmaktadır.

Sandığın da hukukun da tabutuna çivi çakılmıştır şimdi bu çiveleri çakanlar çıkmışlar mağdur rolü oynamaaya çalışmaktadırlar. 

Seçimde yolsuzluk yapıldığına dair kamera görüntülerini bekliyoruz.

Bizim genel bașkanımız iftarlarda siyaset konușmaz, YSK’yı sandık darbesine azmettirmez.

Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını gasp ettiniz. 

Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını gasp ettiğiniz yetmezmiş gibi kendi içinizde geçen konuşmaları da biliyoruz. 

İmamoğlu'nun mazbatasını elinden alıp seçim yapmadan direkt olarrak Binali Yıldırım'a vermeyi bile bir seçenek olarak masaya yatırdınız. 

İstanbul seçimleri misket oynamaya benzemez.

CHP demokrasiden ve sandıktan yana olan tavrını size muhtar bile seçilemez denirken millet öyle istiyor deyip bașbakanlık yolunu açtığında göstermiștir.

Sarayın kibirli kişisi neden İstanbul Belediyesi'ndeki verilen İBB Başkanı tarafından kontrol edilmesinden bu kadar rahatsız olmuştur?

Bu verilerde ne vardır?

Ekrem İmamoğlu'nun gasbedilen mazbatası milletin eliyle yeniden kendisine verilecektir.

Minareyi çalanlar kılıfı hazırlamaya çalışıyorlar.

YSK'nın üyelerinin daha henüz gerekçeli kararı yazmamışken AK Parti yetkililerinin adayının kısa kararda yazan gerekçelerin çok ötesine giden gerekçeleri söylüyor olması üyelerin yazacağı gerekçeli kararın müellifinin kim olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Aynı sandıkta tek bir zarfın içine 4 pusula atıyorsunuz, gerekçeniz sandık kurullarının yasada tarif edilen biçimde oluşmadığı aynı sandık kurullarının ilçe belediye ilçe belediye meclisleri uygulamalarını doğru kabul ediyorsunuz.

Bu sandıkları ilçe seçim kurulları oluşturmuş. Bu sandıklarda partilerin temsilcileri vardı. Gözlemciler vardı. Bu sandıklarda yolsuzluk yapıldığına dair herhangi bir tutanak var mı? Yok.

AK Parti Genel Başkanı katıldığı iftar yemeğinde 'milli iradeye saygının seçim sonuçlarını kabul etmek olduğunu' söylemiştir. 

İnanılmaz ama gerçek. 

Bunu "seçimlere girmek serbest ama kazanmak yasak" anlayışında olan birinden duymak gerçekten trajikomiktir.

Ak Parti Genel Başkanı adet haline getirdiği gibi milletin aklıyla alay etmekte, yalanı hakikat gibi gösteren gerçek üstü bir siyasetle sandıktan çıkan millet iradesini itibarsızlaştırmaya çalışmaktadır. 

Ak Parti Genel Başkanı alenen çalınan oylardan bahsetmektedir ama YSK kararında bununla ilgili hiçbir husus bulunmamaktadır.

Hatırlarsanız Rusya’ya gitmeden önce kameraların tespit ettiği usulsüzlükler olduğunu söylemişti.

Aynı Kabataş’ta üstü çıplak adamların bir kadına saldırdığı iddiası gibi bu görüntüleri de hâlâ bekliyoruz.

 

İftar sofrasında genel başkanımıza demediğini bırakmamıştır.

Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş.

Bizim genel başkanımız iftarlarda siyaset konuşmaz.

Partisinin içinde darbe yapmaz, tarafsız kalacağına yemin edip dönüp de partisinin başına geçmez.

YSK’yı sandık darbesine azmettirmez.

Milletin gözü önünde milli iradeye kumpas kurmaz.

Faşizm demişler, faşizm bunları yapanların adreslerinde aranmalıdır.

CHP demokrasiden ve sandıktan yana olan tavrını, size muhtar bile seçilemez denirken, başbakanlık yolunu açtığında göstermiştir.

73 yıllık demokratik birikimimiz 36 günde çöpe atılmıştır. "

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi.

Yurttaş TV'nin İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde erken seçim ile ilgili yaptığı sokak röportajında konuşan AK Partili kadın sosyal medyada gündem oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Parkı olaylarının 7. yıl dönümüne özel paylaşımlar yaptı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Haber Global yayınını terk etti. İnce'nin yayını terk edişi sosyal medyada gündem olurken, İnce'nin kullandığı ''Ben korkmuyo...

Diyanete ayrılan 11,5 milyar bütçenin NASA’yı bile solladığına dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, pandemi sürecinde 2 milyon kişiye yapılacak kira, ...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, yaptığı açıklamada Türkiye’nin Covid-19 öncesi ve sonrası ekonomik olarak karşılaştığı acı tablonun darb...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, iktidarın CHP'ye tezgah kurulacağını söyleyer...

Yazarlar
Website Security Test