Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Devlet Bahçeli MHP Grup Toplantısı canlı izle

8.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP Meclis Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında konuşuyor. MHP Meclis Grup Toplantısı'nı bugün (8 Mayıs 2019 Çarşamba) yapıyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin konuşması:

Türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı vardır. Sıkılı yumruklar açılmalıdır. Tereddütle geçirdiğimiz her vakit kalmamıştır. Gerginlikler azaltılmalıdır. Kutuplaşarak mesafe alamayız.Günlük siyasi kavgaları bir tarafa bırakmak lazım.

MHP olarak safımız Türkiye'nin safıdır. MHP'nin yeri sinesinden doğduğu Türk milletidir. Unutmayınız ki geleceğini planlayamayan milletlerin hiç bir zaman parlak bir istikbali olmamıştır. Biz Türk milletiyiz biz Türkiye'yiz biz bin yıllık kardeşliğin bakiyesiyiz. Türkiye zorlu bir seçim sürecinden çıkmıştır. 31 Mart'ın kazananı açık ara farkla Cumhur ittifakıdır. Milli uzlaşmanın adı Cumhur ittifakı olmuştur. Bize göre 31 Mart düğümü çözmüş hükmünü vermiştir. Milletin sözünün üstüne söz söylemek imkansızdır.

Türk milleti iradesini göstermiş kararını vermiş konuyu kapatmıştır. Ancak 31 Mart'ta hemen sonra sonuçlar siyasi gündemin seyir ve istikametini doğrudan etkilemiştir.

YSK'nın oy çokluğuyla hakkın ve hukukun tercümanı olmuştur. İstanbul'un üzerindeki tartışmalar son bulmuştur. YSK'nın vermiş olduğu kararı alenen karalamak çarpıtmak kurul üyelerine çete üyeleri gibi iftiralarda bulunmak kirli bir ağızdır sakat bir zihniyettir. Cumhur ittifakına yönelik sistemli planlı ve tezgahlarla ilgili söyleyeceklerim vardır. 31 Mart'tan sonra Cumhur ittifakının kopmasını arzulayan çevrelere adeta cesaret gelmiştir.

Bunlar günlerce utanmadan sıkılmadan MHP ile AK Parti arasında bir sorun varmış gibi yazıp çizdiler. MHP’nin AK Parti’nin altını oyduğunu ahlaksızca ortaya sürdüler. MHP’nin oy oranı yüzde 18,81 ise AK Parti’nin de yüzde 35’tir dediler halbuki İl genel meclisinde iki partinin oyu yüzde 60,42 düzeyindedir.

Bir ara kum torbası değilim çıkış ile rest çeken zat bunlardan birisidir. Gıybet borsası kuruldu, bu sefiller fazilete sırt döndüler. Bu çevreler verimsiz toprak gibidirler.

Cumhur ittifakını bakışımızı 1 Mayıs’ta paylaştım. Müfteriler hayal kırıklığına uğradı. Cumhur ittifakıyla ilgili yorumları ciddiye almıyoruz ama böyle yaptıkça şımarıyorlar. Bilmeyen varsa yeniden söyleyeyim Cumhur ittifakı Türk milletinin ta kendisidir.

Türk Devleti hiçbir zaman soykırım yapmadı. 

Uluslararası hukuk diyorlar, egemenlik haklarımıza meydan okuyorlar. İnsan hakları diyorlar, insan katillerine pişkince yardım ediyorlar. Özgürlükten, adaletten, ittifaktan bahsediyorlar gelin görün ki zulümden vazgeçmiyorlar. 19 Nisan 2019'da ve Ramazan ayına girdiğimizde şehit verdiğimiz kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Terörle mücadele dibine kadar sürdürülmelidir. 

Tüm bu gelişmeler ışığında ABD ile nasıl müttefik olacağız? Bize düşman olan ülkelerle nasıl diyalog yapacağız? Özellikle Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler tarihin en kötü seviyesindedir. Türkiye'ye karşı psikolojik harp taktiği uygulanmaktadır. Adaletli, tutarlı, samimi hiç değildir. Ekonomik yaptırım mesajlarıyla baskı altına almak düşmanlık ötesidir. Türkiye dostluğuyla anılan düşmanlığıyla korkutan bir ülkedir. Ne yazık ki CHP'den İP'den en ufak bir eleştiri gelmemiştir. Bunlara zillet demek boşuna değildir. Cumhur İttifakı'na dil uzatan ahmakların emperyalistlere en ufak lafları yoktur. Milli vicdanda hüküm giymişler haberleri yok. 

Çıkar ortakları İstanbul seçimlerine hile karıştırmışlar. Sandıkta büyük sorun ve şüpheler oluşmuştur. CHP'nin parti yöneticileri YSK'yı tehdit etmiştir. YSK üyelerine Kızılay'da yürüyemezsinzi yüzünüze tükürürler dediler. CHP Sözcüsü, Ekrem İmamoğlu'nun belediyeye TC'yi eklediğini söylemiş bunun da bana kapak olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu da bu sana kapak olsun dedi. Sevsinler senin kapağını. Aferin, çok güzel laf ettin. Sayın Kılıçdaroğlu bilesin ki kaynayan kazan kapak tutmaz, gazozuna oyun olmaz, şayet oyun oynamaya kalkarsan aklın başından gider. Sana kapak çoktan oldu da ya duymadın ya da duyurmadılar.

Geçmiş olsun. Laf dedi döndü kasnak, söz söyledi buna eski çamlar bardak. Sayın Kılıçdaroğlu, kapak resmini sevilerek alınan kitap gibisin, dışın hoş gibi, duruşun loş gibi, için bom boş...

Önce TC ibaresini asarlar sonra karanlık işlerine bakarlar. Şehit yakınlarına terörist derler. Önde kuvayi milliye derler arkada kuvayi melanete kucak açarlar. İP'in başındaki şahıs neden su kaynatmıştır? Bu iş bitti diyenlere açık açık söylüyorum. İş bitmedi, şimdi yeniden başlıyor. Son sözü hukuk söyleyecektir. Son söz YSK'nındır. Israrla İstanbul'da seçim yenilenmesinin hukuki bir zorunluluk olduğunu söyledik. YSK'nın kararına akıllara ziyan ve darbe diyenler asıl darbeseverlerdir. YSK üyelerini isim isim hedef gösterip çete mensubu olarak gösteren kim varsa millet hasımı, demokrasi hazımsızıdır. İstanbul kanunsuzluğa terk edilmemiştir. Anayasa'nın 79. maddesine göre YSK'nın kararı sonrası başka bir merciye başvurulmayacağı söylenmiştir. Bir arpa boyu yol alamadık diyenler sinsidirler. Geçtiğimiz pazartesi günü açıkladığım gibi. Seçim karargahamızı İstanbul'da kuracağız. İstanbul'a mitili atacağım. İstanbul'da çalışacağız, geleceğini heba etmeyeceğiz. Cumhur İttifakı şeffaf bir seçimle hedefine ulaşacaktır. 23 Haziran kutlu olsun diyerek aziz milletimle paylaşıyorum. Yargıya çete diyen genel başkan, sana sesleniyorum. Gel dokunulmazlığın kaldırılması için talep ver ilk oyu ben vermezsem namerdim. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum, Allah'a emanet olun.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından hamile kadınların idari izinli sayılmasına dair yapılan açıklamayı eleştirdi. Serter, sadece k...

AKP ve MHP’nin, CHP’li belediyeleri engelleme çabası içine girmesini eleştiren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, bu çabaların onlara oy, itibar ve makam kaybettireceği...

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Ali Bektaş, yerel bir televizyonda katıldığı programda hakkında olumsuz haber yapan gazetecileri tehdit etti.

İYİ Parti'nin KYK borçlarının yapılandırılmasına yönelik verdiği kanun teklifi AK Parti ve MHP'li milletvekilleri tarafından reddedildi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi.

Yurttaş TV'nin İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde erken seçim ile ilgili yaptığı sokak röportajında konuşan AK Partili kadın sosyal medyada gündem oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Parkı olaylarının 7. yıl dönümüne özel paylaşımlar yaptı.

Yazarlar
Website Security Test