Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Meclis Grup Toplantısı

30.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP 31 Mart 2019 yerel seçimler sonrasında ilk haftalık meclis grup toplantısını yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan grup toplantısında önemli mesajlar verildi. Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da kendisine saldıran gruba ne dedi? Kılıçdaroğlu Osman Sarıgün için ne dedi?

CHP Meclis grubu bugün (30 Nisan 2019 Salı) Meclis'in tatilinin bitmesi ve faaliyetlerine tekrar başlaması dolayısıyla toplandı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Meclis Grup Toplantısı'nda önemli mesajlar verildi.

31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlere ilişkin konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben buradan Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren bütün vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum, baharı getiren onlardır. Mansur Yavaş Ankara'ya, Ekrem İmamoğlu İstanbul'a, Zeydan Karalar Adana'ya baharı getirdi. Bütün belediye başkanı arkadaşlarıma şunu şöyledim: Asıl görev şimdi başlıyor. Verdiğiniz her sözü yerine getirin. Partizanlık yapmayacaksınız. Söz verdiniz, bütün beldeyi kucaklayacaksınız. Bütün medya ellerindeydi, her yerde onların afişleri vardı ama biz halkın ferasetine güvendik ve başardık. Halk demokrasiye inandı. Halkı kandırmadık, vaatlerimizi anlattık. Ve halkın desteğini aldık. Bu desteğin ardında vatandaşlarımız var" dedi.

Daha sonra iktidara yüklenen CHP lideri, "Bizi en ağır suçlamalarla itham ettiler ama biz verdiğimiz her sözün arkasında durmaya çalıştık, asla çizgimizi bozmadık, biz kendi politikalarımızı halka anlattık. Baharı getirmek kolay ama baharı sürdürmek lazım. Mazbatayı aldıkları gün, 5 yıl sonraki seçimler için çalışmaya başlamalarını söyledim. İstanbul’da oyları defalarca saydılar. 6 ilçede bütün oyları saydılar, 22 ilçede sondaj dediler 57 sandığı ayrıca saydılar yine Ekrem İmamoğlu çıktı. Aşağıdan yukarıya, yukarıdan aşağıya, sağdan sola, soldan sağa her seferinde Ekrem İmamoğlu çıkıyor. Seçimlerin üzerinden 1 ay geçti. YSK'nın bu süreci bir an önce sonlandırması ve Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilân etmesini bekliyoruz. Başka bir seçenek mümkün değil. YSK, yasalara ve daha önce aldığı kararlara uymak zorundadır. Üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü savunmak zorundadır Yüksek Seçim Kurulu. 3 Mayıs'ta 5 Mayıs'ta değil, bir an önce karar vermeli ve Türkiye'yi seçim atmosferinden kurtarmalıdır." ifadelerini kullandı.

Ankara Çubuk'taki cenaze töreninde kendisine yöneltilen saldırıyla ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şehitler hepimizin şehididir. Kimliğine, inancına bakmayız. Bu vatan için canını verenlere saygı göstermek hepimizin insani görevidir. Cenaze namazları huşu içinde kılınır. Devlet töreni ile sonsuzluğa uğurlanır. Saygımızı göstermek için katılırız. Ailelerinin tesellisi, 82 milyonun yüreğinin o cenaze namazında safta durmasıdır. Çubuk'ta cenaze namazını kıldırmadılar. Köy sakinlerine hiçbir şey söylemiyorum. Yener Kırıkçı şehidimize rahmet dilemek boynumuzun borcudur. O şehit cenazesine katılan tek genel başkan benim. Daha namaz kılınmadan hakaretler başladı. İçimden geçirdim bunlar gerçekten Müslüman mı, bunlar gerçekten şehide ve ailesine saygı duyuyorlar mı? Bana yapılan linç girişiminden çok şehit cenazesine yapılan saygısızlık beni derinden yaraladı. Açık ve net söylüyorum bir linç girişimiydi. Hayatımda iki kez polisin 'Akrep' diye tanımladığı zırhlı araca bindim. İlki PKK'nın yaptığı saldırıda, o vadide kurşun seslerinin yankılarını duydum, ikinci kez bindiğimde de saldırı vardı, PKK'dan farkları yok. PKK ile aynı amaçla hareket ediyorlar. İkisi de bu ülkeyi bölmek istiyor. Linç girişiminde bulunan alçaklara soruyorum: Ben askerlerin haklarını savunurken sen neredeydin? Tarihin bize yüklediği bir sorumluluk var. Cumhuriyeti güçlendireceğiz, demokrasiyi koruyacağız. Bir tek çocuğun yatağa aç girmediği bir ülke haline getireceğiz bu ülkeyi. Hak, hukuk ve adaletten ayrılmayacağız." dedi.

Daha sonra ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, "İşsizlik aldı başını gidiyor. Hanedanla koskoca Türkiye Cumhuriyeti yönetilir mi? Damat asgari ücretle bir ev nasıl geçindirilir biliyor mu? 'Faizi yükselt yoksa borç vermem' diyorlar. Tıpış tıpış faizi yükseltiyorlar. Dolar aldı başını gidiyor. Hâlâ çok iyiye gidiyoruz diye açıklama yapıyorlar, akıl tutulması var!” Bu yılın ilk üç ayında 33 milyar lira faiz ödendi. 33 milyar lira faizi 82 milyon vatandaş ödedi. Bunların iktidar olduğu tarihten 2019 şubata kadar dışarıya ödedikleri faiz 165 milyar dolar. Sen bu parayı ödeyeceksin vatandaş sonunda böbreğini satacak. Olay sıradan bir olay değil. Türkiye yeniden mali kıskaca alınıyor. Dolar aldı başını gidiyor. Hala ekonomide iyiye gidiyoruz diye açıklama yapıyorlar. 'Terörle işbirliği yapıyor' diyorlar. Terörle işbirliği yapan sensin, vatandaşla işbirliği yapan benim. Bir dönem teröristlerin her dediğini yapanlar onlar, bu ülkenin vatandaşlarının derdini dile getiren genel başkan da benim." diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi.

Yurttaş TV'nin İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde erken seçim ile ilgili yaptığı sokak röportajında konuşan AK Partili kadın sosyal medyada gündem oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Parkı olaylarının 7. yıl dönümüne özel paylaşımlar yaptı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Haber Global yayınını terk etti. İnce'nin yayını terk edişi sosyal medyada gündem olurken, İnce'nin kullandığı ''Ben korkmuyo...

Diyanete ayrılan 11,5 milyar bütçenin NASA’yı bile solladığına dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, pandemi sürecinde 2 milyon kişiye yapılacak kira, ...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, yaptığı açıklamada Türkiye’nin Covid-19 öncesi ve sonrası ekonomik olarak karşılaştığı acı tablonun darb...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, iktidarın CHP'ye tezgah kurulacağını söyleyer...

Yazarlar
Website Security Test