Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu Maltepe Mitingi

21.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu Maltepe Mitingi'nde konuşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe'de konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Maltepe Mitingi'nde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konuşması:

31 Mart 2019 yerel seçimler tarihe geçmiştir. Bu seçimden siyasetçiler dersler çıkarmalıdır. Ben bu centilmenliği asla bırakmayacağım. Siyasetin amacı insanlarımızın mutlu edilmesidir. Siyaset kendi değerlerinden, kendi inancından yola çıkarak, neyi nasıl yaptığınla, hangi sorunlara nasıl çözümler ürettiğindir. Bu dersi asla kimse unutmasın. Siyaset çözüm üretme işidir. Bu dersleri sadece başkaları için dile getirmiyorum. Benim de yanlışlarım, hatalarım olabilir. Ama düzeltmeye gayret edeceğim. Hepinizin huzurunda söz veriyorum. Çünkü İstanbul'da yeni bir başlangıca hep birlikte imza atacaksak eğer. Siyaset anlayışını hep birlikte değiştirmek zorundayız. Yeni nesil bir siyaseti, siyasetin en yeni sürümünü bu şehre, bu ülkeye hakim kılmak zorundayız.

Değerli dostlarım, 31 Mart yeni nesil siyaset anlayışının nasıl büyük bir karşılığı olduğunu göstermiştir. Ben bu doğrultuda sonuç almaya devam edeceğim. 16 milyonluk şehrin her ferdine söz veriyorum, söz veriyorum!

Sevgili hemşehrilerim, biliyorsunuz 31 Mart İstanbul seçimlerinin oy sayımı tam 17 gün sürdü. Tam 17 gün! 17 günde yaşananlar... Çok şey yazılacak biliyorum. Bugün itibariyle hepsini bir kenara bırakarak, tüm İstanbullulara hizmet için odaklanmış durumdayım. Başka bir şey düşünmüyorum. 17 gün boyunca yaşanan, bugün yaşanmaya devam eden gelişmeler var. Milletçe demokrasi sınavından hep birlikte geçtiğimizi düşünüyorum. Büyük bir mutluluk büyük bir gururla ifade ediyorum. Başarıyla demokrasi sınavından geçmiştir bu millet! Hiçkimse unutmasın. Bu ülkede millet ne derse o olur. Son sözü, gerçek sözü millet söyler! Bu 23 Nisan 1920'den bu yana son sözü millet söylemiştir. Bugün, yarın ve daima son sözü millet söyleyecektir. Milletin sözünü emir kabul edilmeli ve içine sindirebilmelidir herkes. 23 Nisan 1920'den bu yana aldığımız terbiye budur. Şimdiden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun! Ne demiş Atamız? Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!

Artık İstanbul'da dini ve milli bayramlarımızda ulaşım ücretsiz olacak. Bu uygulamayı en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Bugün burada müjdeliyorum. İstanbul'a yeni bir başlangıç vadederek buraya geldim. İstanbul'a yeni bir başlangıç.

İstanbul'a yeni nesil siyaset, yeni nesil belediyecilik, yeni nesil demokrasi, yeni nesil toplumsal birlik yeni nesil yurttaşlık anlayışları hakim olacak. Bu beş temel felsefeyi açmak istiyorum. Yeni nesil siyaset anlayışından ne anladığımı adaylık sürecimde ortaya koydum. Vatandaşıyla arasına fiziki engel koyan siyasteçi devri kapanmıştır. Vatandaşına kibirle davranan siyasetçilerin devri kapanmıştır. Siz de biliyorsunuz ki vatandaş, bu milletin efendisidir. Siyasetçiler ve yöneticiler bu milletin ve ülkenin hizmetkarıdır arkadaşlar. Bundan böyle herkes yerini, haddini bilecek. Ben yeni nesil siyaset anlayışıyla İstanbul'u yönetirken hukukun üstünlüğünü kabul edeceğim. Su gibi oksijen gibi... Hak hukuk adalet olmazsa bir insan nefes alamaz, yaşayamaz. Başta anayasa ve kanunlar olmak üzere hukukun temel hak ve özgürlüklerinin kamu eliyle eğilip bükülmesine izin vermeyeceğim. Yöneticilik hak ve imkanlarından yararlanarak milli ve manevi değerleri asla istismar etmeyeceğim. Kimseyi kırmayacağım başkasının kırmasına da müsade etmeyeceğim. Bütün bunların yöneticilik anlayışının doğal bir değeri olarak yapacağım. Bölerek ve ayrıştırarak değil. Kucaklayarak ve birleştirerek siyaset yapacağım. Eski nesil siyasetçiler gibi, korkutarak, herkesten şüphe ederek değil, herkesi yanyana getirerek hizmet edeceğim.

İkinci olarak yeni nesil belediyecilik anlayışı hakim olacak. Bu aziz şehirde insana  saygı duyan belediyecilik hakim olacak. Yerel yönetimin ne yaptığı kadar, nasıl yaptığı, kimin için yaptığı önemli olacak. Danışarak, tartışarak, konuşarak, ortak sese ve ortak akla bakarak hep birlikte karar vereceğiz. Yeşili yok eden, insan sağlığını ihmal eden tüm uygulamalara son vereceğiz. Bu şehrin nimetlerini ganimet sayanlardan olmayacağız. Yeniden akıl, mantık, bilim, sanat, kültür, üretim ve yaratıcılık yükselecek. Eğitim, istihdam, teknoloji yükselecek. Gayri insani projelerle değil. İnsanlarımızın refahına, huzuruna odaklanacağım. Tartışarak, akla, bilime ve hukuka saygı gösterek herkesin uyması gereken kurallara hep birlikte karar verceğiz. Hepimizin ortak çıkarı için hep birlikte çalışacağız. Şeffaf yönetim olacak. Tek bir kuruşunuzun bile hesabını vereceğiz. Yandaşa, yoldaşa peşkeş çekmeden, kimsesizlerin kimsesi olacağım. Söz veriyorum! Bu kentin mazlumları, mağdurları ve unutulmuşlarını hatırlatacağız. Alan el veren eli görmeyecek.

İstanbul'da artık yeni nesil demokrasi hakim olacak. Bu kentte yaşayanlar, yönetenler kadar karar sahibi olacak. Herkesin fikri, eleştirisi dikkate alınacak. Mahalle meclislerinden, sektörel meclislere kadar, vatandaşlar, muhtarlar, STK'lar, Üniversiteler kent yönetiminin aktif ortakları olacak. Hiçkimse benim görüşüm alınmadı demeyecek. Hiçkimse kendini dışlanmış olarak hissetmeyecek. Hiçkimse dünyanın bu en güzel coğrafyasında kurulmuş şehri terk etmek istemeyecek. Bu şehrin girişimcileri bu şehrin adil bir şehir olduğunu hissedecekler. Dünyanın çeşitli ülkelerinde popülist liderler ne kadar iş başına gelmiş olursa olsunlar. Bu şehir ve bu ülkeden yeni bir demokrasi doğacak göreceksiniz. Bu şehir yerel demokrasilerin yükseldiği şehir olacak. 

Kampanyamda net olarak söyledim. Bu şehirdeki 16 milyonun hepsi vatansever. Kimsenin vatanseverliği, inancı diğerinden üstün değil. Benim dönemimde her farklı ses, farklı renk olacak. Bu şehir için bir risk değil bir şans olacak. Bu şehir rengarenk olacak. Bu şehir binlerce rengin harmonisiyle kaynaştığı barış ve huzur içinde bir kent olacak.

Cami bizim, cemevi bizim. Kimse kimsenin inancı üzerinden siyaset yapmasın. Bu şehir, bu millet buna izin vermeyeceğiz. 

Cemaatlere, vakıflara, hizmet devri bitti. Yok kardeşim bundan sonra. Tüm İstanbullulara 21. Yüzyıl belediyeciliği vadediyorum. Tek tek tüm İstanbulluların hayatını iyileştirmenin kolaylaştırmanın yanısıra ortak yaşam kültürünü dönüştürmek istiyorum. Kadim gelenekleri, maneviyatıyla, binlerce yıl öncesinden, Fatih Sultan Mehmet'imize, Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze, tüm değerlerle ortak bir belediyecilik oluşturacağım. Dönüşüm devresinde olacağız. Bu zaman alacak. Ekibime süre tanıyın. Hep birlikte başaracağız. Başarmak zorundayız. Sizlerle başaracağız. Yeni nesil belediyecilik, yeni nesil yerel demokrasi, yeni nesil toplumsal birlik ve yeni nesil yurttaşlıktan bunun için bahsediyorum. İddiamız büyüktür. İstanbul'da herkes için mutlu ve huzurlu yeni bir hayat kurmayı, yeni bir ortak yaşam kültürü oluşturmayı hedefliyorum. Kendime ve sizlere çok güveniyorum.

Ekrem İmamoğlu dün Twitter'daki kişisel hesabından Maltepe Mitingi'ne ilişkin paylaşımlarda bulunmuştu.

Twitter'dan yazan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Artık ayrımız gayrımız yok, tüm İstanbul hep birlikte Maltepe'de “Yeni Bir Başlangıç” için buluşuyoruz.

Tüm maneviyatı ve değerleriyle bu şehirde yaşayan herkes için #YeniBirBaşlangıç bu...
Biz, birbirini seven 16 Milyon İstanbulluyuz ve bugün Maltepe'de buluşuyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak tabir edilen, prim gününü doldurduğu halde yaş nedeni ile emekli olamadığı için yasal hak a...

AKP 18. kuruluş yıl dönümünü AKP Genel Merkezi'nde kutladı. Kutlamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP'nin kuruluşundan bu yana olan süreci ...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir’deki orman yangınında iyi bir sınav veremeyen ve THK uçakları ile ilgili gerçek dışı açıklamalar yapan Tarım ve Orman Bakanı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sabah Gazetesi'nde ''İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası var'' şeklinde yer alan haberle ilgili açıklama yaptı.

Sabah Gazetesi'nde yapılan bir haberde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kaz Dağları'nda villası olduğu iddia edildi.

İYİ Parti, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması hakkında ne dedi? İYİ Parti'den Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine atan...

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın iki polis arasındaki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

Yazarlar
Website Security Test