Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Fox TV'nin Ekrem İmamoğlu için hazırladığı video: Trabzon'dan İstanbul'a uzanan öykü

18.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Fox TV'nin Ekrem İmamoğlu için hazırladığı video: "Trabzon'dan İstanbul'a uzanan yolculuğun öyküsü" sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı. Ekrem İmamoğlu'nun Trabzon'dan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na uzanan öyküsü. Ekrem İmamoğlu kaç yaşında? Ekrem İmamoğlu nereli? Ekrem İmamoğlu eşi. Ekrem İmamoğlu kaç yaşında?

31 Mart 2019 Pazar günü tarihinde yapılan mahalli idareler seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve dün (17 Nisan 2019 Çarşamba) İstanbul İl Seçim Kurulu'nda mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu, sabah saatlerinde Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk oldu.

Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan İmamoğlu için Fox TV'nin bir sürprizi de vardı. Fox TV ekibi, Ekrem İmamoğlu'nun hayatının, 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesi adaylık sürecinin, seçim akşamı ve seçim sonrasında da yaşanan süreçlerin anlatıldığı yaklaşık 2 dakikalık bir video hazırladı. 

İşte Fox TV'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırladığı video:

Ekrem İmamoğlu'nun Çalar programındaki konuşmasının tamamı:

Mazbatayı aldığımız ortamda da, bir anda... 'Haber vermeyelim' dedik aslında, 'Vatandaşımızla buluşma anını sonra yapalım' dedik. Mazbatayı alma ortamı bayağı yoğundu

Allah korudu biraz sıkışma, çekişme ile mazbatamızı aldık. Günün sonunda tabii orada büyük bir kitle toplandı. İnsanların oraya akarak gelmesi, her kesimden insan vardı. Otobüsten aşağı baktığımda sevgilerini, coşkularını, beklentilerini hissedebiliyorsunuz. Efes Pilsen'in maçına söz vermiştim. Dediler ne yapacağız? Dedim yok, söz verdik önceden. Efes Pilsen'e hayranlığım bir başkadır. Altyapıları, tarzı... Gittik çok güzel bir maç oldu.

Sonra eve geçtik. Annem, babam geldi. Tabii kızım sitem yaptı. 'Bir oğlum burada, iki çocuğum evde' demiştim. 'Çocuklarıma söz veriyorum' demiştim. Eve girdim, ortanca oğlum hemen sarıldı, esprili bir çocuktur. O 7 yaşındaki kızım tabii, 'Bir oğlunuz yanınızda, iki çocuğunuz evde öyle mi?' dedi. Sırtını döndü. Aaa, çok dayanamadı tabii. Sarıldı sonra.

Tabii ben kendi siyasi kurumları hakkında yorum yapmak istemem ama yanlış yapıyorlar. Seçimi kaybetmenin, kazanmak kadar doğal olduğunu unutuyorlar. Lütfen ilgililer, parti süreçleriyle ilgili değerlendirmelerini yapsınlar. Bu AK Parti'ye de zarar veriyor.

Aylık öğrenci kartı ücreti 50 TL olacak.

Dün ne oldu biliyor musunuz İsmail Bey? Bir çocuk vardı, 'Her şey güzel olacak abi' demişti. Hemen bir slogan oldu ya. Dün kalabalıkta o çocuğu gördüm ya. Gelmiş.

Ben İstanbul'da belediye başkanıyım. Dünyanın en şanslı adamıyım. 1903'te kurulmuş Beşiktaş var, 1905'te kurulmuş Galatasaray var, 1907'de kurulmuş Fenerbahçe var. Öyle işler yaparız ki biz. Benim işim spor kulübü yaratmak değil.

Cumhurbaşkanıyla anlaşamaz diyorlar. Neden anlaşmayayım? 16 milyonluk İstanbul'a hizmet etmek için kimsenin kimseyle anlaşmama lüksü yok. Normalleşelim. Normalleşme çok güzel bir şey.

Doğa için, kadınlar için. 

Ben bu ülkenin maneviyatına çok inanıyorum. Bu şehrin inanç sistemine sesleniyorum. Sunni, Alevisine. Diğer din mensuplarına da sesleniyorum. Bir kelimenin bu şehrin gündeminden kalkmasını istiyorum; "Azınlık" hakarettir bu. Kim kimi daha farklı bir yere koyabilir, azınlık olarak görebilir? İnanç özgürlüğü. Herkesin inancına derin bir saygı. İnançla ilgili toplum tarih boyunca savaşlar yapmış. İnançla insanlar birbirine üstünlük kurmamalı.

Seçimle ilgili tartışmaların sona ermesi lazım. Seçimden önce dünyanın en güvenli seçimi diyenler seçimden sonra neler söylediklerini görüyoruz. Hakkımı yedirtmem, kimsenin de hakkını yemem. Bu konuyla ilgili tüm tartışmaları bitirecek, dünyada birçok örneği var, şaibeleri ortadan kaldıracak bir seçim sistemine bu ülkeyi sokmalıyız. Görevli arkadaşlar rahatlasın, seçmen rahatlasın. Bugün itibariyle tartışılacak şey budur. Islak imzalı tutanakları tutmakla biz bunu yaptık. Birçok kahramanı var bu işin.

Anadolu Ajansı yüzyılın medya rezilliğine imza atmıştır. YSK Başkanı Sadi Güven'in şu lafı çok önemli; "Anadolu Ajansı benden veri almıyor." Partimizin milletvekilleri ve grup başkanvekillerimiz Meclis'e Anadolu Ajansı ile ilgili soru önergesi verme noktasında adım attılar.

 

Kimseye ayrımcılık yapmayacağız. Herkesi kucaklayacağız. Kimsenin işine son vermeyeceğiz.

Mazbatayı almaya giderken ben onu aradım. Birçok konuda "Senin yolun" diyerek bana bu şansı tanıyan kendilerine çok büyük minnet doluyum. Bu sürecin mimarı kendisidir. Yerel yönetimlerden büyükşehire belediye başkan adayı çıkarmak çok önemli bir duruş ve devrimdir. Siyasal bir devrimdir. Siz başarılı olmak istiyorsanız burada başarılı olun, daha yukarıları deneyin. Bu bağlamda bir devrim yapmıştır genel başkanımız. Çok büyük sıcaklık hissediyorum. Sanki babam konuşuyormuş gibi hissediyorum. Çok samimi bir süreç yönettik. 

Aynı samimilikte, ilk günden itibaren kazanacağımızın inancıyla davrandı. Ona da "Abla" yakıştırmasını yapabilirim. Ben ilk siyasete başladığımda partilerdeki tavır ve davranışları yakalamaya çalışıyorum. Bana samimi, iyi niyet ve çalışkanlık lazım demiştim. Diğerlerini toparlarız. Şimdi genel başkanımız ve İYİ Parti lideri Akşener'le yaşadığımız bu diyalog da öyle. 

Mesela biz şehirliyiz artık. Durduk yere korna çalıp insanların sinirini bozmayacağız. Bağcılar'da bir mahalleye gittiğimizde moralimizin bozulmaması lazım.

 

Şunu söyleyeyim toplumu fişleme ile işinize geldiğinizde toplumun fertlerini terörist ilan etmeyle ülkeye zarar verirsiniz. Bu dilden vazgeçsinler. Ben artık Sayın Yavuz'u izlemiyorum, hiç takip etmiyorum, hiçbir kıymeti yok. Çünkü dayanaksız. Uydurma işler. Yok benimle ilgili Yunanistan'da şu gazete şöyle yazmış. İnanılmaz.

Yüksek Seçim Kurulu'nun yurt dışından talimat almasına ihtiyaç yoktur, YSK asil bir kurumdur. Hepimizin nefes almasını sağlayan değerli bir kuruldur. İnşallah kalan süreci de bitirecektir, rahat bir şekilde önümüze bakacağız.

Bir tarafından yakalasam... Sayın Kaftancıoğlu da dün söyledi, biz bu seçimin sonucu aleyhimize de olsa açıklayacaktık. Bu konuda net kararlıydık. Yahu bu nedir Allah aşkına. Ne dediği anlaşılmıyor. 25 ilçeyi kazanırken hiçbir problem yok, ama bahsettikleri yerdeki kişiler zan altında. Bunu nasıl ayrıştırdılar? Bu nasıl bir zihinsel ayrımdır? Ben ismini anmak istemiyorum, Allah'a bir de parti kurullarına havale ediyorum. Kişisel ihtiraslarıyla kaybettikleri seçimin hırsıyla milleti ve kurumları zan altına bırakmışlardır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hacı Bektaş Veli Anma Etkinlikleri Açılış Programı’nda bir araya geldi.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Kaz Dağları için Çanakkale'de ''Su ve Vicdan Nöbeti''nde.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kaz Dağları’ndaki doğa katliamına karşı yürütülen ''Su ve Vicdan Nöbeti''ne destek için Çanakkale'ye gitti. Soyer, ''Tüm ...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İzmir’e yönelik verdiği sözlerin peşini bırakmıyor.

CHP Niğde Milletvekili ve Emek Büroları Merkez Yöneticisi Ömer Fethi Gürer, mevsimlik, gezici tarım ve tekstil işlerinde 18 yaş altındaki işçilerin çalıştırılmaması, 1...

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, CİMER üzerinden artık Cumhurbaşkanlığı’na kendisiyle ve kendisine bağlı kurumlarla ilgili doğrudan soru soramadıklarını söyledi.

Ali Babacan, Kurban Bayramı mesajı verirken çok kritik yeni parti açıklamaları da yaptı. Ali Babacan, Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için çalışmaları baş...

Yazarlar
Website Security Test